Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%50
Rival de Loop Highlighter No:01 Silver 1 Adet - 1

%50 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Rival de Loop
%40
Pastel Daylight Krem Highlighter 11 Sunrise 3.5gr

%40 fiyatı 63,00 ₺

Special Price 37,75 ₺

Pastel
%40
Pastel Moon Light Highlighter No:100 1 Adet

%40 fiyatı 63,00 ₺

Special Price 37,75 ₺

Pastel
%40
Pastel Aydınlatıcı Pro Fashion Stardust Highlighter Vega 320 8 gr

%40 fiyatı 73,00 ₺

Special Price 43,75 ₺

Pastel
%40
Pastel Aydınlatıcı Pro Fashion Stardust Highlighter No: 322 8 gr

%40 fiyatı 73,00 ₺

Special Price 43,75 ₺

Pastel
%40
 - 1

%40 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 71,00 ₺

Revolution Pro
%30
Maybelline Aydınlatıcı Stick Master Strobing Highlighter 100 Light/Iridescent 100 ml

%30 fiyatı 169,00 ₺

Special Price 118,00 ₺

Maybelline
%40
Revolution Pro Pudra Highlighter Golden Rose - 1

%40 fiyatı 159,00 ₺

Special Price 95,00 ₺

Revolution Pro
%40
 - 1

%40 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 71,00 ₺

Revolution Pro
%40
Pastel Highlighter Daylight Cream Sunset 12 3.5 gr

%40 fiyatı 63,00 ₺

Special Price 37,75 ₺

Pastel
%40
Pastel Aydınlatıcı Pro Fashion Stardust Highlighter No: 321 8 gr

%40 fiyatı 73,00 ₺

Special Price 43,75 ₺

Pastel
%40
Revolution Pro Pudra Highlighter Rose Gold - 1

%40 fiyatı 159,00 ₺

Special Price 95,00 ₺

Revolution Pro
%50
Rival de Loop Highliter No:2 Gold 16 gr - 1

%50 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Rival de Loop
%50
Rival de Loop Fosforlu Highlighter No:01 Rose 14 ml

%50 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Rival de Loop
%41
Alterra Make Up Stick No:3 Light Rose - 1

%41 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Alterra
%40
Revolution Pro Allık & Aydınlatıcı Paleti Rose Glow - 1

%40 fiyatı 155,00 ₺

Special Price 93,00 ₺

Revolution Pro
Revolution Pro Marilyn Monroe Highlighter 8 gr
159,00 ₺
Revolution Pro
%30
Maybelline Aydınlatıcı Pudra Chrome Extreme Diamond 200 - 1

%30 fiyatı 169,00 ₺

Special Price 118,00 ₺

Maybelline
%40
Note Highlighter Baked 01 - 1

%40 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 86,00 ₺

Note
%40
Note Highlighter Drop 01 - 1

%40 fiyatı 124,00 ₺

Special Price 74,00 ₺

Note
%40
Note Highlighter Drop 02 - 1

%40 fiyatı 124,00 ₺

Special Price 74,00 ₺

Note
%30
Maybelline Aydınlatıcı Pudra Chrome Extreme Molten 350 - 1

%30 fiyatı 169,00 ₺

Special Price 118,00 ₺

Maybelline
Online Özel
Flormar Likit Aydınlatıcı Sunset Glow 02 - 1
Online Özel
Flormar Likit Aydınlatıcı Star Glow 01 - 1

Highlighter Palettes Aydinlatici Paletler

Makyajda kontür trendinin yerini alan strobing yani ıslak görünüm, highlighter adı verilen aydınlatıcı makyaj ürünlerini yeniden popülerleştiriyor. Cildin nemli, genç, pürüzsüz ve ışık dolu görünmesine yardımcı olan aydınlatıcı ürünler, yarattıkları ışık oyunlarıyla kadınların gözdesi haline geliyor. Neredeyse renksiz sayılabilecek ürünler, hafif formlarıyla ciltte ağırlık yapmıyor. Işıltı saçarak yüzün öne çıkarılmak istenen bölgelerini vurguluyor ve uzun süreli etkisiyle cildin canlılığının sırrına dönüşüyor. 

Highlighter Nedir?

Highlighter makyaj ürünü, yüzün belli bölgelerinde ışıltı oluşturmak için kullanılan farklı formlarda sunuluyor. Pudra formunda, stick halinde, kalem ve sıvı aydınlatıcılar bulabilirsiniz. Taze ve canlı görünüm için en hafif makyajlarda bile kullanılabilen makyaj malzemeleri, günlük makyajın ve özel hazırlıkların vazgeçilmezi oluyor. Her yaştan kadının güzelliğini tamamlayan ışıltılar, özellikle strobing denilen ıslak makyaj trendi ile beraber makyaj sahnesine çıkıyor. 

Aydınlatıcı Çeşitleri Nelerdir? 

Aydınlatıcıların pigmenti, yoğunluğu, rengi ve kalıcılığı formuna göre değişmiyor. Kullanım alışkanlıklarına göre farklı formlar seçebilirsiniz. Aydınlatıcı çeşitleri şöyle sıralanıyor: 

 • Kompakt: Toz halde ve kompakt şekilde, sıkıştırılarak paletlerde yer alan aydınlatıcılar fırça ile kullanılıyor. Highlighter Palettes aydınlatıcı paletler, farklı renklerde toz aydınlatıcıları bir arada sunarak kullanışlılık vadediyor. 
 • Sıvı: Sünger yardımıyla cilde uygulanan sıvı ürünlerle daha yoğun nem görünümü elde edebilirsiniz. 
 • Stick: Stick'lerin cilde direkt uygulanması veya parmakla sürülmesi yaygınlaşsa da hijyen açısından ürünlerin fırça ile kullanılması tavsiye ediliyor. 
 • Kalem: Dar alanların rötuşlanması için kullanılan kalem aydınlatıcıları, makyaj çantanızdan ayırmak istemeyebilirsiniz. 

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Cilde sürülerek kullanılan aydınlatıcıların uygulamasında farklı aplikatörlerden destek alabilirsiniz. Makyajın son rötuşlarından biri olan aydınlatıcı ürünler kaşların daha kalkık, göz çevresinin daha aydınlık, elmacıkların daha belirgin, burnun daha uzun, çenenin daha çıkık, gözlerin daha iri, dudakların daha dolgun, yüzün daha kemikli görünmesine yardımcı oluyor. Işığı yansıtan ürünler, uygulandığı bölgeyi aydınlattığı için o bölge daha ön planda algılanıyor. Küçük dokunuşlar için kullanılan highlighterları doğru uygulananın sırrı, ışık kaynağını karşıya alarak makyaj yapmaktan geçiyor. Böylece, yüzünüzü yeteri kadar aydınlattığınızdan emin olabilirsiniz. 

Aydınlatıcı Nereye Sürülür?

Aydınlatıcı "T bölgesinde kullanılır" çok genel bir bilgi olsa da aslında tamamen doğru olmuyor. Yüzün farklı bölgelerine ufak dokunuşlar yapmak için aydınlatıcı palet tercih edebilirsiniz. Kaş altı, çene, kaş kemiği üstü, dudak çizgisi üstü, elmacıkların tam üzeri, burun hatta ve göz pınarı aydınlatıcı sürülebilecek yerler arasında bulunuyor. Yüz şeklinin vurgulanması, belirginleştirilmesi istenen bölgeleri highlighter paleti yardımıyla şekillendirebilirsiniz. Yüzün daha çukur gösterilmek istenen kısımları da istek halinde bronzer ile derinleştirebilirsiniz. 

Highlighter Hangi Fırçayla Sürülür?

Fırçayla, süngerle, kalemle veya stick yardımıyla yüze uygulanan highlighter ürünlerin direkt cilde uygulanmaması, fırça gibi aplikatörler kullanılması hijyen açısından öneriliyor. Makyaj ürünleri cilde değdiğinde ten üzerindeki bakteriler de vücut ısısı ile beraber ürüne geçebileceğinden fırça veya sünger kullanımı tavsiye ediliyor. Likit aydınlatıcı ise bir tabla üstünden alınarak fırça ve sünger ile cilde sürülebiliyor. Küçük ve eğik bir makyaj fırçası likit ve krem aydınlatıcı için tercih ediliyor. Eğik fırçalar, yüz kavislerine uyum gösterdiği için daha rahat uygulama yapabilirsiniz. Toz highlighter içinse yelpaze fırçalardan yararlanabilirsiniz. Göz pınarı, dudak üstü gibi dar alanlar için ise kalem aydınlatıcıları highlighter fırçası yerine tercih edebilir veya far fırçası kullanabilirsiniz. 

Aydınlatıcı Fondötenden Önce mi Sürülür?

Aydınlatıcı, fondötenden sonra sürülüyor. Fondöten sıvı ve cilt yüzeyini kaplayan, cilt tonunu eşitleyen bir ürün olduğu için aydınlatıcı önce sürülürse onu da kamufle ediyor. Bu nedenle cilt makyajı yapıldıktan sonra aydınlatıcı sürebilirsiniz. Yalnız aydınlatıcı kullanmak için fondöten kullanmanıza gerek bulunmuyor. Birçok kullanıcı ciltlerini bir nemlendirici ile nemlendirdikten sonra, makyajsız tene sadece highlighter sürerek doğal görünüm elde ediyor. 

Highlighter Nasıl Sürülür?

 • Öncelikle temiz fırçayı alın ve aydınlatıcıya hafifçe sürün. 
 • Toz aydınlatıcı kullanılıyorsa, yelpaze fırça hafifçe sallanarak fazlalıkları silkeleyin.
 • Elmacık kemiklerinden başlayarak yukarı doğru, kaş üstüne doğru bir C harfi çizin. 
 • İki tarafın da göz ve şakak alanı aydınlandıktan sonra, burun üstüne yalnızca burunun sivri alanına gelecek şekilde fırçayı sürün. 
 • Burun ucuna kadar inmeyin, bu kısmı çok fazla aydınlatmak burnun sivri görünmesine neden olabileceği için burun ucuna hafifçe gölgeleme yapabilirsiniz. 
 • Yüzün şekline göre, çene ucunu daha uzun göstermek için hafifçe çeneye aydınlatıcı fırçası sürebilirsiniz. 
 • Göz makyajı tamamlandıysa, göz pınarına fırçayı hafifçe dokundurarak gözün daha iri görünmesi sağlayabilirsiniz. 
 • Dudakların M kısmının altına, tam dudağın pembe kısmının başladığı çizgiye yatay hareketlerle aydınlatıcı sürün. M kısmının dışına çıkmayın ve dudak kenarlarına doğru ilerlemeyin. 
 • Kaşlar düşük görünüyorsa kaş kemiğinin hemen üstüne, kaş altına aydınlatıcı sürün. Bu sayede kaşlarınızı daha havada gösterebilirsiniz. 

En İyi Aydınlatıcılar Nasıl Seçilir? 

En iyi aydınlatıcı, cilde en iyi uyum sağlayan ve dilenen etkiyi oluşturan ürün oluyor. Kişinin cilt tonu, makyaj alışkanlıkları, cilt tipi kendine özel olduğu için en iyi ürün de kişiden kişiye göre değişiyor. Çok kuru cilde sahip olan birinin kompakt ürünlerdense sıvılardan daha çok nem alabileceği gibi, çok koyu renk cilt tonuna sahip birinin de çok açık renklerdeki aydınlatıcıları kullanmaması gerekiyor. Kimi kullanıcılar vegan etiketi önemsiyor. Aydınlatıcı markaları farklı renklerde, pigmentlerde, formatlarda farklı ürünleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Kullanıcıların alışkanlıkları ve beklentilerine göre kendilerine göre en iyi highlighter markaları ve ürünlerini seçmesi öneriliyor. 

Highlighter Fiyatları Nasıl? 

Aydınlatıcı fiyatları ürünlerin içeriğine, tedarik sistemine, üretim yerine, ithalat durumuna, paket gramajına, stok durumuna ve dönemsel kampanyalara göre değişiyor. Rossmann, her bütçe için uygun fiyatlı highlighter çeşitleri bulunduruyor. 

Siz de makyajınızı kusursuz kılacak aydınlatıcı ürünlerini Rossmann'dan hemen sipariş verebilirsiniz.