Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

For Your Beauty Makyaj Fırça Temizleme Pedi
65,00 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Maskara Fırçası
19,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Far Fırçası Kesik Uçlu - 1
42,50 ₺
For Your Beauty
Nascita Makyaj Fırçası Pro Oval Yapılı Kapatıcı - 1

%40 fiyatı 56,00 ₺

Special Price 33,50 ₺

Nascita
For Your Beauty Fondoten Fırçası 3D 1 adet - 1
89,00 ₺
For Your Beauty
Nascita Makyaj Fırçası Yuvarlak Kapatıcı Pro - 1

%41 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 34,75 ₺

Nascita
For Your Beauty Pudra Fırçası - 1
49,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Allık Fırçası Kesik Uçlu 1 adet - 1
44,90 ₺
For Your Beauty
Nascita Geniş Yapılı Karıştırma Fırçası Pro - 1

%41 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 28,75 ₺

Nascita
Nascita Makyaj Fırça Seti Pro Dumanlı - 1

%40 fiyatı 125,00 ₺

Special Price 75,00 ₺

Nascita
Nascita Far Karıştırma Fırçası Pro - 1

%40 fiyatı 51,00 ₺

Special Price 30,50 ₺

Nascita
Nascita Makyaj Fırçası Pro Kalem Fırça - 1

%41 fiyatı 48,75 ₺

Special Price 28,75 ₺

Nascita
Nascita Açılı Allık Fırçası Pro - 1

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Nascita
Nascita Makyaj Fırçası Pro Kapatıcı Fırçası - 1

%40 fiyatı 50,00 ₺

Special Price 29,75 ₺

Nascita
Nascita Makyaj Fırça Seti Pro Kabuki - 1

%40 fiyatı 185,00 ₺

Special Price 111,00 ₺

Nascita
Nascita Duo Fibre Oval Pudra Fırçası Pro - 1

%40 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 71,00 ₺

Nascita
Real Techniques Makyaj Fırça Seti Everyday - 1
430,00 ₺
Real Techniques
Nascita Uzun Karıştırma Fırçası Pro - 1

%40 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 41,75 ₺

Nascita
For Your Beauty Pudra Fırçası Mini - 1
79,00 ₺
For Your Beauty
Lionesse Barbie Açılı Far Fırçası 08 - 1

%66 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Lionesse
Lionesse Barbie Gölge Fırçası 10 - 1

%60 fiyatı 64,00 ₺

Special Price 25,50 ₺

Lionesse
Real Techniques Makyaj Fırça Seti Enhanced Eyes - 1
228,00 ₺
Real Techniques
Nascita Makyaj Fırça Seti Pro - 1

%40 fiyatı 172,00 ₺

Special Price 103,00 ₺

Nascita
Nascita Makyaj Fırça Seti Pro Aydınlatıcı - 1

%40 fiyatı 132,00 ₺

Special Price 79,00 ₺

Nascita
Lionesse Barbie Fondöten Fırçası 04 - 1

%61 fiyatı 96,00 ₺

Special Price 37,75 ₺

Lionesse
Real Techniques Makyaj Fırçası Shade & Blade - 1
194,00 ₺
Real Techniques
Lionesse Barbie Pudra Fırçası 02 - 1

%60 fiyatı 114,00 ₺

Special Price 45,50 ₺

Lionesse

Makyaj Fırçaları

Makyaj uygulamalarının daha doğru ve kolay bir şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan, birbirinden farklı makyaj fırçalarını Rossmann'da kolaylıkla bulabilirsiniz. Makyajınızın cildinizde kusursuz görünmesi adına işinizi kolaylaştıran, yüzün her bölgesi için ayrı ayrı tasarlanan makyaj fırçalarını daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Makyaj Fırçaları İle Ten Makyajında Mükemmeli Yakalayın

Makyaj esnasında cildinizde kullandığınız neredeyse bütün ürünleri makyaj fırçası yardımı ile uygulayabilirsiniz. Hatta makyaj öncesi cilde çoğunlukla el yardımı ile sürülen nemlendirici ve baz gibi ürünler için de fırça tercih edebilirsiniz. Sonrasında uygulanan fondöten ne kadar iyi olursa olsun, profesyonel görünüm için fırça yardımına mutlaka ihtiyaç duyulur. ‌Rossmann birçok markaya ait yassı, oval ve ‌kabuki fondöten fırçası gibi farklı seçenekler sunar. Çoğunlukla tercih edilen yassı fondöten fırçaları ciltte daha kapatıcı bir sonuç elde etmek için kullanılırken, oval fondöten fırçaları makyaj yokmuş gibi bir görüntü elde etmek için tercih edilir. ‌Kabuki fondöten fırçaları ise uygulamayı hızlandırdığı için kullanım kolaylığı sağlar. Tüm bu fırça seçeneklerinden istediğinizi seçerek cildiniz için uygun miktarda fondöteni kusursuz ve doğal bir şekilde cildinize aktarabilirsiniz.

Kusurları gizlemek için göz altınıza yedireceğiniz kapatıcı bir ürünü daha rahat ve çizgisiz uygulayabilmeniz için oval fondöten fırçalarına benzeyen özel modeller mevcuttur. Göz çevresi dar ve girintili bir alan olduğu için bu fırçalar standart fondöten fırçalarına göre daha küçük formdadır. Aydınlık bir göz çevresi için kapatıcı fırçaları ile siz de kusursuz uygulamalar yapabilirsiniz. Ten makyajınızı gün boyu sabit tutması için cilt tipinize uygun bir pudra kullanabilirsiniz. Pudra fırçası daha büyük ve hacimli kıllara sahiptir ve pudrayı cildinize homojen bir şekilde dağıtmanızı sağlar. 

Renkli Makyaj Sevenler İçin Makyaj Fırçası Seçenekleri

Cilde tazelik katan allıkları en doğal şekilde yüzünüze sürebilmeniz için tasarlanan allık fırçası modelleri oldukça yumuşak yapıdadır. Hatalı allık uygulamalarını bertaraf edecek formda üretilen allık fırçası, uzun ve esnek kıl yapısı ile kontrollü uygulama yapabilmeniz için size yardımcı olur.

Gözler, makyajda yüzünüze en çok ifade katan yerlerdir. İster buğulu bir gece makyajı, ister klasik sade bir göz makyajı olsun, Rossmann'da bulabileceğiniz makyaj yardımcıları ile dilediğiniz makyajı kolayca yapabilirsiniz. Göz kapaklarınıza farı rahat bir şekilde sürmek ve paletteki rengi makyajınıza olduğu gibi aktarabilmeniz için düz far fırçası idealdir. Farınızı düz far fırçası ile gözlerinize istediğiniz yoğunlukta aktardıktan sonra, far dağıtma fırçası kullanarak uyguladığınız farın yoğunluğunu kırabilirsiniz. Bu aşama sayesinde makyajınızı profesyonelliğe bir adım daha yaklaştırabilirsiniz. Üstelik bu dağıtma fırçası ile çok sevilen buğulu göz makyajlarına da ulaşabilirsiniz.

Gözlerinize derinlik kazandırmak için kullanacağınız ‌eyeliner konusunda jel ‌eyeliner taraftarı iseniz, mutlaka ürüne uygun üretilen bir makyaj fırçası edinmelisiniz. İncecik ve kirpik dibine en yakın uygulamayı yapabileceğiniz ince uçlu ya da kesik uçlu ‌eyeliner fırçaları da Rossmann'da bulunur. Kaşlarınızın daha şekilli görünmesi için kaş renginize uygun bir far ile çizim ‌yapabilirsiniz. Bu işlem için tasarlanmış yassı ve kesik uçlu "angel brush" denilen kaş fırçalarını kullanabilirsiniz.

Özel Makyaj Fırçası Formları ile Son Dokunuşlarınızı Ahenklendirin

Dudaklarınıza süreceğiniz ruju daha önce hiç fırça ile uygulamayı denediniz mi? Ruj fırçası ile dudaklarınızda son derece doğal ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bu makyaj fırçası ile rujunuzun tonunu da kolayca ayarlayabilirsiniz. Siz ne kadar uygulama yaparsanız, rujunuz o koyulukta olur.

Yüzünüzde geri planda bırakmak istediğiniz bölgeleri gölgelendirmek ve elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için bronzer kullanabilirsiniz. Bronzer uygulamasında kolaylık için kesik uçlu ve açılı ‌kontür fırçası mevcuttur. Makyaj fırçasının sık kıllara sahip ve aynı zamanda ürünü ciltte rahat dağıtmaya ‌müsaade edecek yapıda olması dikkat etmeniz gereken noktalar arasındadır. Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere uygulayabileceğiniz highlighter içinse daha seyrek kıllı fırçalar tercih etmelisiniz. Aydınlatıcı ürünler çok fazla uygulandığında ya da belli bir bölgede biriktiğinde makyajınızı profesyonel görünümden uzaklaştırabilir. Bu nedenle yelpaze şeklindeki fırçaları tercih ederek seyrek ürün uygulaması yapabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru makyaj, doğru fırça ile kusursuzlaşır. Bunun için küçük ayrıntılara dikkat ederek makyajınızda büyük farklar yaratabilirsiniz.

 • Sıvı ve kremsi formdaki makyaj malzemeleriniz için sentetik kıllı makyaj fırçalarını seçmelisiniz. Sentetik olmayan fırçalar sıvı formdaki ürünlerle kullanıldığında ıslanır ve fırça kılları birbirine yapışır. Dolayısıyla makyajda fırça izleri bırakır.
 • Toz ürünler için seyrek kıl yapısına sahip, ürünü daha iyi kavrayan doğal kıllardan üretilmiş fırçaları seçmeniz önerilir. Doğal kıllardan üretilmiş makyaj fırçaları az ürünle daha doğal uygulama yapma kolaylığı sağlar. 

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Hem hijyenin korunması hem de makyaj fırçalarınızın daha uzun ömürlü olması için iki haftada bir fırçalarınızı yıkamanız gerekir. Bunun için uygulamanız gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Tüm fırçalarınızın kıllarını musluk altında hızlıca sudan geçirin.
 • Bir kabın içerisine su doldurun.
 • Kabın içerisine az bir miktarda, makyaj fırçalarını temizlemek için özel üretilmiş bir ürün ya da bebek şampuanı dökün.
 • Fırçalarınızın metal ya da ahşap kısımları suya değmeyecek şekilde fırça kıllarını avucunuzda gezdirin.
 • Fırçanızı ılık su altında durulayın.
 • Fazla suyu alması için fırçalarınızın kıllarını kurutma kağıdı üzerinde hafifçe gezdirin.
 • Fırçalarınızı yatay şekilde temiz bir havlu üzerine dizip kurumaya bırakın.

Adeta bir profesyonelin ‌elinden ‌çıkmışçasına kusursuz görünen makyajlar için ihtiyacınız olan tüm fırçalar Rossmann'da. Siz de hemen ihtiyacınız olan fırçaları satın alarak kendiniz için bir makyaj fırçası seti oluşturabilir ve göz alıcı makyajın keyfine varabilirsiniz.