Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Babydream Bakım Losyonu 250 ml - 1

%48 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 35,75 ₺

Babydream
Johnson's Baby Losyon Bed Time 300 ml - 1

%25 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 40,50 ₺

Johnson's Baby
Babydream Med Bebek Bakım Losyonu Shea ve Çuha Çiçeği Yağlı 200ml

%31 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Babydream Med
Babydream Bebek Bakım Losyonu Çok Hassas Cilt 250 ml - 1

%31 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 42,75 ₺

Babydream
Johnson's Baby Losyon Cotton Touch 300 ml - 1

%25 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 44,75 ₺

Johnson's Baby

Bebek Bakım Losyonları

Narin ve duyarlı olan bebek cildi özenli bakım gerektirir. Bebeklerin günlük bakımları için doğal içeriklerle tasarlanan bebek bakım losyonları bu konuda size yardımcı olur. Losyonlar, bebeklerin hassas cildini nemlendirmek ve rahatlatmak için formülle edilen cilt bakım ürünleridir. Bebeğinizin yüz ve vücut bakımını güvenle yapacağınız organik içerikli bebek bakım losyonu çeşitleri ile pişik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunları en aza indirgeyebilirsiniz.

Bebek Losyonu Ne İşe Yarar?

Bebek cilt bakım markaları tarafından faydalı içeriklerle geliştirilen bebek losyonu çeşitleri, doğumdan itibaren kullanabileceğiniz ürünlerdir. Yenidoğan ve büyümekte olan bebekler için farklı özelliklerle üretilen losyonları bebeğinizin vücuduna, poposuna ve yüzüne uygulayabilirsiniz. Çocuklara ve yetişkinlere göre çok daha hassas ve yumuşak olan bebek cildine ihtiyacı olan bakım yapılmazsa bazı sorunlar yaşanabilir. İsilik, kızarıklık, pişik ve cilt tahrişleri bu sorunlar arasında yer alır. Cilt kuruluğuna bağlı gelişen pul pul dökülme sorunu da yaşanabilir.

 • Narin bebek cildinin belli bir rutin dahilinde yıkanmaya, temizlenmeye ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.
 • Bebek bakım losyonu ve kremleri, yavrunuzu yıkadıktan ve alt temizliği yaptıktan sonra kullanacağınız güvenli bakım ürünleridir.
 • Losyonlar bebeğinizin cildine yoğun nem takviyesi yapar.
 • Organik içeriklerle tasarlanan ürünler bebeğinizin cildini tahriş etmez, pişik gibi sorunları önlemeye çalışır ve değişen iklim şartlarına karşı korur.
 • Doğal aromalar ile üretilen hoş kokulu bebek losyonları yavrunuzun ipeksi cildini daha da yumuşak hâle getirir.

Bebek Losyonu Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebek losyonları, bebeğinizin ilk banyosunu yaptırdıktan ve her alt temizliğinden sonra kullanılabileceğiniz ürünlerdir. Bebek tenine özel bitki ve doğal yağ özeleriyle geliştirilen bebek losyonu çeşitleri size pek çok konuda yardımcı olur. Cilt bakımımı kolaylaştıran ürünler su bazlı nemlendiriciler oldukları için bebeğinize ihtiyacı olan nem desteğini sağlar. Her banyo ve alt değiştirme işleminden sonra bebeğinizin cildine losyon uygulaması yapabilirsiniz. Hassas ciltler için bebek losyonu çeşitlerini ise yavrunuzun el ve yüz bakımı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bebek Losyonu Özellikleri ve Faydaları?

Dünyaca ünlü bebek ürünleri markaları tarafından üretilen losyon, krem, yağ ve pudra gibi bakım ürünleri genellikle doğal ürün özelliği taşır. Bebeğinize kullanacağınız ürünün güvenilir bir marka tarafından tasarlanmış olmasına özen göstermeniz gerekir. Bilinirliği olmayan ve güven yaratmayan ürünler bebek cildinde tahrişlere neden olabilir. Rossmann’da yer alan ve üstün Alman kalitesini temsil eden Babydream markası, bebekler için özel formüle edilen organik tarım kökenli vegan losyonlar tasarlar. Ürünlerin genel özellikleri ve faydaları şunlardır:

 • Babydream’in bebekler için formüle ettiği yüz ve vücut losyonları, cilt tarafından hızla emilen ve yağ kalıntısı bırakmayan nemlendirici ürünlerdir.
 • Jojoba ve avocado yağı, papatya özü gibi değerli içeriklerle formüle edilen losyonlar bebeklerin cildine nazikçe bakım yapamayı başarır.
 • Panthenol ve gliserin ile formule edilen losyonlar, bebeğinizin cildini rahatlatır ve cilt tahrişlerinin azalmasına yardımcı olur.
 • Hassas cilt tipine sahip yetişkinler tarafından da kullanılabilir.
 • Renklendirici, koruyucu, mineral, parafin ve eterik yağ içermeyen bebek losyonları vegan ürün kategorisinde yer alır.
 • Vegan ürünleri, bebeğinizin yüzüne ve vücuduna güvenle uygulayabilirsiniz.

Bebek Losyonu Nasıl Kullanılır?

Genel olarak banyo ve alt temizliği sonrasında kullanılan bebek losyonları pratik kullanımlı ürünlerdir. Çeşitli nedenlerle oluşan cilt kuruluklarını gidermek için de kullanılır.

 • Organik içerikli bebek bakım losyonu çeşitlerini yavrunuzun tüm bedenine dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz.
 • Yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak yüzüne, poposuna, gövdesine, el ve ayaklarına uygulayacağınız az miktarda losyonla bebeğinizin tüm vücudunu nemlendirebilirsiniz.
 • Hızla emilen ve kalıntı bırakmayan ürünleri kolayca uygulayabilirsiniz.
 • Bebeğinizi açık havaya çıkarırken SPF koruma faktörü içeren bebek losyonu çeşitlerini kullanırsanız yavrunuzu güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya alabilirsiniz.
 • Kış aylarında artan cilt kuruluğunu gidermek için organik yağ özleriyle tasarlanan losyonları tercih edebilirsiniz. Kuruluk geçene kadar günde bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.
 • Bebeğinizin poposunda kızarıklık gibi sorunlar yoksa her bez değişiminde losyon uygulamanız gerekmez. Günde bir kez losyon kullanarak gerekli önlemi alabilirsiniz.

Yetişkinler gibi bebekler de kendilerine masaj yapılmasını sever. Yavrunuz için seçeceğiniz bebek losyonu veya yağı ile akşamları ona masaj yapabilirsiniz. Dairesel hareketler, yumuşak dokunuşlar ve bitki özleri içeren bakım ürünleri, bebeğinizin rahatlamasına ve kolayca uykuya dalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda hassas bebek cildinin ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasına imkân tanır.

Bebek Losyonu Yüze Sürülür mü?

Çok hassas ciltlerin günlük bakımı için tasarlanan bebek losyonları sadece vücut için değil yüz kullanımı için de uygundur. Koruyucu, parfüm ve kimyasal madde içermeyen ürünleri bebeğinizin tüm cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Değerli bitki ve yağ özleri ile formüle edilen bebek losyonlarını yavrunuzun yüzüne gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Panthenol ve gliserin içeren doğal losyonlar, bebeklerin yanı sıra hassas ciltli yetişkinler için de uygundur. Organik içerikli hafif bakım losyonları ile bebeğinizin yüz bakımını kolayca yapabilirsiniz.

Bebek Losyonu Seçerken Dikkatli Olun

İnce yapılı bebek cildi üzerine sürülen her ürünü hızlı biçimde emer ve kana karıştırır. Bu nedenle seçeceğiniz bebek cilt bakım ürünlerine çok dikkat etmeniz gerekir. Zararlı kimyasallar ile tasarlanan ürünler, bebeğinizde sağlık sorunları ya da cilt tahrişleri oluşmasına neden olabilir.

 • Bebeğiniz için losyon satın alırken öncelikle içeriğine bakmalı ve hangi maddeleri kapsadığını incelemelisiniz.
 • Paraben, parfüm ve porpilen gibi maddeler içeren bebek losyonlarından uzak durmanız çok önemlidir.
 • Organik tarım kökenli bitkiler, yağlar içeren az bileşenli ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Alerji, kızarıklık ve egzama gibi sorunlara yol açmayacak içeriklerle tasarlanan ürünleri seçmelisiniz.
 • Yetişkin cildi için tasarlanan vücut losyonlarını bebeğiniz için kullanmaktan kaçınmalısınız.

Rossmann’da sunulan organik bebek losyonu çeşitleri ile bebeğinizin günlük cilt bakımını kolayca yapabilirsiniz. Cazip bebek losyonu fiyatları ile sunulan ürünlere hemen göz atabilirsiniz.