Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
For Your Beauty Toka Kablo Renkli KBLTK2 - 1
14,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Toka Kablo Mini Siyah KBLTK3 - 1
14,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Toka Kablo Mini Renkli KBLTK4 - 1
14,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Toka Pens Akrilik PNSTK1 - 1
16,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Toka Çocuk Pens Kumaş PNSTK2 - 1
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Toka Çocuk Pens Plastik PNSTK3 - 1
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Tel Toka Siyah - 1
34,90 ₺
For Your Beauty
%40
Nascita Saç Fırçası Pro Mavi - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Nascita
%40
Nascita Oval Saç Fırçası Confetti - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Nascita
%40
Nascita Profesyonel Açma Tarama Fırçası - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Nascita
For Your Beauty Saç Tokası No: 198 Uli 4'lü
8,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 176 Lotte 4'lü
11,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 200 Jule 5'li
11,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 145 4'lü
11,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 152 Lilly 3'lü
32,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Süsü 4'lü
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası Lastik Kids
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Siyah Tel Toka 24'lü 5 cm
3,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Profesyonel Makas Çelik
55,00 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Profesyonel Ara Makas Çelik
49,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Lastiği No:40 60'lı
11,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:142 2'li
4,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 75 3'lü
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 32 Octi Mikro 4'lü
14,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Bandı Berna Model
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:189 Mali 12'li
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:190 Julie 10'lu
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Boyama Fırçası Set 2'li
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 74 Mini 2'li
6,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası Octopus Modeli No:07
19,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:67 Dana 2'li
14,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Tarak Siyah 12 cm
5,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:138 Wendy 6'lı
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası 3'lü Spiral 3'lü
14,90 ₺
For Your Beauty
%40
Nascita Saç Fırçası 3B Oval 02 - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Nascita
For Your Beauty Tarak Geniş Dişli
9,75 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası Taç No: 81 Sam
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No:191 Lastik 2'li
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Saç Tokası No: 72 Mina Siyah 3'lü
14,90 ₺
For Your Beauty

Sac Aksesuarları

Saç aksesuarları, özellikle kadınlar için vazgeçilmez malzemeler arasındadır. Saç tokalarından taçlara ve taraklara kadar tüm malzemeler evlerin baş köşelerinde yerini alır. İster tek parça ister setler halinde bulabileceğiniz birbirinden çeşitli saç malzemeleri ile, günlük rutinlerinizi çok daha kolay hale getirmeniz mümkün hale gelir. Özellikle saç fırçaları ve taraklar, herkesin mutlaka kullandığı ürünler olmakla birlikte kişiden kişiye, saç tipine ve kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip olabilir. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı tasarımlarda pek çok çeşidi bir arada sunan Rossmann ile, siz de ihtiyacınız olan saç aksesuarlarını zevkinize uygun tasarımlar ile bulabilirsiniz.

En Sık Kullanılan Saç Aksesuarları Nelerdir?

Birbirinden farklı onlarca çeşit saç aksesuarı arasından dilediğinize Rossmann farkı ile sahip olabilirsiniz.

 • Farklı renk ve tasarım çeşitleri ile bulabileceğiniz saç tokaları, kız çocuklarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yerini alır. Küçük ve şekilli mandal tokalar çocuklara özel dizaynı ile ön plana çıkar. Mandal toka kullanımının tercih edilmemesi halinde çocuklara özel tasarımı ile öne çıkan saç lastiği çeşitleri de pratik bir kullanım sunar.
 • Kız çocukları için tercih edilebilen seçeneklerden biri de taç modelleridir. Prenses tacı gibi çocuklar için oldukça ilgi çekici olan modellerden birini seçebilirsiniz. İlgi çekici olan bu modeller çocuklar için daha uzun soluklu kullanımı da beraberinde sunar.
 • Saç tokaları yetişkinler için günlük hayatın kurtarıcısıdır. Lastik ya da mandal fark etmeksizin, kişisel ihtiyaçlara cevap veren toka çeşitleri, aynı zamanda her zevke hitap eder. İster tüm saçınızı toplamanıza imkân tanıyan lastik tokaları tercih edebilir ister tel toka ya da firkete ile saçınızın belirli bir bölümüne şekil verebilir ya da düşen saçı tutturarak daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • İnce ya da kalın saç bantları ile hem saçın düzenli durmasını sağlayabilir hem de sade ve şık bir saç tasarımı oluşturabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan saç bantları, saçtaki duruşu ile oldukça zarif bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 • Saç şekillendirici aksesuarları tercih edenler için bigudi çeşitleri oldukça ideal ürünlerdir. Farklı ebatlara sahip olan bigudiler, farklı saç tipleri ve uzunlukları için kullanım kolaylığı sunar. Nemli saçı dolamak sureti ile kullanılan bu ürün sayesinde saçınızda istediğiniz şekli ve hacmi sağlayabilirsiniz.

Toka, bant, bigudi ya da tarak çeşitlerini tek tek bulabileceğiniz gibi, setler halinde de tercih etmeniz mümkündür. Özellikle bigudi ve firkete tokalar çoklu kullanım ile daha faydalı olacağı için, set olarak satın almanız kullanım deneyiminizi pozitif yönde etkiler.

Tarak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İdeal tarak modeli kişiden kişiye değişiklik gösterir. Çünkü tarak seçimi ile kişisel saç tipi arasında bağlantı vardır.

 • Saçlarınız sönük ve hacimsiz bir yapıya sahip ise geniş aralıklı, sert kıllı ve ahşap saplı tasarıma sahip olan fırçaları tercih edebilirsiniz. Bu tip fırçalar saçınızı taradıktan sonra kabarık ve hacimli saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca kısalı uzunlu, plastik kıllara sahip olan tarak tipleri de saçı koparmadan tarayabilen yapısı ile ideal bir seçim olur.
 • Eğer saçınız kabarık ve kıvırcık bir yapıya sahip ise fırçadan ziyade geniş aralıklı kıllara sahip plastik ya da tahta tarakları tercih edebilirsiniz. Tahta tarak kullanımı saçın elektriklenmesini engelleyen bir deneyim sunar. Böylece, zaten kabarık olan saçın elektriklenerek daha da kabarmasını önlemiş olur.
 • Düz saça sahip olanlar için tarak tercihi çok spesifik bir seçim değildir. Hangi tarak tercih edilirse edilsin rahat bir kullanım elde edilir. Burada tek dikkat edilecek olan nokta, düz bir saça sahip olanlar tahta bir fırça edinerek saç kabarmasını önleyebilir.
 • İnce telli saçlara sahip olanlar ise doğal kıllarla yapılan fırçaları tercih edebilir. Bu tip fırçalar, kullanım sırasında saç diplerine zarar vermez.
 • Saçlarınızın kalın telli bir yapıya sahip olması halinde, mümkün olduğunca geniş ve uzun kullara sahip olan fırçaları tercih etmeniz, tarama esnasında fırçanın her bölgeye ulaşmasını sağlar.

Kullanımlarınızdan fayda elde etmek istiyorsanız, amacınıza uygun tarak ve fırça tercih etmelisiniz. Mesela, karışmış olan ıslak saçı açmak için ucu topsuz olan ve havalı tarakları satın alabilirsiniz. İnce telli ve basık olan saçlar için krape tarağı kullanarak daha kabarık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Saç fırçalarını çok farklı çeşitlerde bulmanız mümkün. Bunların arasından birini tercih ederken önemli olan, saçınıza uygun olan fırça ya da tarağı seçmek olduğu için, fırça çeşitlerinin neler olduğunu ve bunların hangi saç tiplerine fayda sağladığını bilmek önemlidir.

 1. Klasik saç fırçası: Gür ve ince telli yapıdaki saçlar için ideal bir kullanım sunar. Düğümlenmiş saçları açarken yaşanacak kopmaları en aza indirir. Ayrıca ahşap saç fırçası ya da bambu saç fırçası kullanarak elektriklenmeyi önleyebilirsiniz.
 2. Teezer tipi saç fırçası: Kuru ve ince telli saçlar için idealdir. Plastik malzemeden yapılan dişleri sayesinde saçı dolgun tutar. Aynı zamanda saç derisine masaj yaparak rahatlatabilir.
 3. Geniş yüzeyli saç fırçası: Dalgalı ve ince telli kıvırcık saçlar için kullanımda idealdir. Geniş yüzeyli oluşu sayesinde saçın dalgalı yapısını bozmaz.
 4. Metal yuvarlak fırça: Genel olarak tüm saç tipleri için ideal bir kullanım imkânı sunar. Saçı topuz ya da at kuyruğu yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir fırça tipidir. Ancak ince telli saçlarda biraz daha dikkatli olunmalıdır.
 5. Yuvarlak saç fırçası: Genelde fön çekilirken kullanılan yuvarlak fırça, her saç tipinin tercih edebileceği bir yapıya sahiptir.

Tarak Nasıl Temizlenir?

 • Tarak temizliği saç hijyeni açısından oldukça önemlidir. Taraklar kullandıkça kirlenir. Özellikle saçta kullanılan şekillendirici ürünler tarağa da yapışabildiği için, tarak temizliğinin en az haftada bir kez yapılması tavsiye edilir.
 • Tarak temizliğini sağlamak için ılık suyla dolu bir kaba çay bardağıyla sirke dökülür ve tarak içine yerleştirilir. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletilen tarak, çıkarıldıktan sonra temiz su ile yıkanır. Ardından temiz bir havlu yardımıyla kurulanır. 

Saç Fırçası Nasıl Temizlenir?

 • Saç fırçasının temizliği uğraştırıcı olabilir. Çünkü fırçada saç birikintisi oluşma ihtimali yüksektir. Fırçada biriken saçları kürdan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Daha sonra, hijyeni sağlamak amacıyla karbonat ya da şampuan kullanabilirsiniz.
 • Saç fırçasının temizliğini tam anlamıyla sağlamak için bir kaba ılık su dökülür. Ardından ılık suya biraz şampuan ilave edilir. Bir diş fırçasıyla, saç fırçasının dibi fırçalanarak temizlenir. Bu işlem karbonatla da gerçekleştirilebilir. Bu sayede kirler yumuşar ve temizliği kolaylaştırır.

Saç fırçaları ve tarak çeşitleri arasından saçınıza en uygun olanı tercih ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden çeşitli saç aksesuarları içinden, özelliklerine göre değişen saç fırçası ve tarak fiyatları ile bütçenize en uygun olanı seçmek oldukça kolay. Siz de tek tıkla ihtiyaç duyduğunuz tüm saç aksesuarlarına Rossmann güvencesiyle ulaşabilirsiniz.