Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Erkek Bakım
Isana Men Styling-Jel Power 5 150 ml

%51 fiyatı 44,50 ₺

Special Price 21,75 ₺

Isana Men
Alterra Şekillendirici Jöle Organik Papaya & Bambu Ekstresi İçeren 150 ml - 1

%24 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Alterra
Isana Wax 100 ml

%50 fiyatı 53,00 ₺

Special Price 26,50 ₺

Isana
Isana Hacimlendirici Fön Spreyi 150 ml - 1

%51 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 29,50 ₺

Isana
Isana Jöle Ultra Sert 150 ml - 1

%51 fiyatı 44,50 ₺

Special Price 21,75 ₺

Isana
Isana Wax 75 ml - 1

%50 fiyatı 53,00 ₺

Special Price 26,50 ₺

Isana
Hobby Briyantin Pro Vitamin B5 - 1

%51 fiyatı 21,75 ₺

Special Price 10,75 ₺

Hobby
Isana Men Wax 4 Numara - 1

%50 fiyatı 53,00 ₺

Special Price 26,50 ₺

Isana Men
Dax Short and Neat - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Dax
Egos Jöle Islak ve Sert - 1

%26 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Egos
Egos Jöle Islak & Sert - 1

%26 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 63,00 ₺

Egos
Dax Wave and Groom - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Dax
Egos Jöle Islak Sert - 1

%27 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Egos
Egos Jöle Extra Sert - 1

%26 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 63,00 ₺

Egos
Hobby Wax Aqua Wax - 1

%50 fiyatı 52,00 ₺

Special Price 25,75 ₺

Hobby
Hobby Style ve Protect Jöle Islak Sert - 1

%50 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 23,25 ₺

Hobby
Egos Krem Jöle - 1

%27 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Egos
Egos Jöle Ultra Güçlü Tutuş - 1

%26 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Egos
L’Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası Siyah 02 - 1

%17 fiyatı 136,00 ₺

Special Price 113,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası Koyu Kahve 03 - 1

%17 fiyatı 136,00 ₺

Special Price 113,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası Kahve 04 - 1

%17 fiyatı 136,00 ₺

Special Price 113,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası Açık Kahve 05 - 1

%17 fiyatı 136,00 ₺

Special Price 113,00 ₺

L’Oréal Paris

Erkek Saç Şekillendiricileri

Erkek bakımı temelde saç, sakal ve cilt bakımından oluşur. Erkekler için kişisel bakım denilince akla ilk gelen saç şekillendirmedir. Saç şekilleri yıllar boyu erkeklerin kullandıkları en belirgin stil anahtarları arasında yer alır. Özellikle genetik saç sökülmesi faktörü de de işin içine girdiğinde, erkeklerin saç bakımlarına hassasiyet göstermeleri daha da önemli hale gelir. Erkek saç bakım ürünleri arasında yer alan saç şekillendiricileri Rossmann'da bulabilirsiniz.

Erkek Saç Şekillendirici Ürünler

Saç şekillendirmede birbirinden farklı formdaki ürünler saç tipleri ve stilleri için çözümler sunar. En popüler ürünler arasında erkek saç şekillendirici krem, jöle, wax, sprey ve köpük yer alır. Her erkeğin saç tellerinin yapısı ve uzunluğu farklı olduğundan uygulanmak istenilen stil de buna göre değişiklik gösterir. Genellikle maskülen esanslarla hazırlanan saç şekillendirici ürünlerin etkileyici kokusu da kalıcı bir etki yaratır. Erkeklerin saç şekillendirmedeki arayışları trend olan görünümlere göre biçimlenir. Aranılan stil ister saçın yana doğru ayrılması, ister dikleştirme ister dağınık görünüm olsun, şekillendirici ürünler sayesinde uzun süre bozulmayan modellere sahip olmak mümkün hale gelir. Siz de Rossmann'da yer alan erkek saç bakım ürünleri arasından yapacağınız seçimlerle saçlarınıza dilediğiniz formu verebilir ve gün boyu bozulmayan saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz

Erkek Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Popüler saç modellerinden biri yataktan yeni çıkmış gibi görünen dağınık saçlardır. Tüm gün bu saç stiline sahip olmak isterseniz saç şekillendirici kremleri kullanabilirsiniz. Güçlü ve esnek bir tutuş sağlayan saç şekillendirici kremler özellikle kuru ve kabarık saç tipine sahip erkekler için idealdir. Saç şekillendirici ürünleri kullanırken saçların temiz olması tavsiye edilir. Şekillendirici kremler kuru saça uygulandığında en mükemmel sonuca ulaşılır.

Saç şekillendirici ürünü kullanırken ambalajında belirtilen miktar kadar ürünü parmak uçlarınızla alın ve avuç içinize sürün. Ürün miktarını saçlarınızın gürlüğüne göre arttırabilirsiniz. Daha sonra iki elinizi ovuşturarak ürünü parmak uçlarınıza kadar yayın. Kremlenen ellerinizle, kökten uca doğru yavaş hareketlerle saç tellerinize uygulamaya başlayın. Eğer dağınık bir görünüm istiyorsanız ürünü saçınıza doğrudan sürerek uygulamayın. Saç telleriniz parmak aralarında kalacak şekilde yukarı doğru tarama hareketiyle istediğiniz görünüme ulaşana kadar saç uçlarına uygulayın. Doğal görünüm elde etmek için saç uçlarınızı parmaklarınızla kıvırarak da hareketi sürdürebilirsiniz. Kremle şekil verme işlemi bitikten sonra erkek saç şekillendirici sprey sıkarak daha uzun süre tutuşunu korumasını sağlayabilirsiniz.

Erkek Saç Şekillendirici Köpük Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirici köpükler özellikle kıvırcık ve yoğun dalgalı saçlara sahip erkekler için uygun ürünlerdir. Saç köpüğü ıslak ya da kuru saça uygulanabilir. Eğer belli uzunlukta kıvırcık saçlara sahipseniz saç köpüğü ile buklelerinizi belirginleştirerek, kabaran ve özensiz görünümdeki saçlarınıza kolayca şekil verebilirsiniz. Saç köpüğünü kullanmaya başlamadan önce şişesini iyice çalkalayarak köpük formuna dönüşmesini kolaylaştırın. Avucunuzun içini iyice dolduracak miktarda ürünü, çalkaladığınız şişeden elinize sıkın. Köpüğün bir kısmını öteki elinize de alın ve saçlarınızı yukarı kaldırıyor gibi uçtan dibe doğru hareketlerle buklelere uygulayın. Diğer pek çok saç ürünün aksine saç köpükleri saç ucundan köke doğru avuçlama hareketi ile uygulanır. Eğer saçlarınız oldukça uzun ise başınızı aşağı doğru eğerek de köpük uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın gürlüğüne göre birkaç kez şişeden köpük alarak aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. 

Jöle Nasıl Kullanılır?

Jöle, özellikle ıslak görünümlü saçlara sahip olmak isteyen erkeklerin en büyük kurtarıcısıdır. Saç şekillendirici ürünler arasında en güçlü tutuşa sahip denilebilecek saç jölelerinin uygulaması oldukça pratiktir. Genellikle saçları dikleştirmek ve arkaya doğru yatırmak için kullanılır. Uzun saçlı erkekler ise saçlarını toka ile toplamayı tercih ettikleri zamanlarda saçların yanlardan çıkmasını engellemek için jöle uygular. Eğer şekillendirmede güçlü bir ürün arıyorsanız, saç jölesi tercih ederek birden fazla stil uygulayabilirsiniz. Uzun süreli tutuşlarıyla günü kurtaran saç jölelerini uygulamaya, belli miktarda ürünü parmak uçlarınıza alarak başlayın. Sonrasında ellerinizi ovuşturarak ürünü ellerinize yayın. Dikleştirme için kökten uca hareketlerle parmak aralarınızı saçlarınızda gezdirin. Saçınızı arkaya yatırmak için bir tarak yardımıyla taradığınız saçlarınıza, avuç içlerinizi alından baş arkasına doğru sürerek uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı topladıysanız yanlardan çıkan saç tellerini jöle yardımıyla toplanan noktaya doğru yatırabilirsiniz. 

Saç Şekillendirici Wax Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirici wax'ların kullanımı şekillendirici krem kullanımlarına benzerdir. Ancak wax çeşitleri, kremlere göre daha sert bir yapıdadır. Ürünlerin tutuş gücü ve matlık seviyeleri değişkenlik gösterir. Bazı saç wax'ları daha doğal ve dağınık, bazılarıysa daha ıslak ve dik bir görünüm için kullanılabilir. Saç wax'ları özellikle popüler erkek saç modellerinden biri olan saçı bir tarafa yatırmak için uygundur. Uygulamadaki püf nokta, wax'ı avuç içinize aldıktan sonra avuç içlerinizi birbirine iyice sürterek, ürünü ellerinizin ısısı sayesinde yumuşatmaktır. Bu yolla ürünün uygulanması ve saça işlemesi daha kolay hale gelir. Ellerinizde eriyen wax'ı saçlarınıza kökten uca hareketlerle uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınız düzse tarak yardımıyla saçınızı bir yana ayırıp elinizdeki wax'ı doğrudan yatırdığınız bölgedeki saç tellerine sürebilirsiniz. Eğer kıvırcık ve dalgalı saçlarınız varsa, fön çektikten sonra aynı işlemi yapabilirsiniz. Wax çeşitlerinin tutuş gücünü arttırmak ve gün boyu saçınızın şeklini korumak için sprey de uygulayabilirsiniz.

İlk izlenimin önemi herkes tarafından bilinir. Erkeklerin akılda kalıcı bir izlenim yaratmasının yolu saçlarından geçer. Bakımlı ve özenle şekillendirilmiş saçlara sahip erkekler dikkatleri daha kolay üzerlerine çekebilirler. Siz de saçınıza vereceğiniz şekil ne olursa olsun, en etkili seçimleri Rossmann'ın erkek saç şekillendirici ürünleri arasından bulabilirsiniz. Isana ve Alterra gibi kaliteli markaların ürün çeşitleri içinden seçim yapabilirsiniz.İçerik Detayları

Durum: Onayladınız
Yazar Adı: ez***i
Kategori: Beauty & Makeup
Kelime Sayısı: En az 800 kelime olmalı
Editör Onay Tarihi: 8.07.2020 05:45:21
Yayıncı Onay tarihi: 9.07.2020 05:55:59
Anahtar Kelime: Erkek Saç Şekillendiricileri
Anahtar Kelime Açıklaması: erkek saç şekillendirici, erkek saç şekillendirici krem, erkek saç şekillendirici köpük, erkek saç şekillendirici ürünler, erkek saç şekillendirici sprey, jöle, wax Soru Kalıpları: Erkek saç şekillendirici krem nasıl kullanılır? Erkek saç şekillendirici köpük nasıl kullanılır? Jöle nasıl kullanılır?
Link: https://www.rossmann.com.tr/erkek-sac-sekillendiricileri/

Kelime yoğunluk analizi

Kelime Adet Yüzde
saç 46 % 6.7
şekillendirici 17 % 2.5
erkek 9 % 1.3
doğru 8 % 1.2
sahip 7 % 1
ürünü 7 % 1
erkeklerin 5 % 0.7
göre 5 % 0.7
uzun 5 % 0.7
kullanılır 5 % 0.7

 İçeriği indir