Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Maybelline Super Stay Ink Crayon Ruj No:85 Change Is Good 1 adet - 1

%40 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 77,00 ₺

Maybelline
Maybelline Super Stay Ink Crayon Ruj No:10 Trust Your Gut 1 adet - 1

%40 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 77,00 ₺

Maybelline
Maybelline Super Stay Ink Crayon Ruj No:15 Lead the Way 1 adet - 1

%40 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 77,00 ₺

Maybelline
Maybelline Super Stay Ink Crayon Ruj No:25 Stay Exceptional 1 adet - 1

%40 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 77,00 ₺

Maybelline
L’Oréal Paris Crayon Mat Ruj No:110 Caramel Rebel  - 1

%40 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 86,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Crayon Mat Ruj No:102 Caramel Blondie  - 1

%40 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 86,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Crayon Mat Ruj No:105 Sweet and Salty  - 1

%40 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 86,00 ₺

L’Oréal Paris
Alterra Ruj Soft Mat No:01 Terra Matt 3 g - 1

%41 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Alterra
Alterra Ruj Soft Mat No:02 Vintage 3 g - 1

%41 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Alterra
Alterra Ruj Soft Mat No:03 Modern Red 3 g - 1

%41 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Alterra

Kalem Ruj

Makyaj denilince akla ilk gelen ürünlerden birisi rujdur. Makyajınız, cilt tonunuz ya da modunuz nasıl olursa olsun, rengarenk alternatifleriyle doğru bir ruj seçimi gününüzü değiştirebilir. Makyajın en temel ögelerinden biri olan rujun birbirinden farklı seçenekleri bulunur. Likit rujdan lipstick'lere, ıslak görünümlüden mat görünümlüye pek çok çeşidi vardır. Ancak tüm bu seçenekler arasında kullanımı en pratik olanlardan birisi kalem rujdur denilebilir. Dudak kalemi ile rujun birleşimi denilebilecek kalem rujlar farklı renk seçenekleriyle Rossmann'da yer alır.

Kalem Ruj Nedir?

Gündelik hayatın koşuşturmacasında makyaj yapmak için gereken uzun zaman ayrılamayabilir. İşte böyle zamanlarda uygulaması kolay ve az zaman alan, bununla birlikte uzun süre etki gösteren makyaj ürünleri tercih edilir. Makyajınızın pratik parçası olan kalem rujlar, dudak kalemi ve rujun bir arada tasarlandığı kolay kullanımlı ve çok yönlü bir makyaj malzemesi olarak görülür. Dudaklarınıza dudak kaleminden beklediğiniz tanımlamayı sağlarken, lipstick rujdan istediğiniz renklendirmeyi de beraberinde sunar. Uygulama kolaylığının getirdiği pratik çözüm ve geniş renk alternatiflerine sahip olması, kalem rujları kadınların gözde makyaj malzemelerinden biri haline getirir. 

Kalem Ruj Nasıl Kullanılır?

Kalem ruj kullanırken mükemmel sonuca erişebilmeniz için dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı söz konusudur. Eğer ince dudaklara sahipseniz, kalem ruju sürerken dudaklarınızın biraz dışından sürmeye başlayabilirsiniz. Ancak abartılı görünümden kaçınmak için dudaklarınızın dışına çıktığınız alanı göze batmayacak genişlikte tutmalısınız. Dudaklarınız kalın ise dudak çizginizin üzerinden kalem ruju çekerek uygulamanıza başlayabilirsiniz. Üst dudak çizgilerinizi bu şekilde tanımladıktan sonra dudak çizgilerinizin içinde kalan alanı kalem ruj ile doldurmaya devam edebilirsiniz. Dudak etlerinize ruju uygularken sert bir şekilde ruju bastırmaktansa yumuşak dokunuşlarla ihtiyaç duyduğunuz kadar uygulamalısınız. Hafif bir uygulama yapmak istiyorsanız fakat yoğun içerikli bir kalem rujunuz varsa, dudak fırçanızı yağ bazlı bir kreme batırdıktan sonra rujunuza sürerek pratik bir çözüme kavuşabilirsiniz.

Kalem Ruj İle Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj uygulamalarında çoğu zaman göz kararı ayarlar yapılması gerekir. Makyajınızın daha sade ya da abartılı olması tamamen sizin göz kararı tercihlerinize bağlı olarak değişim gösterir. Dudak makyajı için sıkça tercih edilen kalem rujlarda da bu durum geçerlidir. Kalem ruju dudak kalemi olarak da kullanabilirsiniz. Üst dudaklarınızın çizgileri belirgin değilse, kalem ruj kullanmak sizin için oldukça idealdir. Kalem ruj sayesinde dışarıya doğru fazla taşırmadan dudak çizgilerinizi belirginleştirebilirsiniz. Yoğun renk pigmentlerine ve yumuşak yapıya sahip olan kalem rujlar düşünülenin aksine uzun süre kullanılabilir.

Kalem Ruj Nasıl Açılır?

Kalem rujlar kullanım olarak lipstick'lerden farklı biçimde asansörlü değil, açılabilir kalem formunda üretilir. Göz kalemleri ve diğer makyaj kalemlerinden daha kalın olduklarından, boyutlarına uygun bir kalemtıraş yardımı ile açılabilirler. Asansörlü kalem ruj modelleri ise kalemin alt kısmında belirtilen noktadan çevrilerek kullanıma hazır hale gelir. Asansörlü olmayan kalem ruj seçimlerinizi açmak için en uygun boyuttaki makyaj kalemtıraşlarını Rossmann'da bulabilirsiniz.

Kalem Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Tıpkı diğer rujlar gibi kalem rujlar da genel olarak parlak bitişli, mat bitişli ve saten bitişli olarak tasarlanır. Tercihlerinize göre istediğiniz renk ve bitişten farklı tonları kullanabilirsiniz. Renk ve tonu fark etmeksizin, sıkça tercih edilen kalem ruj çeşitlerinden biri mat kalem rujlardır. Yapısı ile arzu edilen kadifemsi görünümü vermekte başarılı olan mat kalem ruj, dokusu ile de uzun süre kalıcı etki gösterir. Parlak ürünler ise kolay dağılımları ile özel günlerde ışıltı katmak için özellikle tercih edilir. Parlak ve saten bitişli ürünler kullanıcıların hareketli bir makyaj yapmak istediklerinde gözde seçimleri arasında bulunur.

Aydınlatıcı Kalem Ruj İle Tanışın

Aydınlık renk tonu ve parlatıcı etkisi ile makyaj trendlerinin öne çıkan ürünleri arasındadır. Yumuşak ve dudak dokusunu zorlamadan kolayca uygulanabilen bir yapıya sahip olan bu ürünler, dudak makyaj uygulamalarının temel malzemeleri arasında yerini alır. Beyaz renk ve gümüş tonlarında tasarlanan ürünler dudaklar için holografik bir aydınlatma sağlar. Bunun yanı sıra yanak bölgesi için ışıltı katan bir aydınlatıcı görevinde de kullanılır. Farklı işlevlere sahip, göz alıcı aydınlatıcı kalemler uygun fiyat seçenekleri ve farklı markaların benzersiz ürünleri ile Rossmann'da yer alır.

Kalem Ruj Seti Nelerden Oluşur?

Kolay kullanım, aynı anda farklı renk ve tonlara erişim ve her moda uygun makyaj malzemelerine sahip olmak için kimi ürünler pratik bir set olarak kombinlenerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Kalem ruj seti de bu kullanışlı ve kapsamlı setlerden biridir. Bu setler tamamı kalem ruj çeşitlemelerinden oluşan, farklı renklerin bir arada bulunduğu setler olarak tasarlanır. Kimi zaman ise profesyonel üreticiler tarafından bütünleyici bir makyaj kiti hedeflenerek dudak kalemi ile birlikte kullanılması gereken ürünler kombinlenir. Bu tarz setler kalem ruj renkleri dışında dudak kalemi, aydınlatıcı ürün ve makyaj bazı gibi uygulamayı tamamlamanızı sağlayacak malzemelerin set haline getirilmesi ile oluşturulur. 

Dudaklarınız İçin Yumuşacık Seçimler Yapın

Birbirinden güzel dudak makyajı ürünlerini uygun kalem ruj fiyatları ile Rossmann'da bulabilirsiniz. Geniş ürün çeşitleri içinde bulabileceğiniz vintage ya da modern kalem ruj çeşitleri dudak makyajını etkili ve keyifli hale getirir. Hassas dudaklara özel, mat, parlak, saten ya da aydınlatıcı kalem ruj gibi birbirinden göz alıcı ruj çeşitleri Rossmann'da uygun fırsatlarla sunulur. Dudakları besleyen özel yağlara sahip ürünlerden yeni makyaj akımlarına uyum sağlayan çılgın renklere kadar birbirinden özel ürünlere sahip olabilirsiniz. Siz de tarzınıza en yakışan seçimleri dünya markalarının güvencesi ile seçebilir, kalem ruj ile tamamlanan makyaj deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.