Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Rival Loves Me Takma Kirpik No: 05 Magnetic 1 set - 1
79,00 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Fırça Kaş Kirpik 2IN1 - 1
49,50 ₺
Rival Loves Me
Nascita Takma Kirpik Backstage Collection 95 1 çift - 1

%20 fiyatı 80,00 ₺

Special Price 64,00 ₺

Nascita
Nascita Takma Kirpik Backstage Collection 93 1 çift - 1

%20 fiyatı 80,00 ₺

Special Price 64,00 ₺

Nascita
Nascita Takma Kirpik Backstage Collection 92 - 1

%20 fiyatı 80,00 ₺

Special Price 64,00 ₺

Nascita
Nascita Takma Kirpik Backstage Collection 94 - 1

%20 fiyatı 80,00 ₺

Special Price 64,00 ₺

Nascita
Rival Loves Me Takma Kirpik No:01 Ordinary - 1

%28 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Takma Kirpik No:02 Naturally - 1

%28 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Takma Kirpik No:03 Dramatical - 1

%28 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Rival Loves Me
For Your Beauty Kirpik Kıvırıcı Yedek Lastiği Black - 1

%31 fiyatı 10,50 ₺

Special Price 7,25 ₺

For Your Beauty
Nascita Kirpik Kıvırma Seti Çift Yedekli Kutu - 1

%20 fiyatı 45,75 ₺

Special Price 36,50 ₺

Nascita
Nascita Takma Kirpik Yapıştırıcısı Beyaz - 1

%20 fiyatı 44,75 ₺

Special Price 35,75 ₺

Nascita
Online Özel
Nascita Takma Kirpik Yapıştırıcı Pro Siyah - 1

%20 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 23,50 ₺

Nascita
Online Özel
Nascita Takma Kirpik Yapıştırıcı Pro Şeffaf - 1

%20 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 23,50 ₺

Nascita

Takma Kirpik

Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlara sahip olmanın anahtarıdır. Makyaj malzemeleri ile kirpik hacmi arttırılsa da, göz kapaklarında daha yoğun bir görünüm sağlamak için takma kirpikler en iyi çözümler arasındadır. Kolayca uygulanabilen bu ürünler kalıcı işlemler yaptırmak istemeyen kullanıcılar için idealdir. Ünlü kozmetik markalarının farklı materyallerden, farklı boyut ve şekillerde üretilen takma kirpik modelleri ve ürünlerin kullanımını kolaylaştıran yardımcı malzemeleri Rossmann'da bulabilirsiniz.

Takma Kirpik Modelleri ile Tanışın

Takma kirpikler farklı özelliklerine göre sınıflandırılır. Bu özellikler göz kapağı üstünde ve altında kirpiğin sahip olması arzulanan şekline göre tasarlanır. Ayrıca farklı renkler ve materyaller de kullanıcıların beğenisine sunulur. Uzun süre kullanıma uygun takma kirpiklerin yanı sıra tek kullanımlık seçenekler de destekleyici kozmetik koleksiyonlarında yer alır. Göz şeklinize ve kullanım amacınıza en çok uyan takma kirpik çeşitleri için Rossmann'ın geniş ürün skalasına göz atabilirsiniz.

Tam ve Yarım Takma Kirpik Nasıl Seçilir?

Göz kapaklarının biçimi, göz şekli ve sahip olunan kirpiğin yoğunluğuna göre yarım ya da tam kirpik modellerinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Eğer daha günlük bir görünüm arıyorsanız ve halihazırda kirpikleriniz zaten yoğunsa yarım biçimli kirpikler arasından seçim yapabilirsiniz. Kirpik aralarına uygulanarak doğal bir dolgunluk yaratan tekli takma kirpik çeşitleri pratik kullanımları ile size kolaylık sağlar. Daha fazla hacim ve etki aradığınız özel günler ya da etkinlikler içinse göz kapağını baştan uca vurgulayan tam kirpik modellerini değerlendirebilirsiniz. Katlanan ve gergin olmayan göz kapaklarına sahipseniz daha küçük alanlara yapıştıracağınız parçalı kirpikler ile rahatlıkla arzu ettiğiniz gözlere kavuşabilirsiniz.

Doğal Takma Kirpik ile Büyüleyici Bakışlar

Takma kirpikler farklı materyallerden üretilir. En çok öne çıkan türlerden biri ise doğal takma kirpiklerdir. Bu ürünlerin tasarımlarında doğal teller kullanılır, böylece natürel bir görünüm sağlanması kolaylaşır. İpek kirpik, sentetik kirpik gibi çeşitler de popüler tercihler arasındadır. Kullanacağınız kirpiğin materyalini belirlerken göz önünde bulundurmanız gerekenler arasında göz şekliniz ve derinizin özellikleri yer alır. Cilt tipinize uyumlu olmayan materyaller kaşıntı ya da kızarıklık yapabileceği gibi hassas göz çevresi deriniz için ekstra ağırlık oluşturabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için en iyi takma kirpik markaları arasından kaliteli seçimlerinizi Rossmann aracılığı ile yapabilirsiniz. 

Mıknatıslı Takma Kirpik Nedir?

Kolayca takılabilmeleri ve ergonomik tasarımları ile mıknatıslı kirpikler tamamlayıcı kozmetiğin önde gelen parçaları arasında bulunur. Manyetik kirpik olarak da bilinen bu ürün çekim gücü sayesinde, göz kapağının alt ve üst yüzeylerinde kirpik tellerinin yapıştırılmadan takılmasını sağlar. Hafif yapıları ile konforlu bir deneyim sunar. Yapıştırıcı madde kullanımı gerektirmediğinden kısa sürede takılıp çıkartılır. Manyetik çekim teknolojisi kullanılan bu ürünler ile doğal bir görünüme sahip gözlere kavuşabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikler üstün tasarımları ile kolayca yerleştirilip göz kapağını zedelemeden çıkarılır. Yapıştırıcılı olan modeller takılırken, yapıştırıcı malzeme takma kirpiğin diplerine ince bir çizgi biçiminde uygulanır. Bu esnada fazla yapıştırıcı kullanılmadan ideal yoğunluğun sağlanması taşmaların olmaması için önemlidir. Ardından kirpik doğal diplere yakın olacak bir noktaya cımbız ya da takma kirpik aparatları yardımı ile yavaşça yapıştırılır. Kirpikler yapıştıktan sonra eğer gerekliyse doğal kirpiklere ve göz şekline göre minik bir makas yardımı ile şekillendirilir. Bu işlemin ardından makyaj uygulamalarına geçilerek takma kirpik işlemi sonlandırılır. En iyi sonuçlar için ten ve rimel renginize uygun bir takma kirpik tonu seçmeniz önerilir.

Parçalı Takma Kirpikler Nasıl Takılır?

Küçük parçalardan oluşan parçalı kirpikler kolay şekil verilebilmesi ve dar alanlara uygulanabilmesi ile tercih edilir. Ayrıca noktasal dolgunlaştırma yapmak için de bütün parçalar yerine küçük parçalar kullanmak avantajlıdır. Bu ürünlerin kullanımı esnasında özen gösterilmesi gereken nokta ise, göz içinde dengeli bir dağılım yapılmasıdır. Yapıştırılacak noktalar belirlendikten sonra cımbız ya da kirpik takma aparatları ile alınan parçaların dip kısımlarına küçük dokunuşlar ile yapıştırıcı sürülür. Kirpikler yapıştırıldıktan sonra küçük bir makas yardımı ile son rötuşlar yapılır. Tercihe göre makyaj uygulamaları ile görünüm tamamlanır.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Cildin en hassas bölgelerinden olan göz çevresi takma kirpik takılıp çıkartılırken zarar görmemesi adına özellikle korunmalıdır. Takma kirpik çıkartılırken göz kapağında istenmeyen bir deformasyon oluşmaması için nazik davranılmalıdır.

 • Eğer lens kullanıyorsanız işlemin öncesinde herhangi bir aksilik olmaması için lenslerinizi çıkartın.
 • Ardından bir pamuğa makyaj temizleme işleminde kullandığınız ürünü sıkın.
 • Pamukları göz kapaklarınızda beş dakika kadar bekletin. Bu şekilde yapıştırıcı yumuşayacak ve etkisini yitirecektir.
 • Ardından ilk kontrolü yapmak için küçük bir kenarı kaldırmayı deneyin.
 • Yapıştırıcının etkisi geçtiyse bir cımbız ya da ellerinizle oldukça nazik hareketlerle kirpiği uçlara doğru çekin.
 • Bir sonraki kullanım için takma kirpiğinizi temizleyin, toz ve neme maruz kalmayacağı bir ortamda saklayın.

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Tekrar kullanılabilen takma kirpiklerin temizlenmesi göz sağlığı ve kullanılan ürünün bakımı için oldukça önemlidir. Takma kirpikler uygulandıktan sonra maskara, göz kalemi, ter ve toz gibi farklı maddelere maruz kalır ve temizlenmesi gerekir. Bu işlem her kullanımın ardından makyaj temizleyici ürünler ve pamuk yardımı ile nazikçe gerçekleştirilmelidir. Eğer dip kısımlarında takma kirpik yapıştırıcısı kalıntısı varsa yine yağ ya da su bazlı makyaj temizleyici yardımı ile arındırılması gerekir. 

Takma Kirpik Kaç Kere Kullanılır?

Farklı tasarımlarla üretilen takma kirpiklerin kullanım süreleri ürün özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Tek kullanımlık takma kirpikler olduğu gibi her kullanımdan sonra çıkartılıp tekrar kullanılabilen modeller de mevcuttur. Kimi takma kirpikler ise yeni yapıştırıcılar alınarak uzun süre kullanıma uygundur. Bakımı sağlanan kirpikler uzun süre hacmini korur ve kullanıcılar için oldukça ekonomik bir seçenek olarak görülür.

Ünlü markaların takma kirpik fiyatları ve modellerini inceleyebilir, görünüşünüzü özelleştirmek için Rossmann fırsatlarından faydalanabilirsiniz!