Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ayak Bakımı
Fusswohl Nasır Törpüsü Sertlik Oranı 3 1 adet - 1

%26 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Fusswohl
Fusswohl Topuk Rendesi Paslanmaz Bıçaklı 1 Adet - 1

%26 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Fusswohl
Fusswohl 2'si 1 Arada Topuk Rendesi 1 Adet - 1

%25 fiyatı 75,00 ₺

Special Price 56,00 ₺

Fusswohl
Fusswohl Ayak Törpüsü 1 Adet

%27 fiyatı 75,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Fusswohl

Ayak Törpüsü

Ayak bakımında kuruyan ve sertleşen taban ve topuk bölgeleri için düzenli olarak uygulanması gereken bakımların başında törpü işlemi gelir. Bu işlem sorunlu bölgenin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlarken cilt sağlığı açısından da faydalıdır. Sert tabanlı ayakkabılar, kuru hava, az su tüketimi gibi pek çok unsur ayak tabanlarında istenmeyen bir sertleşmenin oluşmasına neden olur. Ayak bakım törpüsü ya da topuk rendesi gibi ürünler bu sertleşmeyi ortadan kaldırarak yumuşacık ve sağlıklı ayaklara sahip olmanıza yardımcı olur.

Ayak Törpüsü Ne İşe Yarar?

Ayağın alt kısmındaki kuru, sert ve deforme olmuş derinin yumuşak hareketlerle arındırılması için kullanılan ayak törpüsü, düzenli kullanım ile yumuşak ayak tabanlarına sahip olmanızı sağlar. Baş parmak çevresi, topuk bölgesi ve ayak baskı noktalarında sıkça rastlanan kalınlaşma sorununun ortadan kaldırılması için tercih edilir. Elektronik, şarjlı ya da manuel törpüler kullanım amaçları ve şekillerine göre çeşitli tasarımlarda sunulur. Kısa sürede arzu edilen ayak bakımını yapan törpü çeşitleri, kişisel bakımına dikkat eden herkesin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Ayak Törpüsü Nasıl Kullanılır?

Ayak bakımının anahtar ürünlerinden olan ayak törpüsü kolay kullanımı ile de cilt bakımına önem verenlerin gözdesi haline gelir. Dakikalar içinde arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit.

 • Öncelikle ayaklarınızı ılık su içerisinde 15 ila 20 dakika bekleterek ölü derilerin ve kurulukların yumuşamasını sağlayın.
 • Ardından cilt tipinize göre sertlik ve sürtünme gücünü ayarlayarak, yuvarlak hareketler ile sorunlu bölgeye törpü uygulaması yapın.
 • Sürtünmenin etkisi ile oluşabilecek sıcaklık ve yanıkları önlemek için işlemi ortalama bir hızda gerçekleştirin.
 • Arzu ettiğiniz yumuşak cilde ulaştığınızda ılık su ile ayaklarınızı durulayın ve yapışmış olan parçacıklardan kurtulun.
 • Ayaklarınızı kuruladıktan sonra ayak bakım kremi ya da uygun bir nemlendirici ile işleminizi tamamlayın.
 • Törpü yaparken uygulama bölgesinin hassasiyetini sık sık kontrol ederseniz istenmeyen tahriş ve acıların önüne geçebilirsiniz.

Pratik Uygulamalar İçin Elektronik Ayak Törpüsü

Elektrikli topuk törpüsü, törpü işlemi uygulanan yüzeyde sürekli bir sürtünme etkisi yaratır ve istenmeyen kısımların atılmasını sağlar. Ayak bakımı, şarjlı topuk törpüsü modelleri ile kolayca gerçekleştirilebilir. Uzman bir bakıma zahmetsizce ulaşmak için Scholl ayak törpüsü ve diğer elektronik modellere göz atabilirsiniz. Kablosuz cihazların sağladığı kolaylığa erişmek için elektronik topuk törpüsü seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu cihazlar ile törpü işleminin derecesini istediğiniz sertlikte sabitleyebilir, kusursuz bir ayak bakımı gerçekleştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Topuk Rendesi Nasıl Kullanılır?

Ayak bakımı için kullanılan diğer bir gereç olan topuk rendesi törpü ile benzer işlevlere sahiptir. Manuel olarak kullanılabilen bu ürünler sorunlu bölgedeki sertleşmiş derinin atılması amacıyla kullanılır. Ayrıca pedikür işlemini kendi evinin rahatlığında uygulamak isteyen kullanıcılar için de pratik bir üründür. Farklı renk ve tasarımlara sahip bu ürünlerden dilediğinizi seçerek ayaklarınız ve kendiniz için kullanışlı bir hediye alabilirsiniz. Duşta kullanıma da uygun olan topuk rendesi çeşitleri ile yumuşacık ve esnek tabanlara sahip olabilir, konforlu adımların keyfini çıkartabilirsiniz.

Ayak Törpüsü Nasıl Temizlenir?

Ayak törpülerinin hijyeninin sağlanması ve sık sık temizlenmesi ayak sağlığı açısından çok önemlidir. Eğer elektronik olmayan bir ayak bakım törpüsü kullanıyorsanız, her kullanımdan sonra sıcak su ile törpüyü arındırmanız gerekir. Uzun süreli kullandığınız ürünleri de iki haftada bir dezenfekte edebilirsiniz. Dezenfekte işlemi için alkollü bez kullanabilir ya da sıcak suya dezenfektan ürünler ekleyip törpünüzü on dakika kadar suda beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu işlem sırasında dikkat etmeniz gereken törpünün yapısında ya da bağlı olduğu plakadaki metal ve plastik benzeri dokuların zarar görmemesini sağlamaktır. 

Elektrikli Topuk Törpüsü Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kullanımı oldukça kolay olan elektrikli törpülerin, uzun vadede bakım rutininizin bir parçası olması için temizliğine özen gösterilmesi gerekir. Cihaz temizlenmeden önce elektrik bağlantısının kesilmiş, şarjlı ürünlerin ise kapatılmış olmasına dikkat edin. Ardından kullanım kılavuzunu inceleyerek ayrılabilir parçaları ayırın ve törpü kısmını su ile yıkayın. Bu sırada mekanik parçaları çok az nemli bir bez yardımı ile silin. Törpünün ve kalan parçaların kuru olduğuna emin olduktan sonra cihazınızı yeniden kurun. Temizlenmiş törpünüzle çok daha sağlıklı bir ayak bakımı gerçekleştirebilirsiniz. İstenmeyen bakteri ve oluşumlardan kaçınmak için ister manuel ister elektronik olsun, tüm ayak bakım ürünlerinizi mümkün olduğunca nemden uzak bölgelerde saklayın.

Etkili Bir Törpü İşlemi İçin Püf Noktalar

 • Ayaklarınızı törpülemeden önce ılık suda bekletmeniz işlemi kolaylaştırır.
 • Törpü işlemine geçmeden önce bir havlu yardımı ile mümkün olduğunca ayaklarınızın nemini almanız gerekir.
 • Törpü sırasında bölgesel hassasiyet oluşup oluşmadığını sık sık kontrol edin.
 • İşlem bittikten sonra ayaklarınızı ılık suda yıkayın ve kurulayın.
 • Kurumuş bölgenin nemini geri kazanması için yardımcı krem ya da losyonlar kullanın.

Doğru Ayak Bakımı İle Yumuşacık Tabanlar 

Kuru cilt sorunları, nasır, ölü deri ve çatlaklar hem medikal hem de kozmetik bir sorun olarak günlük hayatı olumsuz etkiler. Oluşan bu sorunların temelinde gün boyunca baskı altında olan ayakların nemini kaybetmesi, uygun olmayan ayakkabı seçimi, çorapsız ayakkabı kullanılması gibi nedenler yatar. Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için baş edilmesi gereken bu sorunun çözümü etkili ayak bakımından geçer. Düzenli olarak ayak bakım törpüsü kullanmanın yanı sıra nemlendirici krem ve losyonlardan faydalanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Doğru ayakkabı seçimi yapmaya dikkat edebilir, ayak bakımınızı aksatmamaya özen gösterebilirsiniz.

Kısa sürede yumuşacık ayaklara ulaşmak için kendinize bir ayak bakım rutini oluşturabilir, Rossmann'da yer alan ayak törpüsü fiyatı ve modellerine göz atabilirsiniz.