Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%20
For Your Beauty Allık Fırçası Kesik Uçlu 1 adet - 1

%20 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 35,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Makyaj Fırça Temizleme Pedi

%20 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 15,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Maskara Fırçası

%20 fiyatı 9,99 ₺

Special Price 7,99 ₺

For Your Beauty
%58
For Your Beauty Göz Farı Aplikatörü Çift Taraflı 3'lü

%58 fiyatı 11,90 ₺

Special Price 4,99 ₺

For Your Beauty
%75
For Your Beauty Profesyonel Makyaj Fırçası Yelpaza Bambu

%75 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 4,99 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Allık Fırçası Uzun Saplı - 1

%20 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 15,90 ₺

For Your Beauty
%75
For Your Beauty Dudak Fırçası Çanta Boyu

%75 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 4,99 ₺

For Your Beauty
%67
For Your Beauty Göz Farı Aplikatörü Çift Taraflı 2'li

%67 fiyatı 8,99 ₺

Special Price 2,99 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Kısa Saplı Kabuki Fırça Allık Ve Pudra İçin

%20 fiyatı 26,90 ₺

Special Price 21,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Pudra Fırçası
17,90 ₺
For Your Beauty
%75
For Your Beauty Far Fırçası - 1

%75 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 9,99 ₺

For Your Beauty
%67
For Your Beauty Far Fırçası Yuvarlak Kesim - 1

%67 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 4,99 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Gözaltı Kapatıcı Fırçası 1 adet - 1

%20 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Fondoten Fırçası 3D 1 adet - 1

%20 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 39,90 ₺

For Your Beauty
%60
For Your Beauty Kontür Fırçası - 1

%60 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Far Fırçası Blender - 1

%20 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Fondoten Kapatıcı Fırçası - 1

%20 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 35,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Profesyonel Far Fırçası Mini Yuvarlak - 1

%20 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Makyaj Fırçası Buffer - 1

%20 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Pudra Fırçası - 1

%20 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 39,90 ₺

For Your Beauty
%25
For Your Beauty Allık Fırçası Mini - 1

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Pudra Fırçası Mini - 1

%20 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 39,90 ₺

For Your Beauty
Real Techniques Makyaj Fırça Seti Everyday - 1
228,00 ₺
Real Techniques
Real Techniques Makyaj Fırçası Shade & Blade - 1
113,00 ₺
Real Techniques
%20
For Your Beauty Profesyonel Highlighter & Fondöten Fırçası - 1

%20 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 35,90 ₺

For Your Beauty
%20
For Your Beauty Far Fırçası Gölgelendirme - 1

%20 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 15,90 ₺

For Your Beauty

Makyaj Fırçaları

Makyaj uygulamalarının daha doğru ve kolay bir şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan, birbirinden farklı makyaj fırçalarını Rossmann'da kolaylıkla bulabilirsiniz. Makyajınızın cildinizde kusursuz görünmesi adına işinizi kolaylaştıran, yüzün her bölgesi için ayrı ayrı tasarlanan makyaj fırçalarını daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Makyaj Fırçaları İle Ten Makyajında Mükemmeli Yakalayın

Makyaj esnasında cildinizde kullandığınız neredeyse bütün ürünleri makyaj fırçası yardımı ile uygulayabilirsiniz. Hatta makyaj öncesi cilde çoğunlukla el yardımı ile sürülen nemlendirici ve baz gibi ürünler için de fırça tercih edebilirsiniz. Sonrasında uygulanan fondöten ne kadar iyi olursa olsun, profesyonel görünüm için fırça yardımına mutlaka ihtiyaç duyulur. ‌Rossmann birçok markaya ait yassı, oval ve ‌kabuki fondöten fırçası gibi farklı seçenekler sunar. Çoğunlukla tercih edilen yassı fondöten fırçaları ciltte daha kapatıcı bir sonuç elde etmek için kullanılırken, oval fondöten fırçaları makyaj yokmuş gibi bir görüntü elde etmek için tercih edilir. ‌Kabuki fondöten fırçaları ise uygulamayı hızlandırdığı için kullanım kolaylığı sağlar. Tüm bu fırça seçeneklerinden istediğinizi seçerek cildiniz için uygun miktarda fondöteni kusursuz ve doğal bir şekilde cildinize aktarabilirsiniz.

Kusurları gizlemek için göz altınıza yedireceğiniz kapatıcı bir ürünü daha rahat ve çizgisiz uygulayabilmeniz için oval fondöten fırçalarına benzeyen özel modeller mevcuttur. Göz çevresi dar ve girintili bir alan olduğu için bu fırçalar standart fondöten fırçalarına göre daha küçük formdadır. Aydınlık bir göz çevresi için kapatıcı fırçaları ile siz de kusursuz uygulamalar yapabilirsiniz. Ten makyajınızı gün boyu sabit tutması için cilt tipinize uygun bir pudra kullanabilirsiniz. Pudra fırçası daha büyük ve hacimli kıllara sahiptir ve pudrayı cildinize homojen bir şekilde dağıtmanızı sağlar. 

Renkli Makyaj Sevenler İçin Makyaj Fırçası Seçenekleri

Cilde tazelik katan allıkları en doğal şekilde yüzünüze sürebilmeniz için tasarlanan allık fırçası modelleri oldukça yumuşak yapıdadır. Hatalı allık uygulamalarını bertaraf edecek formda üretilen allık fırçası, uzun ve esnek kıl yapısı ile kontrollü uygulama yapabilmeniz için size yardımcı olur.

Gözler, makyajda yüzünüze en çok ifade katan yerlerdir. İster buğulu bir gece makyajı, ister klasik sade bir göz makyajı olsun, Rossmann'da bulabileceğiniz makyaj yardımcıları ile dilediğiniz makyajı kolayca yapabilirsiniz. Göz kapaklarınıza farı rahat bir şekilde sürmek ve paletteki rengi makyajınıza olduğu gibi aktarabilmeniz için düz far fırçası idealdir. Farınızı düz far fırçası ile gözlerinize istediğiniz yoğunlukta aktardıktan sonra, far dağıtma fırçası kullanarak uyguladığınız farın yoğunluğunu kırabilirsiniz. Bu aşama sayesinde makyajınızı profesyonelliğe bir adım daha yaklaştırabilirsiniz. Üstelik bu dağıtma fırçası ile çok sevilen buğulu göz makyajlarına da ulaşabilirsiniz.

Gözlerinize derinlik kazandırmak için kullanacağınız ‌eyeliner konusunda jel ‌eyeliner taraftarı iseniz, mutlaka ürüne uygun üretilen bir makyaj fırçası edinmelisiniz. İncecik ve kirpik dibine en yakın uygulamayı yapabileceğiniz ince uçlu ya da kesik uçlu ‌eyeliner fırçaları da Rossmann'da bulunur. Kaşlarınızın daha şekilli görünmesi için kaş renginize uygun bir far ile çizim ‌yapabilirsiniz. Bu işlem için tasarlanmış yassı ve kesik uçlu "angel brush" denilen kaş fırçalarını kullanabilirsiniz.

Özel Makyaj Fırçası Formları ile Son Dokunuşlarınızı Ahenklendirin

Dudaklarınıza süreceğiniz ruju daha önce hiç fırça ile uygulamayı denediniz mi? Ruj fırçası ile dudaklarınızda son derece doğal ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bu makyaj fırçası ile rujunuzun tonunu da kolayca ayarlayabilirsiniz. Siz ne kadar uygulama yaparsanız, rujunuz o koyulukta olur.

Yüzünüzde geri planda bırakmak istediğiniz bölgeleri gölgelendirmek ve elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için bronzer kullanabilirsiniz. Bronzer uygulamasında kolaylık için kesik uçlu ve açılı ‌kontür fırçası mevcuttur. Makyaj fırçasının sık kıllara sahip ve aynı zamanda ürünü ciltte rahat dağıtmaya ‌müsaade edecek yapıda olması dikkat etmeniz gereken noktalar arasındadır. Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere uygulayabileceğiniz highlighter içinse daha seyrek kıllı fırçalar tercih etmelisiniz. Aydınlatıcı ürünler çok fazla uygulandığında ya da belli bir bölgede biriktiğinde makyajınızı profesyonel görünümden uzaklaştırabilir. Bu nedenle yelpaze şeklindeki fırçaları tercih ederek seyrek ürün uygulaması yapabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru makyaj, doğru fırça ile kusursuzlaşır. Bunun için küçük ayrıntılara dikkat ederek makyajınızda büyük farklar yaratabilirsiniz.

 • Sıvı ve kremsi formdaki makyaj malzemeleriniz için sentetik kıllı makyaj fırçalarını seçmelisiniz. Sentetik olmayan fırçalar sıvı formdaki ürünlerle kullanıldığında ıslanır ve fırça kılları birbirine yapışır. Dolayısıyla makyajda fırça izleri bırakır.
 • Toz ürünler için seyrek kıl yapısına sahip, ürünü daha iyi kavrayan doğal kıllardan üretilmiş fırçaları seçmeniz önerilir. Doğal kıllardan üretilmiş makyaj fırçaları az ürünle daha doğal uygulama yapma kolaylığı sağlar. 

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Hem hijyenin korunması hem de makyaj fırçalarınızın daha uzun ömürlü olması için iki haftada bir fırçalarınızı yıkamanız gerekir. Bunun için uygulamanız gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Tüm fırçalarınızın kıllarını musluk altında hızlıca sudan geçirin.
 • Bir kabın içerisine su doldurun.
 • Kabın içerisine az bir miktarda, makyaj fırçalarını temizlemek için özel üretilmiş bir ürün ya da bebek şampuanı dökün.
 • Fırçalarınızın metal ya da ahşap kısımları suya değmeyecek şekilde fırça kıllarını avucunuzda gezdirin.
 • Fırçanızı ılık su altında durulayın.
 • Fazla suyu alması için fırçalarınızın kıllarını kurutma kağıdı üzerinde hafifçe gezdirin.
 • Fırçalarınızı yatay şekilde temiz bir havlu üzerine dizip kurumaya bırakın.

Adeta bir profesyonelin ‌elinden ‌çıkmışçasına kusursuz görünen makyajlar için ihtiyacınız olan tüm fırçalar Rossmann'da. Siz de hemen ihtiyacınız olan fırçaları satın alarak kendiniz için bir makyaj fırçası seti oluşturabilir ve göz alıcı makyajın keyfine varabilirsiniz.