Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Rival de Loop Kapatıcı Sıvı Natural Touch No:01 6 ml

%40 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 51,00 ₺

Rival de Loop
Rival Loves Me Kapatıcı Palet 4'lü 6 gr - 1

%30 fiyatı 50,00 ₺

Special Price 34,75 ₺

Rival Loves Me
Rival de Loop Kapatıcı Sıvı Natural Touch No:02 6 ml

%40 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 51,00 ₺

Rival de Loop
Rival Loves Me Tropikal Bronzer No:01 Waikiki - 1

%33 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Tropikal Bronzer No:02 Honolulu - 1

%33 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 39,50 ₺

Rival Loves Me
Rival de Loop Kapatıcı Likit Kamuflaj No:01 6 ml

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Rival de Loop
Rival de Loop Kapatıcı Sıvı Natural Touch No:03 6 ml

%40 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 51,00 ₺

Rival de Loop
Alterra Bronzlaştırıcı Multicolour No:01 9 g - 1

%50 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Alterra
Rival de Loop Kapatıcı Illuminating Primer 15 ml

%41 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Rival de Loop
Rival Loves Me Bronzer Stik No:01 Sahara Dust - 1

%31 fiyatı 44,75 ₺

Special Price 30,75 ₺

Rival Loves Me
Rival de Loop Kapatıcı Likit Kamuflaj No:02 6 ml

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Rival de Loop
Maybelline New York City Bronze Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası MediumCool-200 8.5gr

%40 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline
Rival Loves Me Stick Kontür Çift Uçlu No:01 Light 7 gr - 1

%31 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Stick Kontür Çift Uçlu No:02 Medium 7 gr - 1

%31 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me On Fleek Bronzlaştırıcı No:01 Venüs 12 gr - 1

%33 fiyatı 52,00 ₺

Special Price 34,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me On Fleek Bronzlaştırıcı No:02 Aurora 12 gr - 1

%31 fiyatı 52,00 ₺

Special Price 35,75 ₺

Rival Loves Me
Flormar Yüz Paleti All I Need Face Palette - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Flormar
Maybelline New York City Bronze Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası DeepCool-300 8.5gr

%40 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline

Kontür

Işık oyunlarından yararlanarak yüzü daha biçimli ve boyutlu bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan kontür makyaj, özellikle son yıllarda tüm dünyada büyük ilgi gören bir makyaj uygulamasıdır. Kontür uygulaması için kullanılan tüm makyaj malzemelerinin cilt tonuyla uyumlu olması ve doğru teknikler eşliğinde uygulanması büyük önem taşır. Böylelikle makyajınızın görünümünü değiştirebilir, yüz hatlarınızı daha belirgin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Her makyaj severin yüz kontür uygulamasında yaratmayı tercih ettiği tarz bir diğerinden farklı olabilir. Fakat genele bakıldığında, kontür makyajda doğal ve çarpıcı bir görünüm oluşturmak esastır. Siz de Rossmann'da yer alan kontür ürünlerini makyaj çantanıza ekleyerek makyajınıza yepyeni bir soluk katabilir, yüz hatlarınızı daha kusursuz bir görünümle buluşturabilirsiniz. 

Kontür Nedir?

Kontür makyaj uygulamasının temel amacı, cildin belirli bölgelerini gölgelendirmek ve kalan bölgeleri vurgulayarak ön plana çıkarmaktır. Böylelikle yüzü boyutlandırmak ve daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşmak son derece kolaylaşır. Koyu renk kontür ürünleri yardımıyla gölgelendirilen bölgeler, ışık oyunları yardımıyla geri planda bırakılır. Aydınlatılan bölgeler ise daha çok dikkat çekeceği için, yüz hatlarında çeşitli illüzyonlar oluşturulabilir. 

Kontür Ürünleri Nelerdir?

Bronzer ve concealer (kapatıcı), kontür makyajın yanı sıra birçok ten makyajı uygulamasında da sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Kontür uygulamasının temel amacı cilt tonundan daha açık ve koyu renklerde ürünler kullanarak gölgeler oluşturmak olduğu için, yalnızca bronzer ve concealer yardımıyla uygulamayı tamamlamak mümkündür.

Doğrudan kontür makyaj için hazırlanan makyaj malzemeleri ise, kontür paletleri başlığı altında toplanır. Kontür paletleri krem ya da toz ürünlerden oluşabilir. Kontür paletlerinin bazıları, uygulama esnasında ihtiyacınız olan açık ve koyu tonların yanı sıra highlighter ve allık renkleri de barındırır. Bazı ürünler ise yalnızca bronzer ya da highlighter tonlarından oluşur. Örneğin Rossmann'da yer alan Rival de Loop Young Strobing Palet yalnızca highlighter tonlarını, Revolution Pro Bronzer ise sadece bronzer renklerini barındıran ürünlerdir.

Stick kontür kalemi modellerinin bazıları çift yönlü olarak tasarlandıkları için açık ve koyu kontür tonlarını bir arada barındırır. Tekli kontür kalemi seçenekleri arasında concealer ya da bronzer olarak kullanabileceğiniz tonları rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Kontür Makyaj Malzemeleri Nasıl Seçilir? 

 • Kontür uygulamasını en doğal ve çarpıcı görünümle buluşturmak için seçilen concealer'ın cilt renginden bir ya da iki ton açık olması tavsiye edilir.
 • Bronzer tercihi ise cilt alt tonuna uygun ve cilt renginden koyu tonda ürünlerden yana yapılmalıdır.
 • Farklı yapıdaki kontür makyaj malzemeleri arasından seçim yaparken, ürünlerin sunduğu kullanım kolaylığının yanı sıra cilt tipinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. 
 • Normal, normalden kuruya dönük, kuru ya da çok kuru cilt tiplerinden birine sahipseniz, likit veya krem kontür ürünleri daha kalıcı ve doğal görünümlü bir uygulama yapmanızı kolaylaştırır. Böylelikle ürünleri cildinizde daha kolay bir şekilde dağıtabilirsiniz.
 • Karma veya yağlı cilt tipine sahipseniz, toz kontür ürünlerinden ve paletlerinden yardım alabilirsiniz. Çünkü toz formdaki ten makyajı malzemeleri cildinizdeki yağlanma ve parlama görünümünü kontrol altına almayı kolaylaştırarak daha uzun ömürlü ten makyajlarına imza atmanıza olanak tanır. 
 • Dilerseniz Rossmann'da yer alan vegan formüllü kontür makyaj ürünlerine göz atabilirsiniz. 

Kontür Nasıl Yapılır?

 • Kontür makyaj uygulaması, makyaj bazı ve fondöten kullanımından sonra yapılmalıdır. Cildinizdeki ton eşitsizliklerini ve kusurları fondöten yardımıyla gizleyebilir, daha sonra kontür makyaj aşamasına geçebilirsiniz. 
 • Koyu renkteki kontür ürünlerini elmacık kemiklerinizin altına, alnınızın köşelerine, burun kemiklerinizin iki hattına ve çene kemiğinize uygulayabilirsiniz.
 • Elmacık kemiklerinizi daha çıkık bir görünüme kavuşturmak için koyu renkteki kontür ürünüyle alnınızın saç çizgisinden yanağınıza doğru inen bir ters 3 çizmeyi de deneyebilirsiniz. 
 • Açık renkteki kontür ürününüzü ya da concealer'ınızı ise kaş altlarınıza, elmacık kemiklerinizin üstüne, burun kemiğinizin ortasına ve ucuna, çenenizin ucuna, göz altlarınıza ve alnınızın ortasına uygulayabilirsiniz. 
 • Kendinden fırçalı ya da kalem şeklindeki kontür ürünlerini doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fakat krem formundaki ürünleri sürmek ve tüm ürünleri cildinize dilediğiniz şekilde dağıtmak için nemli bir makyaj süngeri ya da kontür fırçası kullanmanız gerekir. 
 • Makyaj fırçası ya da süngeri yardımıyla kontür ürünlerini dağıtırken, öncelikle koyu tonlardan başlayabilirsiniz.

Kontür Makyaj Uygulamasının Püf Noktaları Nelerdir?

 • Cildinizde morluk, kızarıklık ya da koyu lekeler çoğunluktaysa, fondöten kullandıktan sonra renkli bir kapatıcı paletinden yardım alabilir ve kontür aşamasına geçebilirsiniz. 
 • Cildinizde vurgulamak ve geri planda bırakmak istediğiniz bölgeler, tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Vurgulamak istediğiniz yerleri güneş ışığının yüzünüzde ilk temas ettiği bölgeleri esas alarak belirleyebilirsiniz. 
 • Dilerseniz kontür ürünlerini dağıttıktan sonra elmacık kemiklerinize, kaş altlarınıza ve burnunuzun ucuna highlighter uygulayarak makyajınıza ışıltı katabilirsiniz.
 • Sürdüğünüz açık tonlu kontür ürünlerini dağıtma işlemine geçtiğinizde yeni ve temiz bir makyaj fırçası kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde iki ton birbirine karışarak cildinizde uyumsuz bir görünüm yaratabilir. 

Kontür Paleti Nasıl Kullanılır?

 • Krem kontür paletlerinde yer alan açık ve mat tonlar, cildinizde aydınlatmak istediğiniz bölgeler için uygundur. Açık ve ışıltılı tonları ise highlighter olarak kullanabilirsiniz. 
 • Cildinizden daha koyu tonlar, yüzünüzde geri planda bırakmak ve gölgelendirmek istediğiniz kısımlar için kullanılmalıdır. 
 • Bronzer, highlighter, allık ve kontür tonlarını bir arada bulunduran paletleri tercih ederek fondöten uyguladığınız cildinize dilediğiniz şekilde renk ve boyut katabilirsiniz. 
 • Krem kontür paletlerinde yer alan tonları dilerseniz karıştırabilir, böylelikle cildinize en uygun renkleri elde edebilirsiniz. 
 • Krem veya toz kontür paletlerinde yer alan tonları yüzünüze uygulamak için kontür fırçası kullanmalısınız. 

Ten Makyajınızda Profesyonel Görünümü Yakalayın

Kontür makyaj, her yüz şeklinden ve cilt tonundan makyaj severin kolaylıkla uygulayabileceği, kendi tarzına uyarlayabileceği bir uygulamadır. Siz de Rossmann'da yer alan seçkin markaların uygun kontür paleti fiyatları ile sunduğu çeşitler arasından cilt tonunuzu ve makyaj tarzınızı göz önünde bulundurarak tercih yapabilir, ten makyajınızda çarpıcı ve profesyonel bir görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz!