Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

2. ürüne %50
Alo Platinium Powder Renkliler İçin 2200 gr - 1

%8 fiyatı 37,50 ₺

Special Price 34,50 ₺

Alo
2. ürüne %50
Domol Çamaşır Deterjanı 20 Yıkama 1350 g - 1
2. ürüne %50
Ernet Çamaşır Sodası - 1
2. ürüne %50
Eco Freude Toz Çamaşır Deterjanı Renkliler İçin
2. ürüne %50
Eco Freude Toz Çamaşır Deterjanı Beyazlar İçin
2. ürüne %50
Duru Granül Matik Lavanta - 1
2. ürüne %50
Duru Granül Matik - 1
52,00 ₺
Duru
2. ürüne %50
Ariel Konsantrematik Parlak Renkler - 1
2. ürüne %50
Ariel Konsantrematik Dağ Esintisi - 1
2. ürüne %50
Omo Konsantrematik Color 1.5 kg - 1
2. ürüne %50
Omo Konsantrematik Active Fresh 1.5 kg - 1

Toz Deterjanlar

Hem renkli hem de beyaz çamaşırlarda başarılı sonuçlar alınmasında yararlanılan toz deterjan, çamaşırların parlaklığının korunmasında da etkili olur. Çamaşırların temizlenmesinde ve çamaşır makinelerinde kullanılan ilk çamaşır deterjanı olan toz deterjan çeşitleri, farklı lekelerin çıkarılmasında son derece etkili bir yöntemdir. Sıcak suda etkili olduğu kadar soğuk suda da etkili olan deterjan çim, kil ve çamur gibi lekelerin çıkarılmasında kullanılmaktadır.

Toz Deterjan Çeşitleri Nelerdir?

Hastalıklardan korunmanın ilk adımlarından olan kişisel hijyen açısından kıyafetlerin temiz olması büyük önem taşımaktadır. Gerek lekeler üzerinde başarılı sonuçlar elde edilmesi, gerekse de kıyafetlerin mikroplardan arındırılması adına toz deterjanlar öne çıkmaktadır. Çamaşır makineleri ve giysiler için özel olarak geliştirilen toz deterjan çeşitleri, ihtiyaçlara yönelik olarak farklı özelliklere sahiptir. Çamaşır yıkama tercihlerinin ve ihtiyaçlarının kişiden kişiye değişiklik göstermesi de toz deterjan markaları üzerinde belirleyici olmaktadır.

Günümüzde çeşitli markalar tarafından hazırlanan çamaşır deterjanı, giysiler için temizlikten çok daha fazlasını ifade etmektedir. Belirli yıkama türlerine bağlı olarak özel olarak formüle edilen leke çıkarıcı toz deterjan çeşitleri sayesinde, kıyafetlerin kendilerine ait özellikleri de korunmaktadır. Narin, beyaz, renkli ya da yün kıyafetler için farklı özellikler göz önünde bulundurularak tasarlanan deterjan çeşitleriyle kıyafetleri daha uzun bir süre kullanabilmek mümkündür. Çabuk tüylenen ya da rengini kaybeden giysiler için hazırlanan hassas kıyafetler için toz deterjan, kıyafetlerin yapılarını bozmadan istenilen temiz görüntünün kazanılmasını sağlamaktadır. Giysilerin sahip oldukları özelliklerin yanında bebekler ya da hassas cilde sahip olanlar için de toz deterjan markaları çeşitlilik göstermektedir.

Parlaklık Sunan Beyazlar İçin Toz Deterjan

Suda çözünen yapılarıyla beyaz ve renkli çamaşırlarda etkili sonuçlar alınmasında yardımcı olan toz deterjanlar, hızlı yıkama seçeneğinde ya da düşük sıcaklıklarda bile lekelerle mücadelede başarılı olur. Yapısında bulunan optik beyazlatıcıların yardımıyla ise beyazlar üzerinde zamanla oluşabilecek gri rengi engeller. Beyazlar için toz deterjan, özel olarak geliştirilen yapısıyla kıyafetlerin ilk günkü parlaklıklarının korunmasına yardımcı olur.

Beyaz çamaşırların yanında renkliler için toz deterjan seçenekleri de bulunmaktadır. Renkli çamaşırlar için geliştirilen toz deterjanların içerisinde yer alan temizleyiciler ile hem günlük lekeler hem de inatçı lekeler kolaylıkla temizlenebilmektedir. Böylelikle özellikle dışarıda vakit geçirmeyi seven küçük çocukların kıyafetlerini fazla güç harcamadan temizleyebilmeniz mümkün hale gelir. Sporda kullanılan giysiler, bahçe kıyafetleri ya da mutfakta zaman geçirilirken kirlenen giysilerin üzerindeki lekeler pratik bir şekilde temizlenebilir.

Çamaşır Makinesinde Toz Deterjan Nereye Koyulur?

Kirli kıyafetlerin ayrılmasından ve makineye yerleştirilmesinden sonra çamaşır yıkamanın en kilit noktasına gelinir. Çamaşır makinesinde toz deterjanın yanlış alana konulması ya da oranının iyi ayarlanamaması sıklıkla yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Bu yanlışlıklar ise kıyafetlerin iyi bir şekilde temizlenmesini engelleyebilmektedir.

Çoğu çamaşır makinesi içerisinde ana yıkama gözü “II” işaretiyle gösterilmektedir. Ana yıkama alanına konulması gereken toz deterjan miktarı, makineden makineye farklılık gösterebileceği için çamaşır makinesinin kullanma kılavuzunu incelemeniz tavsiye edilir. Böylece çamaşır makinesi deterjan gözüne ne kadar deterjan konması gerektiğini öğrenebilir, çamaşırlarınızı gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesinde deterjanın yanlış yere konulması ise kirlerin çıkmaması ya da giysilerin durulanmaması gibi istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Toz Deterjanın Avantajları Nelerdir?

 • Toz deterjanlar pratik kullanımla günlük yaşamı kolaylaştırmaktadır.
 • Ön yıkama yapmaya gerek bırakmadan, tek yıkamayla lekelerden kurtulabilme olanağı sunar. Bu sayede toz deterjanlarla zamandan ve sudan tasarruf edilebilmektedir.
 • Leke çıkarıcı sabunların ve renkler üzerinde etkili olan ağartıcıların toz halde bulunması, deterjanların raf ömrünün de uzun olmasını sağlamaktadır.
 • Sık sık alışverişe çıkmayan ya da deterjan alışverişini toplu olarak satın almayı tercih edenler için toz deterjanlar uzun süreler boyunca etkili olarak öne çıkmaktadır.
 • Suda çözünen yapılarıyla birlikte az miktarda kullanılan deterjanla çok daha fazla miktarda çamaşır yıkamaya olanak tanıyan toz deterjan çeşitleri ev ekonomisine de ciddi bir katkıda bulunur.
 • Sert suda bile etkili sonuçlar alınmasında başarılı olan deterjanlar, bu sayede farklı bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir. 
 • Tane şeklinde bulunabilen kapsül toz deterjan çeşitleri, makineye konulması gereken deterjan miktarının belli olmasından dolayı kullanıcılara büyük bir kolaylık sunar.

Toz Deterjan ve Sıvı Deterjanın Farkı Nedir?

Sıvı deterjan ve toz deterjan arasında yapısal anlamda farklılıklar bulunsa da üretim amaçları lekelerin çıkarılmasıdır. Çamaşırların üzerinde yer alan, farklı nedenlerle oluşan kir ve lekelerle etkileşime girerek kıyafetlerin temizlenmesini sağlarlar. Her bütçeye hitap edebilen toz deterjanlar, raf ömürlerinin daha uzun olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Sıvı ve toz deterjanlar kullanım açısından değişiklik göstermektedir. Çamaşır makinesinde yerleri farklı olabileceğinden dolayı, makinelerin kullanım talimatına göz atılmasında fayda vardır. 

Ekolojik Toz Deterjan Nedir?

Temizlik ürünlerinin içerisinde bulunabilen paraben ve klor gibi maddeler, hem insan sağlığı hem de çevre üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Organik deterjan çeşitleri, özel olarak hazırlanan formülleriyle sağlığı riske atacak herhangi bir maddeyi içermez. Bu sayede daha az miktarda kimyasal maddeyle temas edilerek, sağlığın ve çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ekolojik toz deterjan, ciltte tahrişe neden olabilecek kimyasal renklendiricileri ya da koku esanslarını barındırmaz. Biyolojik olarak elde edilen saf bitki özü yağlarından elde edilen esanslar, güzel kokularının yanında sağlığın korunmasına da yardımcı olur.

Farklı nitelikteki toz deterjan fiyatları ve çeşitleri Rossmann'ın avantajlı dünyasında sizlere sunulur. Kumaşların sahip oldukları özellikleri korurken, onları yıpratmadan lekelerini çıkaran toz deterjanlara Rossmann'dan kolaylıkla ulaşılabilir. Her bütçeye uygun olarak bulunabilecek Ariel, Domol, Omo gibi önde gelen toz deterjan markaları pratik bir şekilde incelenerek sipariş edilebilir.