Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

2. ürüne %50
Domol Lavabo Açıcı Sıvı 1000 ml - 1
2. ürüne %50
Mr. Muscle Lavabo Açıcı Granül 140 gr - 1
18,75 ₺
Mr. Muscle
2. ürüne %50
Mr. Muscle Lavabo Açıcı Jel 1000 gr - 1
35,75 ₺
Mr. Muscle

Lavabo Açıcılar

Biriken kirler, su hattındaki tıkanıklıklar, kireçlenme gibi nedenler mutfak ve banyo gibi su giderlerinin bulunduğu alanlarda tıkanmalara sebep olur. Çözüm bulunamadığında drenaj gitgide zorlaşır ve lavabo akıntıları iletemez hale gelir. Lavabo kullanımını zorlaştıran bu durumun çözümü ise lavabo açıcı ürünler sayesinde oldukça basittir. Lavabo tıkanıklığı ile karşılaşıldığında yapılması gereken sıvı ya da toz lavabo açıcı çeşitleri arasından kullanım alanına ve amacına göre seçimler yapıp uygulamaktır.

Lavabo Açıcı Nedir?

Dakikalar içinde tıkalı lavabo sorununu çözebilen lavabo açıcılar hijyen ürünleri arasında olmazsa olmalardandır. Mutfakta biriken yağlar, yemek atıkları, posalar ya da kullanılan suya bağlı olarak kireç gibi çeşitli maddeler suyun birikerek giderde kalmasına sebep olur. Banyo gibi alanlarda ise saç teli, biriken kireç ya da hijyen ürünleri kalıntıları lavaboları tıkar. Lavabo açıcı ürünler tüm bu sorunlara faydalı çözümler sunar.

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı ürünlerin kullanımı yapılarına ve içerdikleri maddelere göre çeşitlilik gösterir. Temelde iki tip uygulama söz konusudur. Birincisi tıkanan lavabonun içinde birikmiş olan suya dışarıdan drenaj yapılması ve ardından lavabo açıcı kullanılmasıdır. İkinci yöntem ise tıkalı olan lavabodaki suyun dışarıya aktarılmadan, uygulamanın doğrudan lavabo deliklerine yapılması şeklinde gerçekleşir. Her iki durumda da etkili sonuçlar alınır ve tıkanıklık ortadan kaldırılır.

Lavabo Açıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lavabo açıcı ürünler profesyonel etkileri ile kısa sürede tıkanma problemini ortadan kaldırsa da uygulama esnasında dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle lavabo açıcılar ile cildin doğrudan temas etmemesine özen gösterilmelidir. Uygulama esnasında ortaya çıkan havanın solunmaması da sağlık açısından önemlidir. Ürünün kendisi ya da buharının göze temasından da kaçınılmalıdır. Kişisel sağlık dışında dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, uygulama yapılan bölgenin hasar görmemesidir. Lavabonun altında bulunan tesisatın yapısını bozmayacak içeriklere sahip ürünler tercih edilmesi, bu hasarın önüne geçmek için atılması gereken adımların başında gelir.

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkanmış lavabo mutfak ve banyoların en çok korkulan sorunlarından olsa da çözümleri oldukça basittir. Sorunun kısa sürede çözülmesi için bilinmesi gereken ayrıntıların başında, müdahale etmek için lavabonun tamamen tıkanmasının beklenmemesi gerektiğidir. Bu nedenle su akışında azalma ve hafif tıkanmalar fark edildiğinde erken davranılarak lavabo açıcı kullanılması istenmeyen durumların önüne geçer. Tıkanmanın sebebini anlamak, mümkünse aynı durumun tekrar etmesini engelleyecek yöntemler bulunmasını sağlar. Örneğin tıkanmanın altında yoğun kireç ya da yağ atıkları gibi bir sebep yatıyorsa, suyun filtrelenmesi ya da atık yağların lavaboya atılmaması sorunun tekrarlama ihtimalini azaltır. 

Lavabo Açıcılar Neye Göre Seçilir? 

Tıkanmış lavabo için lavabo açıcı seçerken kullanılan alanın yapısına dikkat edilmesi gerekir. Örneğin alüminyum ya da altın kaplama armatürler için seçilecek ürünlerin bileşenleri diğer materyallerden farklı olarak üretilir. Tesisatınızın özellikleri dışında bir diğer seçim faktörü de kullanım biçimidir. Biriken suyu boşaltmadan uygulama yapmak için sıvı ya da toz ürünlere göz atabilirsiniz. Aparatlardan yardım alacağınız durumlar için ise delici ve keskin olmayan ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Sıvı Lavabo Açıcı Ürünler İle Tıkanmalara Kolay Çözümler

Tıkanıklıkların çözümünde pratik kullanımları ile öne çıkan likit formdaki açıcılar banyo ve mutfak gibi farklı alanlarda kullanılır. Hızlıca çözünmeleri ve pompa kullanımı gerektirmeyen formülleri sayesinde sıklıkla tercih edilir. Kullanımı sırasında biriken suyun boşaltılmasına ihtiyaç duyulmadan doğrudan lavaboya dökülür. Tıkanıklık derecesine göre minimum otuz dakika beklenir. Ilık su dökülerek lavabo durulanır. İşlem esnasında yaygın bilinenin aksine sıcak su kullanılmamalıdır. Her kullanımdan sonra şişe ve kapağı deforme edilmeden sıkıca kapatılarak, ürün bir sonraki kullanıma kadar saklanır. Sıvı açıcılar kullanım esnasında başka ürünler ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. İşlem sırasında göze ve cilde temasından, ürünün solunmasından kaçınılmalıdır.

Toz Lavabo Açıcı Özellikleri Nelerdir?

Hızlı ve etkili biçimde tıkanmış boruları açan toz lavabo açıcılar faklı kullanım alanları ile öne çıkar. Saç, sabun ya da yağ gibi organik kalıntıları bile hızlıca çözerek kullanıcıların beğenisini kazanır. Emaye ve plastik de dahil olmak üzere tüm boru çeşitlerine uygundur. Tıkalı lavabolarda sıkça görülen koku probleminin önüne geçer. Toz açıcıların kullanma adımları oldukça basittir. Fazla su alınır ve bir yemek kaşığı kadar toz gidere dökülür. Bir veya iki bardak soğuk su eklenir ve yarım saatlik bir sürede etki etmesi beklenir. Eğer çok ciddi tıkanma problemleri söz konusu ise sıvı açıcılarda olduğu gibi daha uzun süre durulanmadan beklenir. Yeterli süre geçtikten sonra hiç temizleyici madde kalmadığına emin olacak biçimde durulama yapılır ve lavabo tekrar kullanıma uygun hale gelir.

Mutfakta Lavabo Açıcı Kullanımı

Mutfaklar yemek artıklarına, posa ve yağlara maruz kalarak sık sık tıkanır. Önceleri suyun yavaşlaması olarak gözlenen durum müdahale edilmediğinde suyun hiç akmadığı şiddetli bir tıkanıklığa dönüşür. Lavabo açıcılar arasından organik maddeleri çözebilen içeriğe sahip ürünler seçerek, mutfaktaki tıkanma sorununun üstesinden gelmek oldukça kolaydır. İstenmeyen reaksiyonların engellenmesi için kullanım esnasında oluşabilecek bulaşma ve sıçramaların bol su ile durulanması, gıda ürünleri ile temasından kaçınılması gerekir.

Tıkanma Sorununa Pratik Çözüm

Profesyonel markaların kaliteli lavabo temizleyici ürünlerini Rossmann'da bulabilirsiniz. Rossmann'ın geniş ürün çeşitliliği arasından seçebileceğiniz lavabo açıcı ürünler evinizde ya da işletmenizde karşılaşabileceğiniz tıkanma sorunlarını çözmenize yardımcı olur. Emaye, alüminyum ya da altın kaplama gibi armatür ve tesisat malzemelerine özel bakım sağlayan lavabo açıcı çeşitleri ile sorunsuz temizlik sağlanır. Siz de uygulama yapacağınız alana uygun lavabo açıcı fiyat ve çeşitlerini inceleyebilir, aralarından seçim yaparak korkulan tıkanma hasarlarını kolayca önleyebilirsiniz.