Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%30
Ziaja Manuka Tonik Yağlı ve Karma Cilt, Manuka Ağacı Yaprağı Özlü 200 ml

%30 fiyatı 66,00 ₺

Special Price 45,90 ₺

Ziaja
Otacı Gül Suyu 250 ml
15,90 ₺
Otacı
%40
Alterra Tonik Yaşlanma Karşıtı Orkide içerikli 150 ml - 1

%40 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 32,90 ₺

Alterra
%30
Ziaja Acai Meyvesi Özlü Tonik 200 ml - 1

%30 fiyatı 74,00 ₺

Special Price 52,00 ₺

Ziaja
%24
Nivea Canlandırıcı Tonik Normal Ciltler 200 ml - 1

%24 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 37,90 ₺

Nivea
%20
The Purest Solutions Tonik Gözenek Sıkılaştırıcı ve Arındırıcı Tonik 200 ml

%20 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 103,00 ₺

The Purest Solutions
%30
Ziaja Tonik Aloe Serisi - 1

%30 fiyatı 66,00 ₺

Special Price 45,90 ₺

Ziaja
%30
Neutrogena Siyah Nokta Temizleyici Tonik Visibly lear - 1

%30 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 30,90 ₺

Neutrogena
%30
Ziaja Makyaj Temizleme Toniği Keçi Sütü 200 ml - 1

%30 fiyatı 66,00 ₺

Special Price 45,90 ₺

Ziaja
%31
Luxy Bio Gül Suyu - 1

%31 fiyatı 77,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Luxy Bio
%25
Nivea Makyaj Temizleme Suyu Micellar Gül Suyu İçeren Süt&Tonik 200 ml

%25 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 48,90 ₺

Nivea
%31
Luxy Bio Lavanta Suyu 200 ml - 1

%31 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 42,90 ₺

Luxy Bio
%31
Luxy Bio Gül Suyu Sprey - 1

%31 fiyatı 45,90 ₺

Special Price 31,90 ₺

Luxy Bio
%26
Neutrogena Yüz Spreyi Soothing Clear 125 ml - 1

%26 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 36,90 ₺

Neutrogena
%16
Garnier Hyaluronik Aloe Tonik Ferahlatıcı - 1

%16 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 33,50 ₺

Garnier
%50
Procsin Hydrosolution Tonik - 1

%50 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 24,90 ₺

Procsin
Online Özel
It's Skin Hyaluronic Asit Tonik 50 ml - 1
159,00 ₺
It's Skin
Online Özel
%30
Ziaja Tonik Salatalık - 1

%30 fiyatı 66,00 ₺

Special Price 45,90 ₺

Ziaja
%20
The Purest Solutions Tonik BHA & Oil Control

%20 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 103,00 ₺

The Purest Solutions
%40
Roc Tonik Canlandırıcı - 1

%40 fiyatı 189,00 ₺

Special Price 113,00 ₺

Roc
Online Özel
It's Skin Collogen Nutrition Tonik 150 ml - 1
%24
Nivea Aqua Rose Tonik Nemlendirici - 1

%24 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 37,90 ₺

Nivea
%40
Dermokil Nemlendirici Tonik Kenevir Tohum Yağı - 1

%40 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Dermokil
%20
Ziaja Med Arındırıcı Cilt Bakım Toniği - 1

%20 fiyatı 174,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

Ziaja Med

Tonik

Cilt sağlığınızı korumak için etkili ve düzenli bir cilt temizliği rutini oluşturmanız gerekir. Jel, köpük, losyon ya da süt formunda hazırlanan yüz temizleyici ürünler, cildinizin epidermis olarak adlandırılan üst katmanındaki çevresel kirlilik kalıntılarını arındırmak için kullanılır. Ancak eksiksiz bir cilt temizliği yapabilmek için, tonik kullanımı büyük önem taşır. Tonikler, cilt temizliğinin ikinci aşamasında yer alan bakım ürünleridir. Cilt tipinize uygun bir tonik kullanarak gözeneklerinizi tüm kalıntılardan derinlemesine arındırabilir, daha sağlıklı, aydınlık ve enerjik bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Rossmann'da yer alan tonik fiyatları ve seçenekleri arasından kendinize en uygun ürünü bulabilir, cilt bakım rutininizi daha etkili bir sürece dönüştürebilirsiniz. 

Tonik Nedir?

Tonik, cilt temizliğinde kullanılan antiseptik özellikli losyonların genel adıdır. Tonikler, cildi derinlemesine temizlemeye ve arındırmaya yardımcı bileşenler kullanılarak formüle edilir. Yüz temizleyici ürünler, ciltte biriken kir ve yağ kalıntılarını çözerek temizlenmeye hazır hale getirir. Ancak tüm kir, yağ, sebum ve toz kalıntıları tek aşamalı bir cilt temizliği rutiniyle ciltten arındırılabilecek özellikte değildir. Bazı keratin pulları ve kir kalıntıları, ancak antiseptik losyonlar yardımıyla ciltten arındırılabilir. Bu nedenle etkili bir cilt temizliği gerçekleştirebilmek için tonik kullanımı büyük önem taşır. 

Tonik Ne İşe Yarar?

 • Tonikler ciltteki tüm kirlilik kalıntılarını temizlemek ve gözenekleri derinlemesine arındırmak için kullanılır.
 • Gözeneklerde biriken ölü hücre ve sebum kalıntılarını arındırmak, daha sıkı ve sağlıklı gözeneklere kavuşmak açısından son derece önemlidir.
 • Tonikler, karma ve yağlı ciltlerde görülen fazla sebum üretimini dengelemeye yardımcıdır. 
 • Cilt tipinize uygun bir tonik kullanarak cildinizi yatıştırabilir, nemsizlikten kaynaklanan hassasiyeti önleyebilirsiniz. 
 • Tonik kullanımı, cildin kendini yenilemesi ve nefes alması açısından büyük önem taşır. 

Tonik Nasıl Kullanılır?

 • Tonik kullanımından önce cildinizi cilt yapınıza uygun bir yüz temizleyici yardımıyla arındırın.
 • Temiz bir makyaj pamuğuna yeterli ölçüde tonik dökün.
 • Tonikli pamuk yardımıyla cildinize baskı uygulamadan yüzünüzü silin.
 • Cildinizin tamamen arındırıldığından emin olduktan sonra yüzünüzü yıkayın.
 • Başka bir bakım ürünü kullanmadan önce, cildinizin nefes alması için birkaç dakika bekleyin.
 • Son aşamada cildinizi derinlemesine nemlendirerek günlük cilt bakım rutininizi sonlandırabilirsiniz. 

Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Sürülür?

Eksiksiz bir günlük cilt bakım rutini üç aşamaya ayrılır: Temizleme, arındırma ve nemlendirme. Arındırma aşaması, peeling - scrub ürünlerini ve tonikleri kapsar. Bu nedenle tonikler yüz temizleyici ürünler ve nemlendiriciler arasında kullanılmalıdır.

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır?

Her cilt tipine uygun tonik önerileri, bir diğerinden farklı olabilir. Çünkü her cildin ihtiyaçları ve sorunları farklıdır. Cilt tipine uygun ürünler arasından seçildiği takdirde tonik faydaları oldukça fazla olan bir cilt bakım ürünüdür. Tonik markaları, ürünlerini farklı cilt tiplerine göre kategorize eder. Siz de seçim yaparken mutlaka cildinizin yapısını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. 

 • Kuru Ciltler İçin Tonik Seçimi

Kuru ciltlere sahip kişilerin tonik seçimi, cilde nem desteği sağlayarak cildin doğal bariyerinin pH dengesini korumayı amaçlayan ürünlerden yana olmalıdır. Kuru ciltlerin fazla sebum üretiminden kaynaklı bir sorunu yoktur. Aksine, cilde yoğun bir nem desteği sağlanması ve cildin güçlendirilmesi gerekir. Canlandırıcı tonik seçenekleri, kuru ciltlerin yaygın şikayeti olan solgun ve mat görünümü gidermek için doğru bir seçim olabilir. Ayrıca kuru ciltlere sahip kişilerin tercihini alkol içermeyen toniklerden yana yapması tavsiye edilir. 

 • Hassas Ciltler İçin Tonik Seçimi

Hassas cilt, alerjik reaksiyonlara ve leke oluşumuna karşı direnci az olan cilt tipidir. Hassas ciltlere sahip kişilerin tonik seçimi, cildi yatıştıran ve sakinleştiren bileşenler barındıran ürünlerden yana olmalıdır. Nemlendirici etki taşıyan ve cildin doğal bariyerini güçlendiren tonikler, hassas ciltler için ideal seçim olabilir. Özellikle leke oluşumunu önlemek için asit kullanılarak formüle edilmiş tonikler tercih edildiğinde cilde mutlaka güneş koruma desteği sağlanmalıdır. Örneğin, salisilik asit tonik çeşitlerinde sıklıkla kullanılan ve leke oluşumunda etkili bir bileşendir. Ancak hassas ciltlere sahip kişilerin bu tip ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışması, ürünleri etkili bir güneş koruma desteği sağlayan kremlerle bir arada uygulaması tavsiye edilir. 

 • Normal Ciltler İçin Tonik Seçimi

Normal ciltlerin nem ve yağ üretimi dengelidir. Ancak cildin doğal bariyerini güçlendirmek, gözenekleri arındırmak ve cildin pH dengesini korumak açısından tonik kullanımı önem taşır. Normal ciltlere sahip kişiler tercihini, canlandırıcı ve cilt sıkılaştırıcı tonik seçeneklerinden yana yapabilir. 

 • Karma Ciltler İçin Tonik Seçimi

Karma ciltlere uygun tonikler, cildin sebum üretimini dengelemenin yanı sıra cilde güçlü bir nem takviyesi uygulamayı hedefler. Karma ciltlere sahip kişilerin cildinde kuru ve yağlı cilt tiplerinin belirtileri bir arada görülür. Yüzün T bölgesinde yağlanmadan kaynaklı parlama sorununa rastlanır. Bu bölgedeki gözenekler açık ve tıkanmaya meyilli olabilir. Karma ciltlere sahip kişilerin yüzünün T bölgesinde gözenek görünümü sorunu yaşanıyorsa, bu bölgeye gözenek sıkılaştırıcı tonik çeşitleri uygulanabilir. Ancak bu esnada kuruluk belirtileri gözlemlenen yanaklara kuru cilt tipine uygun bir bakım rutini uygulanmalıdır. Doğrudan karma ciltler için uygun olduğu belirtilen tonikler, yüzün tamamına uygulanabilir. 

 • Yağlı Ciltler İçin Tonik Seçimi

Yağlı ciltler siyah nokta ve akne sorunlarına eğilimlidir. Yüzün tamamında yağlanma, parlama ve gözenek görünümü sorununa rastlanabilir. Alkollü tonikler yardımıyla gözenekler derinlemesine arındırılabilir. Gözenek görünümü sorunu söz konusuysa, gözenek sıkılaştırıcı tonik seçeneklerinden yardım alınabilir. Doğru tonik seçimi sayesinde ciltteki pürüzlü görünüm giderilebilir. 

Glikolik asit, tonik çeşitlerinin içeriğinde sıkça karşınıza çıkabilecek bir bileşendir. Bu bileşen özellikle yağlı ciltler için uygun toniklerde kullanılır. Küçük molekül yapısı sayesinde gözeneklere derinlemesine nüfuz ederek etkili bir temizlik sağlanmasına yardımcı olur. Cildinizde siyah nokta, leke ve yağlanma sorunları yaşıyorsanız, glikolik asit içeren toniklerden yana tercih yapabilirsiniz.

Derinlemesine Temizlenmiş ve Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü Yakalayın

Toniklerin cilt temizliği açısından oldukça önemli bir rol oynadığı gerçeği, özellikle son yıllarda daha geniş bir kitle tarafından kabul görmüştür. Başka bir deyişle, günümüzde çift aşamalı cilt temizliğinin tek aşamalı bir rutine kıyasla çok daha etkili ve sağlıklı olduğu fark edilmiştir. Siz de etkili ve düzenli bir cilt temizliği rutini gerçekleştirirken tonik kullanmayı ihmal etmediğiniz takdirde daha sağlıklı, aydınlık ve pürüzsüz görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. Rossmann'da yer alan tonik seçenekleri arasından cildinize en uygun ürünleri seçebilirsiniz.