Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ağız ve Diş Bakım
Online Özel
Tepe Diş İpi Dental Tape Mumlu - 1
Oral-B Diş İpi Süper Floss Bls 50adet - 1

%30 fiyatı 77,00 ₺

Special Price 54,00 ₺

Oral-B
Oral-B Diş İpi Satin Tape 25 m - 1

%35 fiyatı 77,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Oral-B
Prokudent Diş İpi Hassas 30 adet - 1
24,50 ₺
Prokudent
Oral-B Diş İpi Pro Expert Clinic 1 Adet - 1

%35 fiyatı 77,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Oral-B
Tepe Diş İpi Mini Flosser Çatallı - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Tepe

Diş İpleri

Diş ipi, diş fırçası kullanılarak ulaşılamayan noktalarda kalan kalıntıların temizlenmesini sağlayan bir kişisel ağız bakım ürünüdür. Düzenli diş ipi kullanımı, diş aralarında kalan küçük besin parçalarının çıkarılmasını sağlayarak diş çürüklerinin, diş eti hastalıklarının ve ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olur. Farklı tasarımlar ile sunulan diş ipi çeşitleri içerisinden, kullanım tercihlerinize uygun bir ürünü Rossmann'da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Diş İpi Çeşitleri Nelerdir?

Diş ipi çeşitleri, üretim aşamasında kullanılan materyalin türüne ve tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Üretildikleri malzemeye göre diş ipleri, çok filamanlı ve tek filamanlı olarak iki kategoriye ayrılır. Tek filamanlı diş ipleri, ince formları ile ön plana çıkar ve çok dar diş aralıklarına bile kolaylıkla girer. Tek flamanlı diş ipleri aynı zamanda PTFE diş ipleri olarak da adlandırılır. Çok filamanlı diş ipi çeşitleri ise kendi kategorisinde mumlu ve mumsuz diş ipleri olarak iki farklı formda imal edilir. Mumlu diş ipi, naylon liflerin bir araya getirilmesinden meydana gelir. Bu tür diş ipi tasarımları, yapıları gereği diş aralarında çok daha rahat hareket eder.

Diş ipleri, dizaynlarına göre ise tek kullanımlık ve rulo diş ipleri olarak iki farklı model halinde kullanıcılara sunulur. Tek kullanımlık diş ipleri, kürdanlı diş ipleri olarak da bilinir. Kürdanlı diş ipi çeşitleri, geniş boşlukların ve köprülerin temizlenmesi için etkili çözümler sunar. Diş aralığı çok olan olanlar için ise çatal diş ipi tasarımlarının sivri kısımları ile dişler rahatlıkla temizlenebilir. Sarılı makara formunda üretilen rulo türü diş ipleri ise genellikle 25 veya 50 metre uzunlukta dizayn edilir. İçerisindeki bir makara sistemi ile tasarlanan diş ipleri, kullanım sırasında dışarı çekilip bir miktar koparılarak kullanılır.

Oldukça sağlam yapıya sahip diş iplerinin kolay bir şekilde koparılabilmesi için, diş ipi kutusunun içerisinde keskin küçük bir metal parça bulunur. Bununla birlikte bazı diş ipi tasarımları farklı kokular ile kokulandırılır. Özellikle nane kokusu ile üretilen diş ipleri kullanım sonrasında ağzınızda ferah bir tat bırakır. Ayrıca dişlerin güçlenmesine ve diş minelerinin beslenmesine yardımcı olan florürlü diş ipleri, ağız bakımına dikkat eden kişilerin tercihleri arasında yer alır.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Dişlerin günde en az iki kez fırçalanması ağız sağlığı için oldukça önemlidir. Ancak diş fırçalarının giremediği yerlere ulaşılabilmesi için diş ipi kullanılmalıdır. Diş ipi kullanımı, her ne kadar basit bir işlem de olsa diş etlerine zarar vermemek için dikkatli olunması ve doğru tekniğin uygulanması gerekir. Eğer rulo şeklinde üretilen diş ipi kullanıyorsanız, ilk olarak 40 santimetre kadar diş ipini rulodan dışarı çekip koparın. Daha sonra kopardığınız ipin büyük kısmını orta parmağınıza dolayın. Kalan bölümünün ucunu, diğer elinizin işaret ve baş parmağı arasında tutun. Daha sonra alt dişlerinizden itibaren tüm diş aralarını sırayla temizleyin. Diş ipi, diş arasında iken ileri geri ve yukarı aşağı hareket ettirin. Maksimum temizlik elde etmek için hareketlerinizi dikkatli bir şekilde çeşitlendirin. Diş ipini hareket ettirirken diş etlerine baskı uygulamayın. İşaret ve başparmağınıza doladığınız diş ipini nazikçe uygulayın. Aksi takdirde kanamalar meydana gelebilir. Tek kullanımlık diş iplerini de aynı esaslar ile diş aralarına uygulayabilirsiniz. Ayrıca tek kullanımlık diş iplerini zorlayarak diş arasına sokmamaya özen gösterin.

Diş ipi Ne İşe Yarar?

 • Diş ipi kullanımı diş ve ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Diş temizleme ipleri, diş fırçalarının ulaşamadığı noktalara kolaylıkla girerek bu bölgeleri temizlemenize imkân verir.
 • Düzenli diş ipi kullanımının diş çürüklerinin önlenmesine katkı sağladığı söylenir.
 • Diş ipi kullanımı diş aralarında bakterileri oluşumunun engellenmesine yardım eder.
 • Diş ipi kullanan kişilerde, ağız kokusu probleminin daha az görüldüğü ifade edilir.
 • Tek kullanımlık diş ipleri ergonomik dizaynları ile pratik kullanım olanağı sağlar.

Diş İpi Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?

Diş hekimleri, günde iki kez dişlerinin fırçalanmasını ve diş aralarının da diş ipiyle günde bir kez temizlenmesini tavsiye eder. Bazı kişiler yatmadan önce diş ipi kullanmayı, diğerleri ise gün içerisindeki herhangi bir zamanda kullanmayı tercih eder. Yatmadan önce dişlerin fırçalanması ile birlikte diş ipi kullanımı, uyku sırasında ağzınızın temiz olmasını sağlar. Bu noktada, diş ipi kullanım zamanı kişinin tercihine göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte diş ipi, dişleri fırçaladıktan sonra da önce de kullanılabilir. Önemli olan kullanımın doğru teknikle, kurallara uygun yapılmasıdır.

Diş İpi Fiyatları Ne Kadardır?

Diş ipi fiyatları ağız bakım ürününün tasarımına, üretiminde kullanılan materyalin kalitesine ve markasına göre farklı seviyelerde belirlenir. Dayanıklı formları ile dikkat çeken tek filamanlı diş ipleri, diğer tasarımlara göre farklı fiyatlandırılır. Tek kullanımlık diş ipi dizaynları ise rulo şeklindeki ürünlere göre değişik fiyat seviyesine sahiptir. Oldukça uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulan diş ipi markaları içerisinden diş yapınıza uygun olan bir ürünü kolaylıkla bulabilir ve diş ipi kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Diş İpi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Seçtiğiniz diş ipi türünün diş yapınıza uygun olması gerekir.
 • Küçük müdahaleler ile kanayan hassas diş etlerine sahipseniz, diş aralarında kolaylıkla hareket eden yumuşak diş ipi tasarımlarına yönelin.
 • Eğer aralıklı bir diş yapınız var ise çok filamanlı diş ipi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
 • Diş teli kullanıyorsanız, parafinli diş ipi tasarımlarından daha iyi sonuç alabilirsiniz.
 • Takma dişiniz var ise bu, diş ipi kullanamazsınız anlamına gelmez. Takma dişlerinizin temizliği için süngerimsi tasarıma sahip diş ipi çeşitlerini seçebilirsiniz.

Ağız sağlığı açısından diş ipi kullanımının önemi hekimler tarafından sıklıkla vurgulanır. Doğru diş ipi tercihi ve düzenli diş ipi kullanımı sayesinde ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Dişlerinizin temizliği için ihtiyacınız olan diş ipine, Rossmann ayrıcalığı ve kalitesi ile ulaşabilirsiniz.