Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Çamaşır Makinası Bakımı Ürünleri

Şehir sularının ne oranda kireçli olduğunu anlamak için saçlarınızda yarattığı sertlik etkisini düşünmek yeterli. Peki bu kadar yüksek oranda kireç, çamaşır makinenize ne kadar zarar verir hiç düşündünüz mü? Çamaşırlarınız haddinden fazla sert olarak çıkıyorsa anlayın ki makinenizin rezistansları da aynı oranda kireç tutmuş olabilir. Arıza problemleri ile karşılaşmamak için makineleri koruyan kireç önleyici deterjanları kullanmak çok önemli. Tablet formunda olan kireç önleyiciler ve çamaşır makinesi
temizleyicileri, kireçli sulara karşı sadece makinenizi değil, giysilerinizi de korumaya alıyor. Kirecin oluşturduğu sertleşmeyi önlemek için yumuşatıcı kullanabilir, en az altı ayda bir kireç sökücü içeren tabletlerle makinenizi boş bir şekilde çalıştırarak çamaşır makinenizi korumaya alabilirsiniz.

Çamaşır makinesi temizliği nasıl olmalı?

Kir, kireç ve deterjan artıkları makinenin içinde tamburun arkasında, filtrenin ya da boruların içinde birikebilir. Bu durumda hem makinenin temizleme performansı düşer, hem de çamaşırlar kötü kokmaya başlar. Deterjanla birlikte kireç önleyici kullanıyor olmak sadece kireci değil, deterjan kalıntısını da temizler. Düzenli olarak alacağınız bu önlemler oluşabilecek arızaların önüne geçip çamaşır makinenizin ömrünü de uzatır.