Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Şelale Oje Temizleyici Besleyici Aseton - 1

%41 fiyatı 23,25 ₺

Special Price 13,75 ₺

Şelale
Şelale Oje Temizleyici Asetonsuz Losyonlu - 1

%42 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 14,75 ₺

Şelale
Şelale Oje Temizleyici Besleyici Aseton - 1

%32 fiyatı 24,50 ₺

Special Price 16,75 ₺

Şelale
Isana Oje Çıkarıcı Asetonsuz 125 ml - 1

%26 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 14,50 ₺

Isana
Isana Oje Çıkarıcı Asetonsuz 50 ml - 1

%22 fiyatı 12,50 ₺

Special Price 9,75 ₺

Isana
Niou Aseton 200 ml - 1
29,75 ₺
Niou
Şelale Aseton Besleyici 50 ml - 1

%42 fiyatı 13,25 ₺

Special Price 7,75 ₺

Şelale
Isana Asetonsuz Oje Çıkarıcı Avantajlı Boy 200 ml

%12 fiyatı 22,50 ₺

Special Price 19,75 ₺

Isana
Isana Oje Çıkarıcı Asetonsuz Biotin& Kayısı Çekirdeği Yağı 175ml - 1

%18 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 32,50 ₺

Isana
Isana Asetonsuz Oje Çıkarıcı Ped 30'lu 1 adet - 1

%26 fiyatı 22,50 ₺

Special Price 16,75 ₺

Isana
Isana Oje Çıkaracı Islak Mendil Asetonsuz 10'lu

%26 fiyatı 19,50 ₺

Special Price 14,50 ₺

Isana

Oje Çıkarıcı ve Aseton

Tüm kadınlar güzel görünen ellere sahip olmak ister. Bakımlı ve sağlıklı eller aynı zamanda güçlü bir öz güven de sağlar. Dikkat çeken ellerin sırrı, iyi ve düzenli yapılan tırnak bakımından geçer. Ancak tırnak bakımı için yalnızca manikür gibi işlemler uygulatmanız yeterli olmaz. Doğru oje ve aseton seçimi yapmanız da tırnaklarınızın parlak ve sağlıklı olmasında önemli bir unsurdur. Özellikle her oje işleminin ardından kullandığınız aseton ve oje çıkarıcıları seçerken doğal içeriği fazla olan, sağlıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Siz de tırnak bakımı rutininize doğal ürünler katmak için Rossmann'ın geniş bir yelpazede sunduğu aseton ve oje çıkarıcı ürünlerini inceleyebilir ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. 

Aseton Nedir?

Aseton, birçok farklı kullanım alanı olan ama genellikle kozmetikte tercih edilen uçucu bir maddedir. Oje çıkarmaya yarayan bu madde renksiz, keskin bir yapıdadır ve güçlü bir çözücü özellik sunar. Odunun kuru olarak damıtılması ve etanol ile su buharının karıştırılması gibi bir dizi kimyasal işlem sonucunda elde edilir. Kozmetikte kullanılan aseton ve oje çıkarıcı ürünler, tırnak üzerine uygulandığında sağlığa zararlı değildir. Aksine, tırnak içi nem seviyesini koruma ve tırnakları güçlendirme özelliği sunar. Yanıcı olması sebebiyle ürünü kullanırken ve saklarken ateşten uzak tutmak gerekir.  

Aseton Ne İşe Yarar?

Kozmetik dünyasında aseton, oje çıkarıcı olarak kullanılır. Çeşitli pamuk türlerine dökülerek tırnak üzerindeki ojelere uygulanır. Aseton ürünlerini başka amaçlarla kullanmak da mümkündür. Örneğin, ellerinizde kalan yapışkan tortularını yine bir oje çıkarıcı ile temizlemeniz mümkündür. Ürünü bir pamuk üzerine döküp ellerinizi silmeniz yeterli olacaktır. Elinizdeki mürekkep lekelerini çıkarmak istediğinizde de aseton türlerini kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra ayakkabı parlatmak, küvet ve karo temizliği yapmak ve çini mutfak malzemelerindeki sararmalardan kurtulmak için de aseton kullanılabilir. 

Aseton Çeşitleri Nelerdir? 

Ojelerinizi kolaylıkla çıkarmanızı sağlayan aseton ürünleri bugün birçok alternatif ile sunuluyor. Asetonsuz oje çıkarıcı çeşitlerinden ıslak mendilli oje çıkarıcılara kadar farklı seçenekler bulmanız mümkün. Rossmann'ın sizlere sunduğu geniş ürün yelpazesi içinde, ihtiyacınız olan tüm aseton türlerini bulabilir ve avantajlı aseton fiyatlarından faydalanabilirsiniz. 

Oje Çıkarıcı Islak Mendil ve Ped Ürünler

Asetonsuz oje çıkarıcı ürünler arasında bulunan ıslak mendil sayesinde, en koyu ojeleri bile pratik ve güvenli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Takma tırnaklar için de uygun olan bu ürün, nemlendirici içeriği sayesinde tırnaklarınızın kurumasını önler. Küçük ambalajı ile daima yanınızda taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra pedli oje çıkarıcı türlerini de tercih edebilirsiniz. Mikroplastik içermeyen, asetonsuz ve vegan sınıfında olan ürünler sayesinde takma tırnaklarınızı bile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Süngerli Aseton Ürünleri

Süngerli oje çıkarıcı ürünler oldukça pratik bir kullanım sunar ve diğer tırnaklara dokunmadan her bir tırnağın üzerindeki ojeyi kolayca çıkarmanıza olanak tanır. Bu ürünler, ojelerinizi hızlı ve pratik bir şekilde çıkarmanız için tasarlanmıştır. İçeriğindeki biotin, gliserin ve kayısı çekirdeği yağı sayesinde özellikle kırılgan tırnaklar için avantaj sağlar. Ürünü takma tırnaklarınız üzerinde de kullanabilirsiniz. 

Meyve Kokulu Oje Çıkarıcı Ürünler

Oje çıkarıcı seçenekleri arasında badem ya da meyve kokulu oje çıkarıcılarını bulabilirsiniz. Aseton içermeyen ve meyvemsi - ferah kokusu ile dikkat çeken ürünleri inceleyebilir, içeriğindeki değerli yağlar sayesinde tırnaklarınızın ihtiyacı olan bakımı da sağlayabilirsiniz. Isana ürünleri arasında badem kokusuyla öne çıkan ve ayna efektli ojeler için ideal olan oje çıkarıcıyı da tercih edebilirsiniz. Bu sayede çıkarması zor olan koyu renkli ya da ayna efektli ojelerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Her iki ürün de mikroplastik içermez ve vegan sınıfında yer alır. 

Pompalı Asetonsuz Oje Çıkarıcılar 

Dozaj pompası sayesinde dökülme ve sıçramaları engelleyen bu tarz oje çıkarıcıları dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pompalı ürünleri tercih ederek yoğun renk içerikli ya da efektli ojelerinizi de kolay ve hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kırılgan bir tırnak yapısına sahipseniz, bu ürünün içeriğindeki biotin ve kayısı çekirdeği yağı ile tırnaklarınıza bakım yapma fırsatını da yakalayabilirsiniz. 

Aseton Lekesi Nasıl Çıkar?

Aseton ve oje çıkarıcı ürünler renksiz bir yapıda olduğu için döküldüğü her yüzeyde iz bırakmaz. Ancak koyu renkli yüzeyler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Renksiz ama güçlü bir kimyasal yapıya sahip oldukları için, iz oluşacak yüzeylere döküldüklerinde temizlenmesi bir hayli zorlu olabilir. Bu ve benzeri durumlar yaşandığında aseton lekesini çıkarmak için nasıl bir yüzeye döküldüğünü ve hangi yöntemlerle ürünü çıkarabileceğinizi bilmeniz işinizi kolaylaştırır. Aseton lekesini çıkarmanız için uymanız gereken en önemli kural, lekeye hızlıca müdahale etmek olacaktır. Lekeye anında müdahale etmediğiniz takdirde asetonun içeriğindeki kimyasallar hızlı bir şekilde buharlaşmaya başlar. Kalan kimyasal tortu ise daha sağlam bir şekilde yüzeye yerleşerek çıkarılması güç bir lekeye dönüşür.

Mobilyadan Aseton Lekesi Nasıl Çıkar? 

 • Ahşap mobilyalarınıza dökülen aseton ve oje çıkarıcı ürünleri temizlemek için başka bir kimyasal madde kullanmamanız gerekir. Aksi takdirde ahşap yüzeye daha çok zarar verebilirsiniz.
 • Mobilyanız üzerinde daha basit bir yönteme başvurmalı ve zımpara kağıdı ile temizlemeyi denemelisiniz. Tüm nalbur ve yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz ince bir zımpara vasıtasıyla, mobilyanızın lekeli bölümünü zımparalayabilirsiniz.
 • Uygulama esnasında sık sık ara vererek temiz bez veya sünger ile zımpara yaptığınız alanı silmelisiniz. İşleme leke tamamen çıkına kadar devam edebilirsiniz. 

Halıdan Aseton Lekesi Nasıl Çıkar? 

 • Aseton döküldüğü anda halınızın üzerine sıvıyı emecek bir kağıt havlu ya da bez koymalısınız.
 • Sıvı emilip kuruduktan sonra bir kaşık yardımıyla bölgeyi çok bastırmadan kazımalı ve aseton kalıntısını temizlemelisiniz.
 • Yarım çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ile bir bardak ılık suyu karıştırarak beyaz renkli bir beze sürmeli ve aseton lekesini yine çok bastırmadan silmelisiniz.
 • Leke çıkana kadar silme işlemine devam edebilirsiniz. 

Koltuktan Aseton Lekesi Nasıl Çıkar? 

 • İyi bir sonuç elde etmek için lekeye anında müdahale etmeniz gerekir.
 • İlk olarak asetonun bir havlu kağıtla emilmesini sağlamalı ve ardından bir kaşık yardımıyla çok bastırmadan kazımalısınız. 
 • Daha sonra hafif nemli ve sabunlanmış temiz beyaz bir bezi leke üzerine bastırmalısınız. Birkaç dakikalık aralıklarla leke çıkana kadar bezi bastırıp kaldırmanız yeterli olacaktır.
 • Lekenin daha derine işlememesi için silme işlemi yapmamaya dikkat etmeli ve bezin çok ıslak olmadığından emin olmalısınız. 

Tırnaklarınız İçin En Uygun Aseton Çeşitleri Rossmann'da 

Rossmann ürünleri arasında doğal içeriği ile öne çıkan birçok oje çıkarıcı çeşidine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde ojelerinizi temizlerken tırnaklarınızın ihtiyacı olan bakımı da sağlayabilirsiniz. Rossmann'ın cazip asetonsuz oje çıkarıcı fiyatları ile avantajlı bir alışveriş yapabilir ve sağlıklı tırnaklara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.