Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Supradyn Koenzim Q10 30 Tablet - 1
171,00 ₺
Supradyn
Supradyn Energy Focus 30 Tablet - 1
176,00 ₺
Supradyn
Desteque Beta Glukan 30 Kapsül - 1

%8 fiyatı 53,00 ₺

Special Price 49,00 ₺

Desteque
Desteque Sambucus Nigra 15 Kapsül - 1

%23 fiyatı 38,50 ₺

Special Price 29,50 ₺

Desteque
Desteque Passiflora 30 Kapsül - 1

%14 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Desteque
Desteque Omega 3 Balık Yağı Genel Destek 60 Yumuşak Kapsül, 500 mg - 1

%20 fiyatı 74,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Desteque
Desteque Omega 3 Balık Yağı Yetişkinler için 30 Yumuşak Kapsül, 900 mg - 1

%16 fiyatı 82,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Desteque
Desteque Panax Ginseng 30 Kapsül - 1

%13 fiyatı 63,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Desteque
Desteque B12 Vitamini 30 Kapsül - 1

%17 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 49,00 ₺

Desteque
Desteque Biotin 30 Kapsül - 1

%11 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 49,00 ₺

Desteque
Desteque D Vitamini Vitamin D3 (200 IU) 30 Yumuşak Kapsül, 500 mg - 1

%17 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 34,50 ₺

Desteque
Desteque Enginar, Karahindiba ve Devedikeni 30 Kapsül - 1

%19 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Desteque

Takviye Gıda

Gıda takviyesi çeşitleri, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sıklıkla kullanılır. Zengin içerikleri sayesinde vücudunuzda eksik kalan vitamin, mineral ve yağları kolayca edinebilmenize olanak tanıyan takviye gıda çeşitleri, düzenli ve doğru şekilde kullanılmaları durumunda sağlık açısından son derece faydalıdır. Bağışıklığın güçlenmesine, vücut direncinin artmasına, zihinsel ve bedensel faaliyetlerin gelişimine yardımcı olabilen besin takviyesi çeşitleri, farklı markalar tarafından özenle üretilir.

Gıda Takviyesi Nedir?

Gıda takviyesi, doğal bir yaşamı tercih eden ve organik ürünlerdeki besin değerleriyle metabolizmasını güçlendirmek isteyen herkesin başvurabileceği son derece faydalı ürünlerdir. Tamamen doğal ürünlerin özlerinden elde edilen maddelerle hazırlanan gıda takviyesi ürünleri; Desteque, Altapharma ve Genuss Plus gibi dünyaca ünlü markalar tarafından üretilir. Zengin formülleri sayesinde Omega 3, glukozamin, kondroitin, MSM, Co-Q10 gibi önemli besinlere kolayca ulaşabilmenize yardımcı olan ürünler, doktor gözetiminde kullanılmaları durumunda sağlığa önemli katkılar sağlar. Gıda takviyesi markaları tarafından satışa sunulan ürünler, hem genel sağlığını güçlendirmek isteyen yetişkinler, hem sporcular hem de çocuklar tarafından kullanılabilir.

Çocuklar İçin Kullanılabilecek Gıda Takviyeleri Nelerdir?

Çocuklar tarafından kullanılabilecek gıda takviyelerinin başında balık yağı gelir. Besin takviyesi markaları, çocuklar için balık yağı üretirken çocukların hassas yapılarını da göz önünde bulundurur ve çocuğunuz için zararlı olabilecek maddeleri filtreler. Bu sayede çocuğunuz için kusursuz bir hale gelen balık yağları, aşağıdaki faydaları sağlar.

 • Düzenli balık yağı kullanımı, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve metabolizmalarının çeşitli hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayabilir.
 • Balık yağı, çocukların zekâ gelişimine de önemli katkılar sağlar ve çocuğunuzun zihinsel faaliyetlerinin güçlenmesine yardımcı olabilir.
 • Balık yağı içeriğindeki Omega 3, hücrelerin daha sağlıklı bir şekilde çoğalmasını sağlayarak çocuğunuzun daha hızlı ve güçlü bir şekilde büyümesine olanak tanıyabilir.
 • Erken yaşlarda uygulanan Omega 3 takviyesi, çocuğunuzun ilerleyen yıllarda kronik rahatsızlıklarla karşılaşma ihtimalini düşürebilir ve çocuğunuzun genel yaşam kalitesini yükseltebilir.

Sporcular Hangi Gıda Takviyelerini Kullanmalıdır?

Besin takviyesi çeşitlerini en sık kullanan grupların arasında sporcular da yer alır. Hem amatör hem de profesyonel seviyedeki sporcuların düzenli olarak besin takviyesi alması, vücut direncini artırır ve kasların daha güçlü bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Vücuda enerji veren ve sporcuların performansını artıran en önemli besin takviyeleri ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Yetişkinler için balık yağı
 • Passiflora
 • Propolis
 • Gingko Biloba
 • Valerian Özü
 • Beta Glukan 

Balık Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Balık yağı, en sık tercih edilen ve herkes tarafından kullanılması gereken gıda takviyeleri arasında yer alır. Pek çok uzman hekim, hem yetişkinlerin hem de çocukların haftada en az 3 kez taze balık tüketmesini tavsiye eder. Bu sıklıkta balık tüketemeyen kişiler ise besin değeri eksikliklerini gerçek balıklardan elde edilen gıda takviyeleriyle tamamlayabilir. Balık yağı kapsüllerinde hem DHA adı verilen dokosaheksaenoik asit hem de EPA olarak kısaltılan eikosapentaenoik asit bulunur. Hücre yenilenmesine, metabolizma güçlenmesine ve vücudun enerji kapasitesinin artmasına yardımcı olan bu asitler, kas ve doku gelişimi için de faydalıdır. Balık yağlarında ayrıca A ve E vitaminleri de bulunur. Bu sayede cilt sağlığınızı da güçlendiren balık yağları, daha genç ve canlı bir görünüm sergilemenize de olanak tanır. Balık yağlarının insan vücudundaki diğer olumlu etkileri ise şu şekilde özetlenebilir.

 • Düzenli olarak balık yağı kullanmak, metabolizma hızını dengeler ve fazla yağlarınızı yakmanıza yardımcı olabilir. Bu sayede kilonuzu kontrol altında tutmanıza olanak tanıyan balık yağları, vücut direncinizi de artırabilir.
 • Balık yağları, erkeklerde prostat kanseri riskini azaltan gıda takviyeleri arasında kabul edilir. Etkisi kişiden kişiye değişebilmekle birlikte düzenli olarak balık yağı tüketmek, diğer ölümcül hastalıklara yakalanma ihtimalinizi de azaltabilir.
 • Göz sağlığı üzerinde de etkili olduğu öne sürülen balık yağları, çeşitli göz rahatsızlıklarının oluşumunu yavaşlatabilir ve daha net bir görüşe sahip olmanızı kolaylaştırabilir.
 • Balık yağının en önemli etkileri arasında hafızayı güçlendirmesi de bulunur. Beyin hücrelerinin direncini artıran balık yağı, ilerleyen yaşlarda Alzheimer rahatsızlığına yakalanma riskinizi de düşürebilir.
 • Balık yağları, hormon salınımınızı da dengeleyerek psikolojiniz üzerinde de olumlu etkilerde bulunabilir. Çeşitli depresyon çeşitlerini önlediği öne sürülen balık yağı, özellikle hamilelikte ve doğum sonrasında yaşanan psikolojik problemlerin çözümü için de tavsiye edilir.

Balık yağlarının etkilerinin herkeste aynı olmadığını göz önünde bulundurmanız ve bu ürüne başlamadan önce doktor onayı almanız büyük önem taşır.

Gıda Takviyesi Ne Zaman Alınır?

Gıda takviyeleri, son derece yüksek olan güçleri sebebiyle kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde kullanılmaması gereken ürünler arasında yer alır. Gıda takviyesi kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktor görüşü ve izni almanız gerekir. Aksi durumda sağlığınızda farklı problemlerle karşılaşmanız söz konusu olabilir. Doktorunuzun izni olduğu sürece, aşağıdaki durumlarda gıda takviyesine başvurabilirsiniz.

 • Vücutta belirli mineral ve vitaminlerin eksikliğinin tespit edilmesi,
 • Metabolizmayı zayıf düşürecek çeşitli hastalıklar atlatılması,
 • Çocuklar ve gençler için gelişim çağında bulunmak,
 • Spora başlamak ya da sporda daha zorlu bir programa geçmek,
 • Stresli, huzursuz ya da güçsüz hissetmek,
 • Yoğun iş yaşamı sebebiyle yeterince dinlenememek,
 • Hareketsiz bir yaşam sürme sebebiyle güç kaybı yaşamak,
 • Çevresel faktörler sebebiyle genel sağlık durumunda zayıflama olması.

Eğer siz de yukarıdaki durumlardan en az birini yaşıyor ve sağlığınızı en kısa sürede güçlendirmek istiyorsanız, doktorunuzla görüştükten sonra gıda takviyesi kullanmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden seçkin gıda takviyesi çeşitlerini ise size benzersiz bir yaşam kalitesi sunan ürünleriyle ön plana çıkan Rossmann'da bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların imzasını taşıyan ürünleri hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilir, birbirinden kaliteli gıda takviyeleri sayesinde sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmanın tadını çıkarabilirsiniz.