Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Solingen Tırnak Makası 312 - 1
69,00 ₺
Solingen
Solingen Tırnak Makası 310 1 adet - 1
67,00 ₺
Solingen
Solingen Tırnak Makası 318 - 1
102,00 ₺
Solingen
Nascita Tırnak Makası - 1

%20 fiyatı 49,75 ₺

Special Price 39,75 ₺

Nascita
Nascita Tırnak Eti Makası - 1

%20 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 56,00 ₺

Nascita
Nascita El Tırnak Makası Profesyonel Bronz - 1

%20 fiyatı 49,75 ₺

Special Price 39,75 ₺

Nascita
Nascita Ayak Tırnak Makası Profesyonel Bronz - 1

%20 fiyatı 64,00 ₺

Special Price 51,00 ₺

Nascita
Nascita Tırnak Pensi Bronz - 1

%20 fiyatı 171,00 ₺

Special Price 136,00 ₺

Nascita
Fusswohl Tırnak Makası 1 Adet

%25 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 29,50 ₺

Fusswohl
For Your Beauty Törpü Hassas Tırnaklar İçin

%15 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 16,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Tırnak Makası Düz - 1

%7 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Tırnak Makası Küçük - 1

%51 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 9,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Tırnak Törpüsü Katlanabilir Çanta Boy - 1

%15 fiyatı 32,50 ₺

Special Price 27,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Kütikül Pensi - 1

%20 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Törpü 6'In1 Profi

%15 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 16,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Tırnak Makası Büyük Boy - 1

%26 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 21,75 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Törpü Safir 13 cm - 1

%15 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 16,50 ₺

For Your Beauty
Online Özel
Lionesse Tırnak Parlatıcı Törpü 5071 1 adet - 1
Nascita Tırnak Törpüsü Safir Kutulu - 1

%20 fiyatı 30,75 ₺

Special Price 24,50 ₺

Nascita
Lionesse Barbie Tırnak Törpüsü No.020 1 adet - 1

%57 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 19,90 ₺

Lionesse
Promani Törpü Et İticili 1 adet - 1
23,75 ₺
Promani
Nascita Tırnak Eti Makası Kutulu 3.5 Inc - 1

%20 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Nascita

Tırnak Makası ve Törpü

El ve ayakların estetiği, bakımlı bir görünümün en önemli tamamlayıcıları arasında yer alır. Bu estetiği sağlamak için tüm el ve ayak bakımının yanında tırnak bakımının da etkili bir biçimde yapılması önem taşır. Tırnakların doğru biçimde kesilmesi ve törpülenmesi, manikür ve pedikür rutinlerinin ilk ve temel aşamalarını oluşturur. Bu işlemi doğru ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için ise kaliteli ve işlevsel tırnak bakım ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Düzgünce kesilmiş ve doğru şekillendirilerek törpülenmiş tırnaklar oje ya da diğer ek bakım ürünlerine gerek olmaksızın el ve ayaklarınızın her daim sağlıklı, bakımlı ve estetik görünmesine olanak tanır. Siz de en iyi tırnak makası fiyatları ve modellerini Rossmann'da bularak bakım rutininize ekleyebilirsiniz!

Tırnak Nasıl Kesilir?

Vücuttaki işleyişin bir parçası olarak uzayan tırnakların belirli aralıklarla kesilmesi, hem tırnağın sağlıklı bir yapıya sahip olmasını hem de güzel bir görünüm elde edilmesini mümkün kılar. Tırnak kesmenin püf noktaları doğru uygulandığında tırnakları yıpratmadan ve yapılarına zarar vermeden ilk adım tamamlanmış olur. 

Tırnak keserken ilk olarak dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, tırnak makasının boyutunun seçimdir. Büyük tırnak makası daha kalın ve güçlü bir yapıya sahip olan ayak tırnakları için tercih edilebilecekken, hassas ve daha ince el tırnakları için küçük boyutlarda bir makas tercih etmek gereklidir. Bu şekilde tırnağın genel formunu bozmadan, soyulma ve çatlamalara neden olmadan tırnakları en iyi şekilde kesmek mümkündür. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise tırnak tipidir. Tırnak kesmek için kullanacağınız gerecin gücünün tırnağa zarar vermeyeceğinden emin olmak, kesme aşamasında olduğu gibi uzama aşamasında da tırnaklarınızın korunmasına yardımcı olur. Yumuşak ve ince bir tırnak yapısına sahipseniz daha hassas ve ince uçlu bir tırnak makası tercih edebilirsiniz. Eğer tırnaklarınız daha sert bir yapıda ise kalın tırnaklar için tırnak makası alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 

Tırnaklarınızı kesmek için en doğru ürünü bulduğunuzda işleme başlamadan önce el ve ayakları hazır hale getirmek de etkili tırnak kesimi için iyi bir yöntemdir. Tırnak bazı kullanmak, badem yağı ya da zeytinyağı kullanarak tırnak yüzeyini yumuşatmak ve tırnağı beslemek kesimden önce gerçekleştirilebilecek ufak bakım dokunuşlarıdır. Tüm hazırlık süreci sona erip kesme uygulamasına geçildiğinde ise sırasıyla şu adımları izlemek gerekir: 

 • El ve ayak tırnakları için tırnağın hangi formda görünmesini istiyorsanız tırnak makasınızı bu formu verecek yönde tırnak dibine yakın bir noktaya yerleştirin. Bu noktada ideal olan eller için oval ve yuvarlak, ayaklar için düz tırnak formlarıdır. 
 • Tırnak dibini kesmeyecek ve tahriş etmeyecek şekilde bir kenarından tırnağı kesmeye başlayın. 
 • Tırnak kesme işlemi sırasında makası çok fazla hareket ettirmeden tek bir doğrultu izlemeye çalışın. Böylece tırnak biçiminizi törpüye gerek bile kalmadan mükemmel hale getirebilirsiniz. 
 • Tırnaklarınızı kestikten sonra uçlarını düzeltmek için törpüleme işlemi uygulayın. 

Törpü Nasıl Yapılır?

Tırnaklar, ince katmanlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Özellikle tırnak kesme işleminin ardından bu yapısal özellik nedeni ile tırnak uçlarında küçük soyulmalar meydana gelebilir. Bu soyulmaları ortadan kaldırmak ve tırnağa son ve kusursuz biçimi vermek için ise en etkili yöntem tırnak törpüsü kullanmaktır.  

Tırnak makası çeşitleri gibi törpüler arasında da tırnak özelliklerine göre farklı seçenekler bulmak mümkündür. Bu seçeneklerden kağıt, cam ya da metal törpü çeşitleri farklı özellikleri ile ön plana çıkar.

"Kağıt törpü nasıl kullanılır?" sorusuyla başlayalım. Kağıt törpü modellerinin en etkili özelliği, tek kullanımlık ve hafif olmaları nedeni ile seyahatlerde ya da ev dışında kolaylık yaratmalarıdır. Doğru kullanımla manikürünüzün asla bozuk görünmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Kağıt törpüleri kullanmak için tırnak uçlarınızı tek yöne doğru hafifçe törpülemeniz yeterlidir. 

Cam törpü seçenekleri ise uzun süre bozulmayan yapıları ve tırnağı etkili bir biçimde şekillendirme kabiliyetleri ile dikkat çeker. Daha çok diş bulunan kısım tırnağa oval ya da düz şekli vermek için kullanılırken, bir parça daha yumuşak sayılabilecek arka yüzeyleri tırnak uçlarındaki pütürleri ortadan kaldırmak için idealdir. 

Klasik metal törpü modelleri ise kullanıcıların en sık tercih ettikleri ürünler arasında bulunur. Bu ürünler tırnaklara zarar vermeyen yapıları ile birkaç hamlede istenilen biçimin tırnağa verilmesine olanak tanır. Fushwohl, For Your Beauty törpü ve tırnak makası seti alternatiflerinin en kalitelilerini kullanıcılara sağlayan markalar arasında yer alır.

Tırnak törpüleme işleminde hem kolaylaştırıcı hem de en iyi sonucu verecek birtakım püf noktaları bulunur:

 • Tırnaklarınızı daima aynı yöne doğru törpüleyin. Böylece tırnak yapınızı güçlendirebilir ve daha sağlıklı uzamalarını sağlayabilirsiniz. 
 • Tırnak törpüsünün daha sert tasarlanan yüzeyini kullanırken tırnağınıza fazla baskı yapmamaya özen gösterin. 
 • Yalnızca sağ ya da sol yönlü törpüleme yapın, tırnağın ön ve arka kısımlarına törpüyü dokundurmayın. 
 • Uzun ömürlü bir kullanım için kullandığınız törpü seti parçalarını düzenli olarak temizleyin. 
 • Tırnak kenarlarında büyüyen etleri ya da küçük tırnakları zedelemeden törpü işlemini sonlandırın. Bu kısımlar için ise tırnak eti makaslarını tercih edebilirsiniz. 

Tırnak Eti Makası Nasıl Kullanılır?

Tırnak eti makası tırnakların dip ve yan kısımlarında oluşan fazla derileri ve küçük tırnakçıkları ortadan kaldırmak için kullanılan bir gereçtir. Bu işlem tırnak sağlığı için olduğu kadar, manikür ve pedikür işlemlerinin kusursuz bir görünüme sahip olması için de uygulanır. Doğru yöntemler ile kullanıldığında tırnak eti makası çeşitleri son derece etkili araçlardır. Ancak bu noktada da dikkat edilmesi gereken bazı kısımlar bulunur.

 • Tırnak eti makası kullanmadan önce tırnak diplerinizin ve derinizin iyice nemlendirildiğinden emin olun. Bu şekilde kesme işlemi sırasında yara ve kanamaların önüne geçebilirsiniz. 
 • Tırnak etlerini kesmeden önce daha iyi sonuç alabilmek için tırnak kökündeki derileri bir çubuk yardımı ile iterek kütikülleri belirginleştirin. 
 • Makası kullanırken tırnak etlerinin diplerini kesmemek için seri ve yuvarlak hareketler kullanın.

Tırnak Parlatıcı Törpü Nasıl Kullanılır?

Tırnak kesme ve törpüleme işlemlerinin son aşamasında, tırnakları oje ya da cila sürmeye tam olarak hazır hale getirecek olan parlatma uygulaması bulunur. Bu uygulama için özel olarak üretilen tırnak parlatıcı törpü modelleri, tırnakları pürüzsüz hale getirerek ışıldayan ve sağlıklı bir görünüm yaratır. Yumuşak bir yüzeye sahip olan bu ürünler, tırnaklara zarar vermez ve çizilmelere yol açmaz. Aksine var olan eğim ve çizgilerin ortadan kaldırılmasını sağlayarak tırnağa kusursuz bir form verir. 

Siz de tırnak bakımının en önemli ilk iki aşaması olan kesme ve törpüleme adımları için Rossmann'ın fırsatlar dünyasını tercih edebilir, dünyaca ünlü markaların en işlevsel ürünlerini kullanarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz! Uygun tırnak makası ve törpü fiyatları ile Rossmann'ın fırsat dolu dünyasına adım atabilirsiniz!