Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Sunozon Güneş Sütü Çocuklar İçin SPF50 200 ml - 1

%50 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 99,00 ₺

Sunozon
Sunozon Güneş Sütü SPF 50+ Çocuklara Özel 200 ml - 1

%51 fiyatı 225,00 ₺

Special Price 110,00 ₺

Sunozon
Sunozon Çocuk Güneş Losyonu Anti-Sand SPF 50 200 ml - 1

%50 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 99,00 ₺

Sunozon
Sunozon Güneş Kremi SPF 50 Çocuklara Özel 150 ml - 1

%50 fiyatı 179,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Sunozon
Garnier Ambre Solaire Çocuk Süt 50+ SPF/60 SPF 200 ml - 1

%50 fiyatı 259,00 ₺

Special Price 129,00 ₺

Garnier
Garnier Ambre Solaire Çocuk Sensitive Advanced 50+ SPF 200 ml - 1

%50 fiyatı 259,00 ₺

Special Price 129,00 ₺

Garnier
Nivea Sun Güneş Spreyi Çocuklar için,Renkli, Nemlendirici, SPF50+ 200 ml - 1

%50 fiyatı 340,00 ₺

Special Price 169,00 ₺

Nivea Sun

Çocuk Güneş Kremleri

Yaz aylarında güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için her yaştan kişinin önlem alması gerekiyor. Yetişkinlere göre daha hassas ten yapısına sahip olan çocuklar ise güneşten çok daha kolay ve hızlı etkileniyor. Çocuklarınızı güneşten korumak için özel formülasyona sahip çocuk güneş bakım ürünleri kullanmanız gerekiyor. Çocuklarının cilt sağlığına önem veren ebeveynlerin birçoğu tercihini onların yaş aralıklarına uygun olarak geliştirilen güneş bakım ürünlerinden yana kullanıyor. Rossmann’ın zengin ürün yelpazesi içerisinde yer alan çocuk güneş ürünleri, her cilt tipine uygun ürün alternatifiyle ihtiyaçlarınıza akılcı çözümler sunuyor. Birbirinden seçkin ve kaliteli markaların ürettiği çocuk güneş kremi, losyonu ve sprey çeşitlerini Rossmann’da bulabilirsiniz.

Doğru Güneş Bakım Ürünleri ile Etkili Koruma

Çocukların sağlıklı gelişimleri için güneş ışığından aldıkları D vitamini büyük önem taşıyor. Ancak, güneşin zararlı UV ışınlarından çocuklarınızı korumak için her mevsim özellikle de yaz günlerinde güneş koruyucu ürünler kullanmanız gerekiyor. Doğru güneş bakım ürünleri kullanıldığı takdirde güneş yanıkları, döküntü ve kaşıntı gibi sağlık sorunlarının en aza indiğini belirten dermatologlar, güneş koruyucuların kullanılmasına ne kadar erken başlanırsa ileriki yıllarda güneşin zararlı etkilerinin de o kadar azalacağını ifade ediyor. Çocuklar için özel olarak üretilen, organik ve bitkisel özler içeren güneş koruyucu ürünlere Rossmann’ın geniş ürün yelpazesini inceleyerek ulaşabilir, çocuklarınızın cilt sağlığını etkili bir şekilde koruyabilirsiniz. 

Çocuklar İçin Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

  • Yetişkinler için üretilen güneş bakım ürünleri olsa da bunlar çocukların kullanımı için ideal güneş koruyucular olmuyor. Bu nedenle üzerinde “çocuklara özel” ibaresi olan ve sadece onlara özel üretilen ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.
  • Çocukların yaş aralıklarına göre farklı özellikler içeren çocuk güneş bakım ürünleri, 3 yaştan 10-14 yaş aralığına kadar kullanılabilen ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Ancak 10-14 yaş aralığı çocukların ergenliğe giriş dönemi olduğu için bu dönemde değişen hormonal yapı sebebiyle bu ürünlerin en geç 14 yaşa kadar kullanılması öneriliyor. 14 yaşından büyük çocukların ise yetişkin ürünlerini kullanması tavsiye ediliyor.
  • Güneşin kavurucu sıcağından çocukların korunması için yüksek koruyuculu çocuk güneş kremi tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Ayrıca hassas ya da alerjik bir cilde sahip olan çocuklara hassas ciltler için çocuk güneş kremi öneriliyor.
  • Güneş ışığına çok fazla maruz kalacak çocuklar için fiziksel filtre içeren çocuk güneş spreyi ya da çocuk güneş losyonu tavsiye ediliyor.

Çocuk Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Çocuklarınız deniz kenarında ya da havuzda çok fazla vakit geçireceklerse SPF 50 faktör içeren ürünleri tercih etmelisiniz. SPF 50 içeren koruma ürünleri güneş ışınlarının %98’ini bloke etme özelliğine sahip bulunuyor. Özellikle öğle saatlerinde güneşin tam tepede olduğu zamanlarda çocuğunuz güneşe maruz kalacaksa, kullanacağınız çocuk güneş kremi 50 faktör koruma sağlayan bir ürün olmalıdır. Sabah ya da akşam saatlerinde ise SPF 30 faktör çocuk güneş bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Çocuk Güneş Kremi Ne Sıklıkla ve Nasıl Kullanılmalı?

Çocuklarını güneşten korumak için ebeveynlerin birçoğunun yaptığı en sık hatalardan biri güneş koruyucu ürünleri dışarı çıktıklarında, parkta ya da plajda sürmeleri oluyor. Ancak güneş kremlerinin ciltte emilip tam koruma sağlayabilmeleri için yaklaşık 30 dakika gibi bir süreye ihtiyaç bulunuyor. Bu nedenle güneş bakım ürünlerini dışarı çıkmadan en az yarım saat önce sürmeli ve mümkünse çocuğunuzu giydirmeden önce tüm deriye iyice yedirerek uygulamalısınız. Özellikle giysinin dışında kalan yüz, kol, ense, kulak ve koltuk altları gibi bölgelere daha fazla önem verilmesi gerekiyor.

Sabahın ilk saatlerinde sürülen güneş koruyucu kremin gün boyu etkisini sürdüreceğini düşünmek de yapılan en sık hatalardan biri oluyor. Güneşin UV ışınlarının en yoğun olduğu 11.00-15.00 saatleri arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmamalı ve bu saat dilimleri arasında güneş koruyucu krem ya da losyonlar 2-3 saatte bir tekrarlanmalıdır. Ayrıca çocuğunuz denize ya da havuza girip çıktığında bu süreci beklemeyip uygulamayı mutlaka tekrarlamanız öneriliyor. Çünkü çocuk güneş bakım kremleri suda uzun süre kalındığında ya da ıslanıldığında koruyucu etkilerini 45-80 dakikaya kadar sürdürebiliyor.

Çocuğunuz plajda ya da havuzda şemsiye altında olsa da güneş koruyucu ürünleri mutlaka kullanmalısınız. Güneş ışınları kumlardan ve sudan yansıyarak çocuklarınızın hassas derilerine ulaşarak etkileyebiliyor. Bu nedenle gölge bir alanda olsanız dahi çocuklarınıza güneş koruyucu krem sürmeye özen göstermelisiniz.

Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu krem kullanmak çok önemli olsa da güneş sonrası bakım ürünleri kullanmak da büyük bir öneme sahip bulunuyor. Gün boyu güneşe maruz kalmış cildin rahatlaması ve geceleri daha rahat uyunması için banyodan sonra güneş sonrası kremi kullanılması gerekiyor. İçeriğinde nemlendirici bulunan güneş sonrası bakım ürünleri ile çocuğunuzun narin cildinin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Güneş Kremi Fiyatları

Çocuk güneş koruyucu ürünleri markasına, etki gücüne, içeriğine, gramajına ve diğer özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında sunuluyor. Çocuğunuz için en ideal güneş bakım ürününü doktorunuza danışarak tercih edebileceğiniz gibi çocuğunuzun cilt hassasiyetine göre koruma derecesi düşük ya da yüksek olan ürünlerden birini de tercih edebilirsiniz. Çocukların güneş ışınlarından en çok etkilenen bölgeleri yanak, burun ve omuzları oluyor. Bu bölgelere krem sürme aralığını daha kısa tutarak güneş koruyucu ürünleri daha sık uygulamanız gerekiyor. Güneş losyonu, kremi ya da spreyi tercih ederken suya dayanıklı, katkı maddesi içermeyen, emilimi kolay ve kuma yapışmayan ürün seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

Rossmann’ın çocuk güneş bakım ürünleri kategorisinde yer alan güneş koruyucu krem seçeneklerini inceleyebilir, çocuğunuzun hassas cilt yapısını güneşin zararlı ışınlarına karşı etkili bir şekilde koruyabilirsiniz. Çocuğunuzun ihtiyacı olan tüm güneş bakım ürünleri Rossmann’da sizleri bekliyor!