Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kokulu Mum

Eskiden sadece aydınlatma amacı ile kullanılan mumlar, günümüzde bir ortamın ambiyansını baştan sona değiştirebilen işlevsel aksesuarlar olarak çok seviliyor. Salon, mutfak ya da banyo gibi evin her odasına bambaşka bir hava katan bu aksesuarlar işletmeler ve dış mekanlar için de vazgeçilmez ögeler arasında bulunuyor. Günümüzde mum tasarımları adeta bir sanat eseri gibi tasarlanırken, mumların aromatik kokuları da farklı duyulara aynı anda hitap eden bir keyif sunuyor. Siz de Rossmann'dan seçeceğiniz mumlarla birbirinden estetik tasarımların büyüleyici kokuları ile ortamlarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Kokulu Mum Nasıl Kullanılır?

Kokulu mumlar dekoratif bir obje olarak ortamları güzelleştiriyor. Bunun yanı sıra bulunan kötü kokuları da ortadan kaldırıyor ve yakıldıklarında güzel kokulu bir aura yaratıyor. Kokulu mumların güvenle yakılması ve mumlardan maksimum etkinin alınabilmesi için küçük ayrıntılara önem vermek yeterli oluyor. Kokulu mumunuzun fitilini yakmadan evvel ucundan küçük bir parça kesin ve aldığınız parçayı ateşten uzak tutun. Mumu ısıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirin ve tavsiye edilen süre aralığından daha uzun süre yanık halde bırakmayın. Aldığınız kokuyu artırmak için birbirini bütünleyen kokular kullanabilir ve oda içindeki doğal hava sirkülasyonunu koruyabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Kokulu Mumlar Nasıl Kullanılır?

Mumların yalnızca karanlığı aydınlatmak ya da özel günleri kutlamak için yakıldığı günler yerini, ortamı hareketlendirmek ya da günlük rutinine huzur katmak isteyen herkesin yaşam alanlarında mum kullanmasına bırakıyor. Ev dekorasyonu bireylerin kendilerini yansıtmalarını sağlarken huzurlu bir yaşamın da kapılarını aralıyor. Doğru ev dekorasyonunda ise mumlar önem kazanıyor. Dekorasyonda mum kullanırken alanın renklerine, yansıtıcı yoğunluklarına ve ışık alma noktalarına dikkat edilmesi gerekiyor. Açık renklerin hakim olduğu ortamlarda belirgin geçişler yaratmak ve mumları odak noktası haline getirmek istiyorsanız, büyük ve koyu renk mumları tercih edebilirsiniz. Renkli ortamlar için ise silindirik mumlar, pastel tonlar ve beyaz renkliler gibi farklı seçenekleri değerlendirerek denge sağlayabilirsiniz.

Kokulu Mumların Kullanım İncelikleri Nelerdir?

Uzun ömürlü ve kararma yapmayan kokulu mumlara sahip olmak, birtakım inceliklerden geçiyor. Eğer etkili kullanılan ve estetiğini yitirmeyen mumlara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle mumlarınızı soğuk alanlarda tutmamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Oda ısısından daha düşük ısılı ortamlarda mumlar, ısılarını korumak adına fazla enerji harcayarak hızlı yanmaya başlar ve kararmalara neden olur. Fitilinizi yandıkça ve karardıkça mutlaka kısaltın. Bu şekilde yanmış fitilin oluşturacağı is ve kokunun önüne geçebilirsiniz. Mumu her kullanımınızdan sonra fitilin ortada kaldığına emin olun. Böylece çevresinde düzensiz erimeler ya da kararmaların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Küçük bir ipucu olarak da mumunuzu ilk aldığınızda üst tabakası tamamen eriyinceye kadar yakın. Bu işlem sonraki kullanımlarınızda mumunuzun daha verimli yanmasını kolaylaştıracaktır.

Sigara Kokusuna Karşı Özel Formül

Sigara dumanına maruz kalan ortamlar sık sık havalandırılsa da koku kumaş yüzeylere siniyor ve ısınıp yükselerek ortamdaki etkisini yitirmiyor. Bu durumla baş etmenin yolu ise mumlar sayesinde oldukça kolay ve keyifli hale geliyor. Anti-Tobacco özellikli mumlar nikotinin oluşturduğu kötü tütün kokusunu nötralize ediyor. Kullanım esnasında ya da sonrasında yakılan bu mumlar sigara kokusunu etkisizleştirirken kendine has aromatik kokusu ile ortamın havasını değiştiriyor. Sigara kokusuna karşı özel bileşime sahip bu ürünler sayesinde yaşam alanları, vanilya kokulu mum ya da kahve kokulu mum gibi özel esanslı kokularla buluşuyor. Kokulu mum fiyatları ile de hava değişimi sağlamanın en ekonomik ve etkili yollarından biri haline geliyor.

Kokulu Mumlarla Rahatlama Seansları Yapın

Mumlar yüz yıllardır aromaterapinin bir parçası olarak kullanılıyor. Günümüzde şehir hayatının yoğunluğu ve stresi, yorgunluk gibi negatif duygulardan arınmanın yolu da yine büyüleyici kokulara sahip mumlardan geçiyor. Siz de evinizde, bahçenizde, banyonuzda kokulu mum çeşitleri arasından sizi rahatlatan ürünler kullanabilirsiniz. Arınma rutininizi aromatik kokuların arasında gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kendinize ayırdığınız su terapili bir bakım gününde çay ağacı, sandal ağacı ya da gül gibi kokulara sahip mumları kullanabilir, sıcacık banyonuzda terapiyi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Meditasyon yapmak için yapay ışık etkisinden kurtulmak ve kendinizi binbir çeşit çiçeğin olduğu büyüleyici bir bahçede hissetmek için de seansınızdan önce mumlarınızı yakıp bir süre bekleyebilir ve sonra rutininize başlayabilirsiniz. 

Mumlarla Yapılacak Kompozisyonlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok ya da az sayıda mumu bir araya getirerek göz alıcı ışık oyunları oluştururken, doğru biçimde kompozisyon hazırlanması büyük önem taşıyor. Mumlar ile oluşturacağınız ambiyanslar için bulunulan ortamın özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bir yemek masası üzerinde mumlardan bir kolaj oluşturacaksanız, uzun süre karşısında oturma ihtimalinizi düşünerek göz yormayacak bir hizada kalan mumları seçmeniz öneriliyor. Piknik masası ya da bahçe gibi açık bir alanda hazırlık yapıyorsanız bardakta kokulu mum seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Mumun kokusu ve ışığı ile ön plana çıkmasını istediğiniz açık havalı bir ortamda ise cam kapta kokulu mum seçeneklerini düşünebilirsiniz. Çoklu fakat aynı stilde mumlar kullanacaksanız mümkün olduğunca küçük ve yatay ürünleri tercih ederek daha net alevlere sahip olabilirsiniz.

Dekorasyonun Huzur Veren Anahtarı: Mumlar

Rossmann kötü kokuları ortadan kaldırmaya yardımcı, farklı esansiyel yağlardan üretilen çeşitli kokulara sahip mumları kullanıcılar ile buluşturuyor. Her biri sanatsal birer tasarım gibi görünen farklı şekil ve yapıdaki mumlar dekoratif seçimlerin de vazgeçilmez tamamlayıcısı olarak tercih ediliyor. Kokulu mum hediyelik ürün seçimlerinin de en zarif ve ince seçeneklerinden biri olarak zevkli kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Sevdiklerinize ya da kendinize huzur ve rahatlamanın sembolü olan şık bir hediye seçmek için Rossmann'ın mum kategorisine göz atabilirsiniz.