Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Erkek Bakım
%40
Toni&Guy Şampuan Men Arındırıcı 250 ml

%40 fiyatı 62,99 ₺

Special Price 37,50 ₺

Toni&Guy
%40
Zigavus Forte Şampuan Kuru Normal Saçlar 300ml

%40 fiyatı 44,99 ₺

Special Price 26,90 ₺

Zigavus
%40
Zigavus Forte Şampuan Yağlı Saçlar 300ml

%40 fiyatı 44,99 ₺

Special Price 26,90 ₺

Zigavus
%41
Head & Shoulders Şampuan Yağlanma Kontrolü - 1

%41 fiyatı 27,99 ₺

Special Price 16,50 ₺

Head & Shoulders
%40
Clear Şampuan Ronaldo Limited Edition 600 ml - 1

%40 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 21,50 ₺

Clear
%41
Head & Shoulders Şampuan Derinlemesine Arındırıcı - 1

%41 fiyatı 27,99 ₺

Special Price 16,50 ₺

Head & Shoulders
%41
Head & Shoulders Şampuan Old Spice - 1

%41 fiyatı 27,99 ₺

Special Price 16,50 ₺

Head & Shoulders
%41
Head & Shoulders Şampuan Saç Dökülmelerine Karşı - 1

%41 fiyatı 27,99 ₺

Special Price 16,50 ₺

Head & Shoulders
%52
Clear Men Şampuan Cool Sport Menthol - 1

%52 fiyatı 20,90 ₺

Special Price 9,99 ₺

Clear Men

Erkek Saç Bakım Ürünleri

Kadınlar gibi erkekler de sağlıklı ve güçlü görünümlü, parlak saçlara sahip olmayı ister. Düzenli olarak gerçekleştirebileceğiniz erkek saç bakım rutini ile parlak ve dikkat çekici saçlara kavuşabilirsiniz. Her saç tipi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle de erkek saç bakım malzemeleri kuru, yağlı, uzun ya da kısa gibi farklı saçlara özel olarak tasarlanır. Saç tipinize uygun olarak seçebileceğiniz saç bakım ürünleriyle her daim sağlıklı görünen saçlara kolayca sahip olabilirsiniz. Rossmann, farklı saç tiplerine özel olarak tasarlanan, doğal içeriklere sahip erkek saç bakım ürünleriyle bakımlı saçlara kavuşmanızda rol oynar.

Erkek Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

 • Erkek saç derisine özel olarak hazırlanan bitkisel bakım kompleksleri
 • Saçın hızlı kurumasını sağlayan ve saça canlılık kazandıran kremler
 • Saç dökülmesine karşı bakım şampuanları
 • Şekillendirirken saça bakım uygulayarak hacim kazandıran ürünler
 • Yoğun vitamin desteğiyle onarıcı özelliği bulunan saç toniği ve serumları
 • Saç derisinde hücre yenilenmesini destekleyen bakım ürünleri

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç problemlerine ve saç tiplerine bağlı olarak erkek saç bakım ürünleri, son derece geniş bir ürün çeşitliliği sunar. Kepek ya da dökülme gibi bilenen bir sorununuz varsa buna bağlı olarak, yoksa da saç tipinize göre saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Duş esnasında suyun çok sıcak olması, saçlarda kuruluk sorununa neden olabilir. Bu sebeple de özellikle ince telli saçlara sahip olan erkeklerin çok sıcak suda duş almaları, mat görünen saçlarla sonuçlanır. İnce telli saçları şekillendirirken de jöleden yardım alınabilir. Jöle ile dağınık bırakılan saçlar, çok daha volümlü ve hacimli bir görünüm sunar.

Kuru veya kıvırcık saç tipine sahip olan erkeklerin, hacimli ve canlı görünen saçlara kavuşabilmeleri için saçlarını düzenli olarak nemlendirmeleri çok önemli. Her yıkamada saç kremi kullanmak ve saçlara şekil verirken saç spreylerinden ve jöleden yararlanmak saçların kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar. Kendiliğinden yağlı saçlara sahip olan erkeklerin ise saç tiplerine uygun erkek şampuanı ve saç kremi kullanmaları, saçlarının yağ dengesini ayarlamalarında onlara yardımcı olur. 

Erkek Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Rutin bir erkek saç bakımı; saçların düzenli aralıklarla kesilmesi, taranması ve saç bakım ürünlerinin kullanılması yoluyla gerçekleşir. Farklı saç tiplerine özel olarak hazırlanan erkek saç bakım seti, içerisinde yer alan özel bakım ürünleriyle erkeklerin ihtiyaçlarına cevap verir. Kadınlar gibi erkekler de düzenli aralıklarla erkek saç bakım maskesi uygulayabilirler. Eğer kuru bir saç yapısına sahipseniz, zeytinyağı ve avokado özlerinden oluşan maskeleri kullanabilirsiniz. Banyo esnasında saç diplerine düzenli bir şekilde masaj uygulayarak saç köklerinizin uyarılmasına yardımcı olabilirsiniz. Mat görünümde olan saçlar içinse erkek saç bakım yağı iyi ve doğru bir seçenek olur. Özellikle kuru yapıdaki saçların yeniden canlanmasını sağlayan yağlarla ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz. Dalgalı saç yapısına sahipseniz, saçlarınıza hacim kazandıracak şampuan, saç kremi ve saç bakım spreylerini de kullanabilirsiniz. Gün içerisinde saçlarınızı hava ve çevre şartlarına karşı koruyabilmek için ise durulanmayan saç bakım kremlerinden yardım alabilirsiniz.

Erkek Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç bakım kremi, saçlara ihtiyaç duyduğu nemi sunarak etkin bakım yapar. Duş esnasında kullanabileceğiniz saç kremleri, saç derisine masaj yaparak uygulanır ve saç üzerinde yaklaşık beş dakika boyunca bekletilir. Daha sonrasında durulanan erkek saç bakım kremi, saçlara hareket kazandırarak daha canlı bir duruş sunar. Kıpırdamayan ve sabit kalan saç modellerine sahip olmak için ise mat saç kremi kullanabilirsiniz. Saçlara mat bir görünüm veren bu kremler, bir tek saç telinizin bile yukarı çıkmasına izin vermez. Pratik bir kullanıma sahip olan mat saç kremini, çok az miktarda aldıktan sonra avuçlarınızda ovalayarak kuru veya nemli saç üzerine uygulayabilirsiniz.

Erkek Saç Bakımı İçin Öneriler

 • Saçlarınız yağlı bir görünümdeyken ve duş almaya vaktiniz olmadığında, kuru şampuanlarla temizleyerek saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. 
 • Saçların uzun süre şeklini korumasını sağlan su bazlı saç jölesi sayesinde, saçlarınızın yıpranmasını engelleyebilir ve kolayca yıkayabilirsiniz.
 • Islak saça uygulayabileceğiniz erkek saç losyonu, saçlarınızın sahip olduğu doğal dalgayı korumanıza yardımcı olur. 
 • Yaz mevsiminde fön makinesi gibi sıcak işlemler yapmak yerine saç bakım köpüğü kullanmayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza fön uygulanacağınız günlerde ise mutlaka ısı koruyucu spreylerden yararlanın.
 • Şampuanı direkt olarak saça uygulamak yerine, avucunuza döktükten sonra saçınıza uygulayarak şampuanınızın saç diplerinize eşit şekilde yayılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Gün içerisinde kullandığınız saç şekillendiricileri yıkamamak saçlarınızda kepek sorununa neden olabilir. Gün sonunda şampuanla yıkayarak saçlarınızı arındırabilirsiniz.

Uzun Saç Bakımı İçin Tüyolar

Uzun saçlara sahip olan erkeklerin, saçlarına kısa saça göre çok daha fazla özen göstermesi gerekir. Saçların kırılmasını önleyebilmek için, doğru erkek saç bakım ürünleri kullanılarak saçların nemlenmesi sağlanmalıdır. Nemlendirici ve besleyici saç ürünleri kullanmasına rağmen saçlarında kırılma yaşayan erkekler de saçlarının uç kısımlarından düzenli olarak kestirebilirler. Duştan önce ve duş esnasında kullanılabilecek erkek saç bakım maskesi, çok daha parlak saç görünümüne kavuşulmasına yardımcı olur.

Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kısa saçlara bakım yapmak daha kolay görünse de özen isteyen bir süreçtir. Saç diplerine masaj yaparak uygulayabileceğiniz saç dökülmesini engelleyen ürünler, sağlıklı duran saçlara kavuşmanızda önem taşır. Özel olarak tasarlanan erkek şampuan ve duş jeli çeşitleriyle, saçlarınıza kaybettiği nem oranını geri kazandırabilirsiniz. B12, B16 ve E vitamini gibi saçları besleyecek ve bakım uygulayacak saç maskeleri ve losyonlar kullanarak da hem güçlü görünen hem de yumuşak yapıda saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınıza bakım uygulayarak canlılık kazandıracak Isana Men, Toni & Guy ve Zigavus marka saç bakım ürünlerini Rossmann ayrıcalıklarıyla inceleyerek beğendiğiniz çeşitlere hemen sahip olabilirsiniz.