Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Pril Yoğun Makine Temizleyici 250 ml - 1

%19 fiyatı 38,75 ₺

Special Price 31,50 ₺

Pril
Domol Bulaşık Makinesi Temizleyicisi 250 ml - 1

%32 fiyatı 34,50 ₺

Special Price 23,50 ₺

Domol
Domol Bulaşık Makinesi Tuzu 2000 g - 1

%44 fiyatı 27,50 ₺

Special Price 15,50 ₺

Domol
Domol Bulaşık Makinesi Parlatıcısı 1000 ml - 1

%16 fiyatı 42,50 ₺

Special Price 35,75 ₺

Domol
Domol Bulaşık Makinesi Tableti Eco 30'lu 1 Adet - 1

%32 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Domol

Bulaşık Makinesi Temizleyici, Parlatıcı

Mutfak temizliğinde kolaylık sağlayan ve aynı zamanda tasarruf için de önerilen bulaşık makineleri kendilerine özgü temizlik malzemeleri ile kullanılır. Bu ürünler parlak ve temiz sonuçlar elde etmek için makinenin ihtiyaç duyduğu tuz, parlatıcı, koku ve deterjanlardır. Ayrıca makinenin randımanlı biçimde çalışması için kendi bakımının da belirli aralıklar ile yapılması önemlidir. Rossmann Domol, Finish, Calgon ve Fairy gibi kaliteli markaların bulaşık makinesi temizliği ve bakımı için ürettikleri malzemeleri kullanıcılar ile buluşturur. Siz de her yıkamada aynı kusursuz sonucu almak ve makinenizin tam performans sergilemesini sağlamak için Rossmann'da bulunan makinenize uygun ürünler arasından seçimler yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Kireçli su, yağ ve diğer kalıntılar makine borularını ve aksamını daraltarak makinenin performansını düşürür. Bu durumla birlikte sıkça yağ, kir ve yemek kalıntılarına maruz kalan bulaşık makinesinin diğer parçaları da belirli aralıklarla temizlenme ihtiyacı duyar. Bulaşık makinesi temizliği için özel olarak üretilen temizlik ürünleri tavsiye edilir. Domol ve Finish gibi dünyaca ünlü markalar makine temizliği için özel olarak formüle edilmiş bulaşık makinesi temizleme tableti, sıvısı ya da tozu ile bulaşık makinesi temizliğini kolaylaştırır. Bulaşık makinesi temizleyicisi çeşitleri, kireç oluşumunu ortadan kaldırmaya yardımcı olurken yağ ve kiri çözerek makinenin tüm parçalarında etkili temizlik sağlar.

Bulaşık Makinesi Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi toz temizleyici, sıvı temizleyici ve çeşitli ek ürünler yardımı ile kalıntı ve kireçten arındırılır. Bulaşık makinesi temizliği için izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • Bulaşık makinesini içinde hiç bulaşık kalmayacak şekilde boşaltın.
 • Makine temizleyici sıvı ise kapağını açarak ters biçimde çatal bıçak bölmesine koyun.
 • Toz ise makinenin içerisine dökün.
 • Kapsül biçiminde ya da askılıklı bir ürünse makine içinde uygun bir noktaya koyun.
 • Makinenizi 65 derecelik normal programda çalıştırın.
 • En iyi sonuçlar için ayda bir bu işlemi tekrarlayın.

Bulaşık Makinesi Kokularından Nasıl Kurtulursunuz?

Bulaşık makinesi düzenli olarak temizlense de uzun süre bulaşıkların makinede durması, havasızlık ve nem dolayısıyla istenmeyen kötü kokulara ev sahipliği yapabilir. Bu durumun engellenmesi ise bulaşık makinesi kokusu kullanımıyla mümkündür. Limon, nane, fesleğen gibi farklı kokuların bulaşık makinesi içerisinde ferah ve temiz bir hava yaratması için Rossmann'da bulunan bulaşık makinesi kokuları arasından zevkinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Bu ürünlerin etkili olacağı süre kırk, elli, veya altmış yıkama gibi makinenin kullanılma sıklığına göre belirlenir. Ürün yerleşimi sırasında yıkama kollarına ve rezistansa temas etmeyen bir nokta seçilir, makinenin tasarımına göre üst sepete asılabilir ya da çatal bıçak bölmesine yerleştirilebilir. Koku kapsülü içerisindeki sıvı ya da jel bittiğinde yeni ürün ile değiştirilir.

Bulaşık Makinesi Tuzu Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi tuzu, yıkama esnasında kullanılan suyu yumuşatır ve yıkamaya elverişli hale getirir. Kireçli ya da sert suların zararlı etkilerini engeller. Makine tuzu bulaşık yıkama sürecinde değil, suyun yıkamaya uygun hale gelmesi noktasında etki gösterir. Ürün yumuşatıcı bölümden çıkıp çözünerek atık su bölümünden atılır. İçerdiği sodyum mineralleri ile suyun sertleşmesine neden olan magnezyum ve kalsiyum iyonlarını çekip hapseder. Bu sayede makine içindeki bulaşıkların su izi, kireç izi, damlacık ve lekelenme oranının azalmasına yardımcı olur. Bulaşık makinesi içinde bulunan tuz bölgesine uzun süre kullanıma yetecek biçimde doldurulur. İri parçacıklı yapısıyla yavaş yavaş çözünerek etkili bir uygulama sağlar. Bulaşık makinesi tuzu kullanımı oldukça kolay olan aşağıdaki adımlarla gerçekleşir:

 • Makinenizin tuz haznesinin yerini tespit edin. Bu hazne genellikle makinenin alt kısmında bulunan tahliye deliğinin yanında yer alır. Farklı tasarımda bir makine için kullanım kılavuzu ya da üretici tavsiyesine başvurun.
 • Tuz haznesinin kapağını açın.
 • Makine tuzunu hazne tamamen doluncaya kadar dökün. Bu noktada haznenin içinde su varsa boşaltmadan tuz dökme işlemini yapabilirsiniz.
 • Hazne tamamen dolduğunda kapağı kapatın ve normal deterjanınız ile kullanıma devam edin.
 • Yıkama sıklığına göre tuz ihtiyacı değişeceğinden makinenizin tuz uyarılarını takip etmeyi unutmayın.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Nasıl Kullanılır?

Bulaşık yıkama işlemi bittiğinde ışıltısını yitirmiş ve küçük lekelere sahip bulaşıklarla karşılaşılması istenmeyen durumların başındadır. Bu durum bulaşık makinesinin durulama aşamasında buhar ya da kalıntıların bulaşıklara yapışması sebebiyle meydana gelir. Parlatıcı, son durulama aşamasında su ile birlikte devreye girerek hem kalıntıları ortadan kaldırır hem de bulaşıklara parlak bir görünüm kazandırır. Hem hijyen hem de görünüm açısından tabak, bardak, çatal ve bıçaklar gibi ürünlerin temizliğinin sağlanmasını makinenin parlatıcı malzeme düzeyi etkiler. Parlak ve temiz bulaşıklara sahip olmak için kullanılan bulaşık makinesi parlatıcısı, belirli aralıklar ile makine içindeki bölmeye eklenir. Bulaşık makinesi parlatıcısı kullanımı adımları ise şu şekildedir:

 • Makinenizin parlatıcı haznesini bulun ve kapağını açın. Bu hazne genellikle makine kapağında yer alır. Farklı tasarımdaki bulaşık makineleri için kullanım kılavuzundaki tavsiyelere göz atın.
 • Parlatıcıyı açın ve hazneye doldurduktan sonra kapağı kapatın.
 • Makinenin her yıkamada kullanacağı parlatıcı miktarı, otomatik olarak makine tarafından alınacaktır.
 • Makinenizin parlatıcı uyarı ışığını takip edin ve miktar azaldıkça ekleme yapın.

Bulaşık Makineniz İçin En İyi Tercihler

Temizliğin en önemli yardımcılarından olan bulaşık makineleri, birtakım bakım ve temizlik rutinlerine ihtiyaç duyar. Bulaşık makinesi filtre temizliği, tıkanıklıkların giderilmesi ve kalıntıların arındırılmasında en iyi sonuçlar makine temizliği yapılarak sağlanır. Bulaşıklarda aynı yüksek performansı yakalamak ise kullanılan tuz, parlatıcı gibi ürünlerin niteliğine bağlıdır. Yıkama esnasında çizilme, kireç lekesi ve kalıntılar gibi sorunların önüne geçilmesi yeterli miktarda parlatıcı ve tuz kullanımıyla olur.

Siz de hem makinenizin temizliği hem bulaşıkların görünüm ve hijyeni için bulaşık makinesi temizlik ürünleri, parlatıcı, tuz ve makine kokusu çeşitleri arasından makinenizin ihtiyacına göre seçimler yapabilirsiniz. Rossmann'da bulabileceğiniz çeşitli markaların ürünleriyle yıkama performansını ve makine ömrünü arttırabilirsiniz.