Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
Mousson Saç Bakım Serumu Onarıcı - 1

%31 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Mousson
Gliss Saç Maskesi Onarıcı Saç Bakım Kürü 4 in 1 - 1

%50 fiyatı 173,50 ₺

Special Price 86,75 ₺

Gliss
Ellips Saç Vitamini Besleyici - 1

%50 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 23,75 ₺

Ellips
Ellips Saç Vitamini Pro Keratin Kompleks İpeksi - 1

%50 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 23,75 ₺

Ellips
Bioblas Saç Serumu Forte - 1

%50 fiyatı 130,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Bioblas
Isana Saç Bakım Kürü Bal ve Vanilya 150 ml - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Isana
Elseve Dream Long Saç Serumu Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici 100 ml - 1

%40 fiyatı 106,90 ₺

Special Price 64,00 ₺

Elseve
Isana Professional Saç Kürü Beyaz, Gri ve Sarı Saçlar için, Jojoba Yağlı 20 ml

%41 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

Isana Professional
Alterra Saç Bakım Kürü Sprey Express Doğla Vanilya Özlü 150 ml - 1

%41 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Alterra
Isana Professional Saç Bakım Kürü Kahverengi Saçlar İçin 20 ml - 1

%41 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

Isana Professional
Isana Saç Bakım Kürü Argan Yağı 25 ml - 1

%41 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

Isana
Isana Saç Bakım Toniği AnaGain ve Kafein 150 ml - 1

%55 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 35,75 ₺

Isana
Isana Saç Bakım Kürü 13'ü 1 Arada Yoğun 100 ml - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Isana
Ellips Saç Vitamini Canlandırıcı - 1

%50 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 23,75 ₺

Ellips
Ellips Saç Vitamini Besleyici - 1

%50 fiyatı 275,00 ₺

Special Price 137,00 ₺

Ellips
Ellips Saç Vitamini Pro Keratin Kompleks İpeksi - 1

%50 fiyatı 275,00 ₺

Special Price 137,00 ₺

Ellips
Gliss Saç Maskesi Nemlendirici Saç Bakım Kürü 4 in 1 - 1

%50 fiyatı 173,50 ₺

Special Price 86,75 ₺

Gliss
Elseve Hydra Nem ile Dolgunlaştıran Serum

%41 fiyatı 139,90 ₺

Special Price 83,00 ₺

Elseve

Saç Kürleri

Saç kürleri günlük yaşamın stresi, yoğun çevre kirliliği, rüzgâr ve güneş gibi olumsuz faktörlerin saçlar üzerinde oluşturduğu yıpranma etkilerinin azaltılması bakımından büyük önem taşır. Güzel ve bakımlı görünmek adına saçlara uygulanan boya, fön, röfle, ‌bioform, ‌ombre gibi işlemler saç dokusunda meydana gelen hasarın dozunu fazlasıyla arttıran etmenler arasında yer alır. Ancak hangi saç yapısına sahip olursanız olun, onların bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak elinizde. ‌Rossmann'ın geniş ürün yelpazesinde yer alan saç kürü çeşitleri arasında dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Saç Kürü Nedir?

Saçların temiz, sağlıklı, bakımlı görünmesi için sabun ve şampuan dışında ürünlere ihtiyacı vardır. Saçların hem genetik hem de çevresel faktörler karşısında daha dirençli olabilmesi, yıpranmalara karşı koyabilmesi, olası hasarların yeniden onarılabilmesi için kullanılan etkili karışımlara saç kürü denir. Natürel bitki özleri ile organik yağların bileşiminden yararlanılarak formüle edilen ürünler, saçların kökten uca yeniden yapılanmasına, parlaklık, canlılık ve hacim kazanmasına yardımcı olur. 

Etkili Bakım Gerçekleştiren Saç Kürü Alternatifleri Ne İşe Yarar?

 • Vitamin, mineral ve doğal bitki özleri içeren bakım sütü ve balsam gibi saç kürü çeşitleri, saçlarda ağırlaşma, yağlanma ve birbirine yapışma problemleri yaşatmadan saçların beslenmesine olanak tanır.
 • Saç toniği çeşitleri natürel yapısı ve sıvı formu sayesinde saçların azalan ya da kaybolan nem dengesini kökten uca yeniden kazanması için sağlıklı deri oluşumunu destekler.
 • Krem ve balsam olarak geliştirilen saç kürü alternatifleri, saç tellerine uygulanan bakım maskesi görevi gördüğü için saç derisinin nemlenmesine, köklerin güçlenmesine ve tellerin onarılmasına yardımcı olur.
 • ‌Argan yağı, vanilya, papatya, ısırgan, aloe ‌vera özü, ‌anagain, keratin ve kafein kompleksleri kullanılarak formüle edilen organik bileşimli ürünler, özellikle kuru ve işlem sonrası yıpranan saçların doğal yapısını geri kazanmasına imkân sunar.
 • Yoğunlaştırılmış bakım etkisi gerçekleştiren saç serumu ve balsamı kıvamındaki saç kürleri, nem oranı düşük olan saç derisini canlandırmaya, ince yapılı ve kurumaya meyilli saç tellerinin ise koparak ve kırılarak dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. 

Kadınlar ve Erkekler İçin Saç Kürü Uygulamaları

Bakımlı ve sağlıklı saçlar estetik görünümün sırrını oluşturduğu için kadınlar için saç kürü alternatifleri ayrı bir öneme sahiptir. Kendilerine özen gösteren kadınlar saç bakımlarını kürlerle zenginleştirir. Saç tellerinin onarılmasına yardımcı olan ürünler, saçların köklerden uçlara doğru güçlendirilmesine ve hasarlı yapının giderilmesine destek olur. Erkekler için saç kürü uygulamaları da bakım rutinine dahil edilmesi gereken önemli bir işlemdir. Erkeklerin anatomik yapısı gereği veya stresli yaşam koşullarına bağlı olarak, yağlı veya kuru olabilen saç derileri özenli bir bakım gerektirir. Özellikle kuruluğa bağlı kepeklenme ve pullanma ile yağlı saç derisinden kaynaklanan ağırlaşmış saçlar erkeklerin kabusu halini alır. Dökülme eğiliminin fazla olması ve bölgesel kelliğe yol açan olumsuz etmenlere fırsat verilmemesi adına, erkeklerin düzenli periyotlarla saç kürü seçeneklerini kullanmaları gerekir. 

Saç Kürü Nasıl Kullanılır?

 • Dökülen saçlar için saç kürü uygulamaları arasında yer alan krem kıvamlı maske seçenekleri, saçlara yıkama öncesi sürülür ve kısa bir süre bekletilir.
 • İnce saçların narin dokusunda gün boyu koruma sağlamak için yıkanmış ve kurulanmış nemli saçlara saç bakım spreyi ve balsam kürü alternatifleri sürülmesi oldukça etkilidir. 
 • Gece uykudayken daha hızlı uzadığı bilinen saç kökleri ve telleri için tonik ve serum kürlerini yatmadan önce kullanabilir, etkili sonuçlar alabilirsiniz.
 • Saç serumu ve toniği ürünlerini kullanırken az miktarda sıvıyı, parmak uçlarınız yardımıyla saç diplerine friksiyon yöntemiyle masaj yaparak yedirmeniz gerekir.
 • Saçlı derideki ölü hücrelerin temizlenmesi ve tıkalı gözeneklerin açılması bakımından, saç kürü alternatifleri belirtilen oranlarda ve düzenli şekilde saçlı deriye ve saç tellerine uygulanmalıdır. 
 • Gri beyaz olarak tabir edilen kırlaşmış, tamamen beyazlamış veya sarıya boyanmış saçların pigment değerlerinin artırılmasını ve azalan nem dengesinin korunmasını sağlamak için ‌jojoba yağlı, vitamin ve ‌pantenol içeren saç bakım kürü formüllerinin uygulanması önerilir. 

Saç Kürü Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Dökülen saçlar için saç kürü uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Saç dökülmesini azaltmaya, önlemeye veya durdurmaya yardımcı olan kür çeşitlerinden beklenen faydanın sağlanabilmesi için, kürün belirli miktarlarda ve rutin olarak kullanılması oldukça önemlidir. Saç toniği, serumu, maskesi, sütü, spreyi ve balsamı gibi saç bakım alternatiflerinin fazla miktarlarda ve sık aralıklarla uygulanması saç derisine ve tellerine istenmeyen zararlar verir. Deride tahriş oluşumu, kaşıntı ve kızarıklık, saç tellerinde zayıflama ve dökülmelerin artması gibi problemler, yanlış kullanımdan kaynaklanabilen riskler arasındadır. Kullanıcıların gereksinim duyduğu beyaz saç kürü ve diğer kür uygulamaları haftada en az iki gün olmak üzere günde bir kere kullanılır. Doğal kürlerin etkisini artırmak içinse gün aşırı kür uygulamaları güvenle gerçekleştirilebilir.

Özenli Bakım Gerektiren İnce Saçlar İçin Saç Kürü

‌Isana, ‌Alterra, ‌Botanicals ve ‌Toni & ‌Guy gibi dünyaca ünlü markaların gelişmiş formüllü bileşimleri saç tipinize ve uygulamak istediğiniz bakım türüne uygun alternatifleri eksiksiz şekilde sunar. Saç tellerinin yeniden yapılandırılmasını destekleyen doku onarıcı özelliğe sahip ‌aloe ‌vera saç kürü ‌seçenekleri, saçlarına yoğun bakım uygulamak isteyen kullanıcılar için oldukça idealdir. Saçların nemini dengeleme fırsatı sunan yeni nesil ürünler organik bitki özlerinin gücünü yansıtır. Saç dokusunda ve köklerin beslendiği deride meydana gelen nem eksikliği hızla önlenmesi gereken büyük bir sorundur. Sağlıklı ve bakımlı görünen saçlara sahip olmayı arzulayanlar, saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırdıktan sonra kuruluk, kepeklenme, kırılma ve koparak dökülme gibi problemlerin önüne geçebilir. Bilinen markaların kaliteli saç kürü ürünleri saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık, parlaklık, ışıltı, pürüzsüz ve hacimli bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. İnce saçlar için saç kürü uygulamaları ayrı bir hassasiyet gerektirir. Çünkü ince saçlar güçsüz görünse bile yağlı bir dokuya ve deriye sahip olabilir. Bu nedenle nem dengesinin yerinde olması tüm saç tipleri için büyük önem arz eder.

Onarıcı saç bakım kürü çeşitleri ile saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlayabilir, yumuşak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Parlak, nemli, pürüzsüz, doğal yapısını geri kazanmış bakımlı saçlar için, saç tipinize en uygun ürünü Rossmann'ın saç kürü çeşitleri arasından hemen satın alabilirsiniz.