Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%26
Nivea Göz Bakım Kremi Q10 Power Kırışık Karşıtı ve Sıkılaştırıcı 15 ml

%26 fiyatı 115,00 ₺

Special Price 85,00 ₺

Nivea
Alterra Kirpik Kürü 5 ml
29,99 ₺
Alterra
L’Oréal Paris Göz Kremi Revitalift Lazer X3 15 ml
155,00 ₺
L’Oréal Paris
%29
Celenes Cloudberry Göz Kremi Kuru ve Hassas Cilt 15 ml

%29 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 49,90 ₺

Celenes
%31
L’Oréal Paris Dermo Hyaluron Uzmanı Krem Göz Kremi 15 ml - 1

%31 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

L’Oréal Paris
%40
Nivea Göz Bakım Kremi Hassas Göz Çevresi 15 ml

%40 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 32,90 ₺

Nivea
%40
Nivea Visage Göz Makyaj Temizleyici Çift Etkili 125ml - 1

%40 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Nivea
%25
Nivea Göz Kremi Hyaluron Cellular Filler + Sıkılaştırıcı 15 ml

%25 fiyatı 140,00 ₺

Special Price 105,00 ₺

Nivea
%40
Nivea Visage Göz Makyajı Temizleyici Çift Etkili 125ml

%40 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Nivea
%25
AA Collagen Hial Göz Bakım Kremi Onarıcı ve Besleyici - 1

%25 fiyatı 105,00 ₺

Special Price 79,00 ₺

AA Collagen Hial
%50
Nivea Kırışık Karşıtı Göz Kremi Q10 Plus C Enerji - 1

%50 fiyatı 115,00 ₺

Special Price 58,00 ₺

Nivea
%50
Procsin Bakım Yağı Göz Çevresi - 1

%50 fiyatı 38,90 ₺

Special Price 19,50 ₺

Procsin
%18
Diadermine Göz Kremi Botology - 1

%18 fiyatı 84,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Diadermine
%67
Diadermine Göz Makyaj Temizleyici Çift Faz - 1

%67 fiyatı 29,99 ₺

Special Price 10,00 ₺

Diadermine
%34
Neutrogena Göz Kremi Hydroboost - 1

%34 fiyatı 80,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Neutrogena
%18
Simple Göz Makyaj Temizleyici Çift Faz - 1

%18 fiyatı 54,99 ₺

Special Price 44,90 ₺

Simple

Göz Bakımı

Göz çevresi hassas deri tabakasına sahip olması nedeniyle çok daha özel bir bakım gerektiriyor. Yaş alma, uykusuzluk, yorgunluk, mimik kullanımı ve çevresel diğer faktörler göz çevresinin giderek olduğundan yaşlı bir görünüm almasına neden olabiliyor. Göz çevresi bakımı düzenli olarak yapıldığında ve doğru ürünler ile desteklendiğinde ise ince çizgiler, kaz ayakları ve morluk gibi sorunların önüne geçilebiliyor.

Göz Kremi Seçimi Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı dendiğinde akla ilk gelen ürünler arasında göz kremleri yer alıyor. Yüzün geri kalanı için kullanılan bakım kremleri ile göz çevresi ürünleri farklılık gösteriyor. İnce deri tabakası için özel olarak formüle edilen kremler farklı cilt sorunlarına ve yaş aralıklarına göre özellikler barındırıyor. En iyi göz kremi ise sorununuzu çözmeye yardımcı olan ve beklentinizi karşılayan ürünler olarak öne çıkıyor. Göz kremi seçerken en çok rahatsız olduğunuz cilt sorununu belirlemek seçeceğiniz üründen yüksek performans almanıza yardımcı oluyor. Göz altı kırışıklıkları için bir bakım söz konusuysa kırışıklık giderici ürünler, nemsizlik gibi kuruluk sorununda ise cildin nem ihtiyacını karşılayacak kremler tavsiye ediliyor.

Göz Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz bakımı düzenli yapıldığında göz çevrenizin daha aydınlık görünmesinin yanında ince çizgilerde ve kırışıklıklarda yumuşamalar görmek de mümkün olabiliyor. Göz çevresine sürülecek ürünlerin bu bölgeye özel olarak formüle edilmiş olması, bakım ürünlerini uygulamadan önce cildin temizlenmesi ve aşırı ürün kullanımından kaçınılması önem taşıyor. Gündüz ve gece bakımına göre sunulan ürünlerin yanı sıra güneşten korumaya yönelik göz bakım ürünleri de sıklıkla tercih ediliyor. Bakım yaparken ürünü göze fazla yaklaştırmamak, yeterli miktarda ürünü ince bir tabaka halinde cilde yedirmek gerekiyor. Genellikle, ne kadar fazla ürün kullanılırsa o kadar iyi sonuç alınır gibi yanlış bir kullanım alışkanlığı olsa da doğru ürünü önerilen miktarlarda uygulamak sağlıklı sonuçlar veriyor.

Göz Maskesi Kullanarak Yorgunluk İzlerini Giderin

Bazı durumlarda göz kremlerine ek olarak daha hızlı sonuç veren göz çevresi maskesi gibi ürünler kullanmak gerekiyor. Maskeler tıpkı yüz maskelerinde olduğu gibi uyguladığınız diğer bakım ürünlerinin etkisini arttırmaya yardımcı oluyor. Renk eşitsizliği, göz altı morlukları ya da göz altı kırışıklıkları gibi cilt sorunlarında tercih edebileceğiniz göz altı maskesi çeşitleri sayesinde göz çevresi dinlenmiş ve daha aydınlık bir görünüme kavuşuyor. Özel günler için kısa sürede toparlanmaya yardımcı olan maskelerin yanı sıra, yerleşmiş derin çizgileri gidermeyi hedefleyen yoğun yapılı maskeler kurtarıcı oluyor.

Göz Altı Morlukları İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler Nelerdir?

Göz altı morluklarının sebebi genetik olabildiği gibi düzensiz ve dengesiz beslenme, bozuk uyku düzeni, sağlıksız ekran kullanımı da olabiliyor. Göz altı morlukları için krem seçerken ürün içeriğinde renk düzensizliklerine iyi gelen ve koyuluk giderici maddeler olması önem taşıyor. Göz altı morluklarını engellemek için dikkat etmeniz gereken bazı adımlar ise şöyle:

 • Su tüketimini aksatmayın ve dengeli beslenin.
 • Kan dolaşımını hızlandıran göz bakım ürünlerini deneyin.
 • Renk eşitsizliği sizi rahatsız ediyorsa gündüz kullanımı için bakım yapan kapatıcı ürünlerden destek alın.
 • Cilt yapınıza uygun göz çevresi serumları kullanarak göz altı morluklarını hafifletin.

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir?

Göz altı torbaları yaşlı, solgun ve yorgun bir ifadeye neden olabiliyor. Düzenli bakımlar sayesinde torbaların görünümünde hafifleme mümkün olurken, şişlik hissi de azalıyor. Göz altı torbalarını gidermek için yardım alabileceğiniz ürün ve yöntemler ise şu şekilde:

 • Göz çevresinde şişlik sorunu yaşıyorsanız göz altı maskesi ve pedlerini buzdolabında beklettikten sonra uygulama yapabilirsiniz.
 • Şişlikleri azaltmak için alerjiniz yoksa içeriğinde aloe vera gibi serinletici ve sakinleştirici etkisi olan ürünler tercih edin.
 • Demir uçlu ya da roll-on başlığa sahip bakım ürünleri serinlik hissinin yanı sıra torba görünümünün hafiflemesine yardımcı olacaktır.
 • Göz çevresi kırışıklık kremi gibi yaşlanma karşıtı ürünler çizgileri gidermenin yanında göz altı torbalarının derinleşmesini geciktirebilir.

Göz Temizliğine Özen Gösterin

Göz bakım ürünlerinin etkisini görebilmek için uygulama yapılacak bölgenin kirden ve makyaj kalıntılarından arındırılmış olması önem taşıyor. Son derece hassas ve ince bir deri tabakasına sahip olan göz çevresini temizlerken ilgili bölgeyi çekiştirmemek, sert temizleyicilerden kaçınmak ve nazik temizleme hareketlerinde bulunmak gerekiyor. Seçeceğiniz göz makyaj temizleyici cilt pH’ına uygun bir yapıda ve aynı anda bakım yapan bir özellikte olursa, göz çevresi kırışıklık sorunları ve benzer diğer olumsuz etkiler erteleniyor. Çift fazlı göz makyaj temizleyiciler özellikle kuru göz çevresinde başarılı sonuçlar sağlıyor, temizleme sonrasında ciltte kuruluk ve gerginlik hissi bırakmıyor. Göz makyajını temizlerken gözleri sert bir şekilde ovuşturmamak ve mümkünse göz çevresine özel olarak hazırlanan temizleyicilerden yardım almak gerekiyor. Temizleyiciyi uygun miktarda pamuğa döktükten sonra bir süre göz üzerinde bekletmek makyajın yumuşamasına ve daha kolay temizlenmesine yardımcı oluyor.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

Göz bakımı için üretilen onlarca farklı ürün arasından seçim yapmanız zor gibi görünse de birkaç anahtar noktaya dikkat ederek sizin için en doğru ürünlerle göz bakımınızı yapabilirsiniz.

 • Yaş aralığınıza uygun bir göz çevresi kremi edinin. Genç bir cilde sahipseniz veya kırışıklık gibi sorunlarınız yoksa hafif formüllü, nem veren ürünlere yönelebilirsiniz. Aynı şekilde olgun bir cilde sahipseniz ve kırışıklık problemi yaşıyorsanız daha yoğun içerikli, yaşlanma karşıtı göz kremi gibi ürünlerden yardım alabilirsiniz.
 • Bakım ürünlerinden sonuç almak istiyorsanız, ürünü önerilen miktarda ve düzenli kullanmaya özen gösterin.
 • Hızlıca sonuç almak istediğiniz zamanlarda, örneğin özel bir geceye hazırlanmanız durumunda etkisini kısa sürede gösteren maskeler kullanın.
 • Cilt bakım ürünleri düzenli uyku ve beslenmeye yardımcı olan destekleyici özellikleriyle öne çıkıyor. Bakım ürünlerinin tek başına mucize yaratmayacağını unutmayın.

Düzenli ve doğru ürünler ile yapılan göz çevresi bakımı sayesinde yaşlanma belirtilerini geciktirebilir, çok daha aydınlık ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Rossmann’da yer alan birbirinden farklı ürün seçenekleri arasından sizin için en iyi kırışıklık kremi ve göz bakım ürünlerini seçebilir, uygun bakım rutinini oluşturabilirsiniz.