Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Wee Baby Biberon Klasik PP 851  - 1

%30 fiyatı 44,75 ₺

Special Price 31,50 ₺

Wee Baby
Wee Baby Biberon Cam 125 ml - 1

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Wee Baby
Wee Baby Biberon Kulplu PP 150 ml - 1

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Wee Baby
Bebedor Desenli PP Biberon Orta Akış 250 ml - 1

%53 fiyatı 42,75 ₺

Special Price 19,90 ₺

Bebedor
Wee Baby Biberon Klasik PP 852 250 ml - 1

%30 fiyatı 49,75 ₺

Special Price 34,75 ₺

Wee Baby

Biberonlar

Sağlıklı bebek gelişimi için doğru beslenme çok önemlidir. Anne sütü yeterli gelmediği zamanlarda, bebeğin anne memesini emmekte zorlandığı anlarda, ek gıdaya geçiş sürecinde biberonlar kolaylık sağlar. Biberon çeşitleri tercih edilirken yapıldığı malzemeye, emme refleksi üzerindeki etkisine ve boyutuna dikkat etmek gerekir. Doğal cam biberon, temizlik ve sağlık açısından daha çok tercih edilir. Cam biberon çabuk kırılabildiği için dikkatli kullanılmalıdır. Sıcak ve soğuk değişimlerinde çatlama sorunları da yaşanabilir. Biberon tercih ederken bazı noktalara dikkat etmek sorunsuz besleme zamanları için önem taşır. Rossmann, Philips Avent gibi kaliteli biberon markalarının etkili biberon modelleri ile size bebek bakımında yardımcı olur. 

Bebekler İçin Biberon Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebekler için biberon seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Cam, plastik, kulplu veya pipetli gibi birçok seçeneği bulunan biberon çeşitleri arasından bebeğinize en uygun modeli seçmeniz kolay olmayabilir. Doğumdan itibaren ilk aylarda tercih edilen yenidoğan biberon çeşitleri ile ek gıdaya geçiş döneminde kullanılan biberonlar farklılık gösterir. Ek gıdaya geçiş yapmış, daha büyük bebekleriniz için pipetli biberon modellerini tercih edebilirsiniz. Bu biberon çeşitleri bebeğinizin bardaktan su içmeye alışmasını kolaylaştırır. İçecekleri pipetten çekmeye alışmasını sağlayan bebek suluk modelleri sayesinde meyve suyu gibi besinleri bebeğinize kolaylıkla verebilirsiniz. Kendi kendine içebilmesine yardımcı olan kulplu modeller ile bebeğinizin öz güvenine destek olabilirsiniz. Kulpları sayesinde kolayca kavranabilen suluk modelleri ise bebeğinizin sağlıklı ağız ve diş yapısı geliştirmesine yardımcı olur. Bebekler için biberon çeşitleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

  • Ayına uygun biberon modeli tercih edilmelidir.
  • Anne göğsüne benzer geniş biberon emziği olan modeller daha uygundur.
  • Göğüs hissini anımsatan yumuşak emzik başlıkları bebeğinize güven verir.
  • Kolay kavranabilen tasarıma sahip emzik ucu ile emme refleksi doğal şekilde gelişir.
  • Kolik sancılarını azaltmak için antikolik biberon seçenekleri değerlendirilmelidir.
  • Kolay temizlenebilen ve hijyenik modeller çok daha sağlıklıdır.
  • Bebek biberon modelleri farklı ebatlarda tercih edilerek değişik besinler için kullanılabilir. 
  • Biberon sterilize etmek için kullanılan cihazlara uygun modeller tercih edilebilir.

Yenidoğan Bebekler İçin Biberon Seçimi Nasıl Olmalı?

Yenidoğan bebekler, az ama sık sık emzirilmesi gereken bir beslenme düzenine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle annenin sütünün yeterli olmadığı durumlarda veya bebeğin göğsü yeterince ememediği anlarda anne memesine yakın biberon modeli ile beslenme desteklenebilir. Yenidoğan bebeklerin anne göğsünden soğumaması için biberonun emzik kısmı daha yumuşak ve geniş yapıda olmalıdır. Anne göğsüne benzer şekilde tasarlanmış emzik ucuna sahip biberonlar yenidoğan bebekler için daha uygun tercihlerdir. Emzik ucundaki deliğin genişliği ilk aylardaki bebeklerin ağız yapısına uygun olmalıdır. Çok fazla sütü bir anda yutamayan yenidoğan bebekler için doğru akış hızı önem taşır. Çabuk yorulan çene yapılarına ve yavaş emiş gücüne uyum sağlayan doğal akışlı biberon modelleri daha konforlu bir beslenme deneyimi sunar. Farklı şekillerde ve özelliklerde biberon modelleri sunan Rossmann'ın sağladığı erişilebilir biberon fiyatları ile bebeğinizin sağlıklı gelişimine destek olabilirsiniz. 

İlk aylarda bebeğinizin ihtiyaç duyduğu süt miktarı daha azdır. Bu nedenle küçük ebatlardaki biberonlar sütün soğumadan tüketilmesine imkan verir. Bebeğinizin ayları ilerledikçe biberonun boyunu büyütebilirsiniz. Sık sık yıkanması ve sterilize edilmesi gereken biberonları yedekleyerek konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Farklı besinler için farklı biberonlar kullanmanız daha uygun olur. Bebek bakım çantanızda biberonlarınızı kolayca taşıyabilirsiniz.

Bebeğe Biberon Nasıl Verilir?

Bebeklerin biberonla beslenmesi dikkat gerektiren bir eylemdir. Bebeğinizi biberonla yalnız bırakmamanız, boğulmaları önlemeniz açısından önem taşır. Bebeğinizi biberonla beslerken kucağınıza almanız ve göğsünüze yakın tutmanız daha doğal bir his yaratır. Doğal beslenme şekline uygun olan bu pozisyon sayesinde bebeğinizle duygusal bağ geliştirebilmeniz kolaylaşır. Bebeğinizi biberonla beslerken mamayı veya sütü hazırlamak da çok önemlidir. İster farklı bir kapta hazırlayıp biberona dökebilir isterseniz de direkt biberonun içinde hazırlayabilirsiniz. Biberonu ılık su içinde ısıtabilir veya mamanın soğumasını engelleyebilirsiniz. Bebeğinizi beslemeden önce mutlaka mamanın veya sütün sıcaklığını kontrol etmeniz gerekir. Biberonun dışından uygun sıcaklıkta olup olmadığını anlamanız zor olabilir. Bu nedenle bileğinizin için kısmına bir miktar dökerek sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Dökülen mamayı bileğinizin iç kısmında hissetmiyorsanız doğru sıcaklıktadır. 

İlk aylarda bebeğinizin dudak kenarına temiz parmağınız ile dokunduğunuzda ağzını açar. Biberonu bu şekilde bebeğinize verebilirsiniz. Daha büyük aylarda bebeğinizin beslenmesinde biberonun uç kısmına bir miktar mama gelmesine izin verebilir ve bebeğinizin emmeye başlamasını teşvik edebilirsiniz. Bebeğinizi beslerken biberonun uç kısmında hiç hava kalmamasına ve emzik kısmının sütle dolu olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde bebeğinizin daha az hava yutmasını ve daha az gaz sancısı çekmesini sağlayabilirsiniz. Biberonun yukarı ne kadar kalkması gerektiğini, emzik ucunda tamamen süt olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Gaz yapmayan biberon modellerini tercih ederek bebeğinizin beslenme sonrası daha rahat uyumasına destek olabilirsiniz. 

Biberon Nasıl Temizlenir?

Bebeğinizin sağlıklı gelişebilmesi için kullandığı tüm ürünleri iyice temizlemeniz gerekir. Besinlere değecek olan tüm malzemelerin temizlendiğinden emin olmalısınız. Biberonları ve emzikleri her kullanımdan önce ve sonra yıkayabilirsiniz. Fırça yardımıyla iç kısımlardaki süt ve mama kalıntılarını çıkarabilir, mikroplardan arındırmak ve sterilize etmek için kaynamış sudan yardım alabilirsiniz. Tamamen yıkadığınız ve duruladığınız biberonları kaynamış su ile sterilize edebilirsiniz. Biberonu ilk aldığınızda kullanmadan önce mutlaka yıkamalı ve hijyenik hale getirmelisiniz. Birden fazla biberon ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Yıkadığınız biberon başlıkları, yine sterilize edilmiş bir kavanoz içinde saklanabilir.

Siz de bebeğinizin sorunsuz beslenmesini sağlamak, gaz sancılarını azaltmak, yaşına uygun şekilde beslenmesine destek olmak için Rossmann'ın sunduğu biberon modellerinden destek alabilirsiniz. Pipetli, polipropilen veya cam biberon fiyatları arasından bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.