Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Daha fazla temizlik, daha fazla hijyen! Başta kendi sağlımız olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Temizliğin sadece görünür kirlenme olduğu zamanlarda yapılması hijyeni sağlamak için yeterli olmayabilir. İş yerinde, sokakta, alışveriş merkezlerinde ya da toplu taşıma araçlarında her gün farkında olmadan onlarca yere ve kişiye temas ediyoruz. Dokunmatik ekranlar, bankamatikler, metro, otobüs tutacakları, yürüyen merdivenlerin kolları, asansör düğmeleri ya da yolda rastlayarak tokalaştığımız bir tanıdığımız… Her gün defalarca dokunduğumuz bu yüzeylerde bulunan kirlerin elimize geçmesi kaçınılmaz. İşte bu noktada antibakteriyel ürünlerle ellerimizi dezenfekte etmek kişisel hijyenimizi sağlamamıza yardımcı olabilecek en etkili çözümlerden biridir. El hijyeni kadar, evimizde, iş yerimizde ve restoranlarda temas edeceğimiz yüzeyleri antibakteriyel temizlik ürünleriyle silmek de görünmeyen kirleri temizlememize yardımcı olacaktır. Kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için şimdi hijyene her zamankinden çok daha fazla dikkat etme zamanı.
2. ürüne %50
Domol Kireç ve Kir Çözücü Power 750ml - 1
2. ürüne %50
Domol Cam ve Seramik Yüzey Temizleyici 300 ml
2. ürüne %50
Domol Ekolojik Arap Sabunu 750 ml
24,50 ₺
Domol
2. ürüne %50
Domol WC Temizleyici Tekli 40 g - 1
2. ürüne %50
Domol Ekolojik Banyo Yüzey Temizleyici Sprey 750 ml
2. ürüne %50
Domol Krem Yüzey Temizleyici Limonlu 750 ml - 1
2. ürüne %50
Domol Ekolojik Cam Temizleyici Sprey 750 ml
2. ürüne %50
Domol Leke Çıkarıcı Gall Katı Sabun 100 g - 1
2. ürüne %50
Domol Tuvalet Temizleyici Jel Narenciye 1000 ml - 1
2. ürüne %50
Domol Bulaşık Deterjanı Portakal Kokulu 1000 ml - 1
2. ürüne %50
Domol Çamaşır Deterjanı 20 Yıkama 1350 g - 1
2. ürüne %50
Domol Ekolojik Tuvalet Temizleme Jeli 750 ml
Activex Antibakteriyel Sıvı Sabun Hassas Koruma 100 ml

%29 fiyatı 7,75 ₺

Special Price 5,50 ₺

Activex
Duru Kolonya Bidon 1Litre - 1

%20 fiyatı 64,00 ₺

Special Price 51,00 ₺

Duru
Duru Limon Kolonyası Pet Şişe 200 ml - 1

%20 fiyatı 29,75 ₺

Special Price 23,75 ₺

Duru
Activex Antibakteriyel Sıvı Sabun Hassas Koruma 300 ml

%50 fiyatı 30,75 ₺

Special Price 15,25 ₺

Activex
2. ürüne %70
Dalin Islak Havlu 3x56'lı Paket - 1
Sebamed Yüz Sabunu 100 gr

%50 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Sebamed
Sebamed Sabun Temizleme ve Yatıştırma 100 gr

%50 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Sebamed
Rebul Kolonya Aqua 270 ml - 1
53,00 ₺
Rebul
Rebul Kolonya Lime 270 ml - 1
53,00 ₺
Rebul
2. ürüne %50
Activex Hijyen Spreyi
26,75 ₺
Activex
2. ürüne %50
Cif Anında Hijyen Spreyi - 1

Hijyenik Ürünler

İç mekânların hijyenini sağlamak için kullanılan temizlik ürünleri, yaşam alanlarının sağlıklı olmasını sağlayan en önemli malzemelerdir. Hijyenik ürünler, günlük rutin olarak gerçekleşen temizlik işlerini kolaylaştırdığı gibi temizliğin pratik olarak yapılmasına ve tamamen steril olmasına yardımcı olur. Çamaşır bakımı, bulaşık yıkama, banyo temizliği ve diğer ev temizliği işlerinde kullanılmak üzere tasarlanan ürünler, temizliğin her alanda etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Rossmann'da bir araya gelen onlarca farklı temizlik ürünü markasının tasarladığı yaratıcı ürünlerle tanışmak ister misiniz? Aşağıda sizin için hazırlanan kısa rehbere göz atarak hijyenik ürünler hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. 

Ev Temizliğinde Hangi Ürünler Kullanılmalı? 

Ev temizliğinde kullanılmak üzere hazırlanan ürünler temizlik bezi çeşitleri, yüzey temizleyici türleri, bulaşık makinesi deterjanları ve diğer temizlik ürünlerinden oluşur. Bu ürünlerden yardım alarak evinizin ve diğer iç mekânların hem güzel kokmasını hem de son derece hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. Temizlik yaparken kullanabileceğiniz ürünlerin listesi ise aşağıdaki gibidir. 

 • Temizlik Bezleri: Temizlik bezi çeşitleri toz bezi, yer bezi, emici genel temizlik bezi, zor zeminler için yer bezi, mikrofiber bezler, renkli sünger bezler, çok amaçlı bezler, mutfak bezleri, cam bezi, mikrofiber sünger bez gibi ürünlerden oluşur. Kullanacağınız alanlara özel olarak satılan bezlerden alarak temizlediğiniz alanların daha temiz olmasını ve daha kolay, etkili bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Uygun bezler yardımıyla yapılan temizlik işlemleri, daha hızlı tamamlanabilir. 
 • Yüzey Temizleyiciler: Çeşitli koku aromalarıyla satışa sunulan yüzey temizleyiciler, alana özel temizlik imkânı sunan ürünlerdir. Evinizin çeşitli alanları için farklı yüzey temizleyici türleri satın alabilirsiniz. 
 • Bulaşık Ürünleri: Bulaşıklarınızda iz bırakmadan üstün temizlik ve parlaklık sağlayan bulaşık deterjanları, jel, tablet, toz gibi çeşitli formlarda satışa sunulur. En yoğun ve zorlu lekelerde bile etkili olan ürünler, bulaşık temizliği konusunda üstün performans gösterir. Deterjanlar dışında, makinenizin iç temizliğini yapmak için ise bulaşık makinesi temizleyici ürünler satın alabilirsiniz. Bu ürünler makinenizin etkili bir şekilde temizlenmesini, içerisindeki kötü kokuların giderilmesini ve performansının ilk günkü gibi kalmasını sağlar. 
 • Çamaşır Bakım Ürünleri: Çamaşırlarınızın etkili bir şekilde derinlemesine temizlenmesini, yumuşaklığını korumasını ve yıpranmasını önleyen çamaşır deterjanı ürünleri konsantre, sıvı, jel, tablet, toz, sprey, granül gibi çeşitlerde üretilir. Çamaşırlar üzerine doğrudan uygulanan leke giderici spreyler, renkliler için tasarlanan deterjanlar, yumuşatıcılar, beyaz yıkama ürünleri, siyah yıkama ürünleri ve diğer çamaşır bakım ürünlerini bir arada bulabilirsiniz. Yıkama ürünleri arasında bebek giysisi deterjanları, hassas ciltler için tasarlanan deterjanlar ve çamaşır makinesi temizleyici ürünler de görebilirsiniz. 
 • Diğer Kişisel Hijyen ve Ev Temizlik Ürünleri: Kategori içerisinde bulunan diğer hijyen ürünleri arasında kağıt peçete ve tuvalet temizleyici çeşitleri, kağıt havlu ürünleri görebilirsiniz. Ayrıca tuvalet kağıdı gibi kişisel hijyen ürünleri de satın alabilirsiniz. Sıvı sabunlar, katı sabunlar, ıslak temizlik bezleri ve ıslak havlular, halı ve döşeme temizleyici ürünler, kireç çözücü ve pas çözücü deterjanlar, krem yüzey temizleyiciler, cam temizleyiciler ve saymakla bitmeyen onlarca farklı temizlik ürününü satın alabilirsiniz. 

Yüzey Temizleyici Ürünler Ne İşe Yarar? 

Yüzey temizleyiciler, tıpkı temizlik bezlerinde olduğu gibi alanlara ve zeminlere özel olarak tasarlanmıştır. Parkeli ve laminatlı gibi ahşap yüzeyler için özel olarak satılan yüzey temizleyiciler görebilirsiniz. Ahşap yüzeylerde bu ürünleri kullanarak parkelerinizin kimyasallardan etkilenmesini önleyebilir, daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte seramik yüzeylere özel olarak tasarlanan yüzey temizleyiciler görebilmeniz de mümkündür. Banyo temizliği, mutfak temizliği gibi işlemlerinizde seramik yüzeylerde bu ürünleri kullanabilirsiniz. Zeminleri temizlerken parlaklık veren, adeta cila etkisi yaratan ve oldukça hoş kokular yayan yüzey temizleyici ürünler, bu özellikleri dışında bakteri ve mikropları öldürerek gözle görülemeyecek kadar küçük tozların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Banyo temizliği yaparken banyo yüzey temizleyici ürünlerini tercih ederek ürünlerden alacağınız performansı da artırabilirsiniz. 

Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır? 

 • Öncelikle ortalıkta bulunan ve dağınıklığa sebep olan gereksiz küçük eşyaları kaldırarak işe başlayabilirsiniz. Sehpa üzerinde bulunan bardak gibi günlük fazlalık eşyaları mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Ardından evinizin camlarını açarak havalandırma işlemi yapabilirsiniz. 
 • Daha sonra tüm zeminleri hızlı bir şekilde elektrik süpürgesi yardımıyla süpürebilirsiniz. Çok fazla zaman kaybetmeden görünen yüzeyleri almanız yeterli olacaktır. Koltuk altı gibi bölümleri pratik olması açısından başka bir güne erteleyebilirsiniz. 
 • Küçük bir kovaya temizlik suyu hazırlayarak toz alma bezleri yardımıyla televizyon, TV ünitesi, yemek masası ve büfesi, orta sehpa gibi alanların tozunu alabilirsiniz. Ardından yer temizliğine geçebilirsiniz. 
 • Uygun yüzey temizleyici ürünler kullanarak moplar yardımıyla hızlı bir yer temizlik işlemi yapabilirsiniz. Halı altı gibi alanları daha sonraya erteleyerek işlemin çok hızlı olması için, yalnızca görünen boş yüzeyleri silebilirsiniz. 
 • Mutfağınızda tezgah üzerinde bulunan tüm bulaşıkları bulaşık makinenize yerleştirebilir, sığmayan bulaşıklarınızı hızlı bir şekilde elde yıkayabilirsiniz. Çok çok aceleniz varsa, peçete ile sıyırdıktan sonra üst üste koyabilir, bir dolaba kaldırabilirsiniz. Makinenizdeki bulaşıklar yıkandıktan sonra ise ayırdıklarınızı yıkayabilirsiniz. 
 • Tezgah üzerinden sonra mutfak yemek masasının tozunu alabilir, tezgah üzerinde bulunan ocak, lavabo içi, mutfak tezgahı fayansları ve batarya gibi bölümleri temizleyebilirsiniz. İşlemi hızlı bir şekilde yapmak için mutfak temizleme spreyleri sıkabilir, sünger bezler yardımıyla silebilirsiniz. Ardından durulama ve kurulama işlemleri yapabilirsiniz. 
 • Banyo ve tuvalet alanlarında klozet, lavabo, duşa kabin gibi bölümleri hızlı bir şekilde temizlemek için banyo temizleyici spreyler kullanabilir, bezler ya da banyo temizleme süngerleri kullanarak silebilirsiniz. Ardından durulama ve kurulama işlemi yapabilirsiniz. 

Ev Hijyeni Nasıl Sağlanır? 

 • Ev hijyeninizi sağlamak için yukarıdaki işlemleri her gün tamamlayabilir, haftada bir ya da ihtiyaca göre iki gün tüm evi detaylı bir şekilde temizleyebilirsiniz. 
 • Bulunduğunuz alanları düzenli olarak havalandırabilir, oda spreyleri kullanarak güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Çamaşır bakımınızı ve bulaşık bakımınızı her gün yaparak birikmelerini engelleyebilirsiniz. 
 • Gün içerisinde küçük dağınıklıklara anında müdahale ederek büyük dağınıklıklar oluşmasına engel olabilirsiniz. 
 • Banyo, tuvalet gibi sık kullanılan alanları gün içerisinde birkaç defa temizleyerek çok fazla kir oluşumunu önleyebilirsiniz. 

Eğer siz de hijyenik ürünlerle kusursuz bir temizlik deneyimi yaşamak istiyorsanız, hemen Rossmann'ın size sunduğu ürünlere göz atabilirsiniz. Birbirinden seçkin ürünler arasından dilediğinizi kolayca bulabilir, yaşam alanlarınızın temizliğini hijyenik bir şekilde sağlayabilirsiniz.