Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Domol Kurutma Makinesi Mendili Çiçek Rüyası 25'li

%30 fiyatı 35,50 ₺

Special Price 24,75 ₺

Domol
Flink & Sauber Çamaşır İpi İçi Çelik 20 mt - 1

%16 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 24,75 ₺

Flink & Sauber

Kurutma ve Ütüleme Yardımcıları

Kurutma ve ütüleme yardımcıları, yeni yıkadığınız çamaşırlarınızı en kısa sürede ve en yüksek kalitede kurulayıp ütüleyebilmenize olanak tanıyan ürün çeşitleridir. Domol, Flink & Sauber gibi önemli markalar tarafından tasarlanan yardımcı ürünler, çamaşırlarınızı dilediğiniz kalitede ve şekilde kullanıma hazır hâle getirebilmenizi sağlar. Çamaşır ipi, çamaşır kolası, kurutma makinesi mendili gibi çeşitleri bulunan kurutma ve ütüleme yardımcıları, farklı çamaşır tipleri için en ideal işlemi kolayca uygulayabilmenizi mümkün kılar. 

Çamaşır Kolası Ne İşe Yarar?

Çamaşır kolası çeşitleri, pirinç ya da plastik malzemeden üretilen ve çamaşırların daha kalın bir dokuya kavuşmasına yardımcı olan ütüleme yardımcılarıdır. Çamaşır kolaları, ağırlıklı olarak gömleklerin yaka bölümlerinde ve kol uçlarında daha sabit bir görünüm sergilemeleri amacıyla kullanılır. Çamaşır kolasının bilinen diğer yararları ise şöyledir.

 • Çamaşır kolaları, kıyafet çeşitlerinizin dokusu üzerinde koruyucu bir etki oluşturur ve bu sayede çamaşırlarınızın dış faktörler sebebiyle kolayca deforme olmasını önler.
 • Daha seçkin bir görünüm sergilemek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen kolalar, çamaşırlarınızın renklerinin solmasını da önler ve böylece tüm kıyafetlerinizi uzun süre boyunca kullanabilmenize yardımcı olur.
 • Çamaşır kolası seçenekleri, dekoratif amaçlı kullandığınız yastık ve kırlent gibi ürünlerin kılıflarında da kullanılabilir ve böylece kullanım esnasında yamulma, esneme, devrilme gibi sorunlar yaşamanızın önüne geçer.

Çamaşır Kolası Nasıl Yapılır?

Çamaşır kolaları, pek çok marka tarafından hazır hâlde satılır. Kendi kolanızı ev imkânlarıyla yapmak istemeniz durumunda ise sadece birkaç dakikanızı ayırmanız gerekir. Evde çamaşır kolası yapımının püf noktaları ise şu şekildedir.

 • Çamaşır kolası yapımı için faydalanabileceğiniz birinci ürün, organik patatestir. Orta boy 3 patatesi soyup dilimledikten sonra yarım litre suya atıp kaynatın. Suyunuz kaynadıktan sonra birkaç dakika bekletin ve süzün. Süzdüğünüz suyu sprey özellikli bir şişeye aktardıktan sonra çamaşırlarınıza sıkarak kullanabilirsiniz.
 • Kola yapımı için tercih edebileceğiniz bir diğer ürün ise pirinç unudur. Geniş bir kaseye bir çay bardağı kadar suyla 5 çay kaşığı kadar pirinç ununu dökün ve hızlı bir şekilde çırpın. Karışımınız macun kıvamına geldikten sonra bir tencereye döküp üzerine 250 ml su ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı hiç durmadan çırparak kaynatın. Karışımınız kaynadıktan sonra bir şişeye aktarın. Çamaşır kolanız hazır; kolay gelsin! 

Kurutma Makinesi Mendili Nedir?

Kurutma makinesi kullanırken faydalanabileceğiniz en önemli yardımcılardan biri de kurutma mendilidir. Makineye çamaşırlarla birlikte koyacağınız kağıt mendil görünümündeki bu ürün, statik elektriği önleyerek çamaşırlarınızın yüksek devirli kurutma işlemleri esnasında zarar görmesini önler. Kurutma makinesi mendillerinden yararlanarak elde edebileceğiniz faydalar ise şöyle özetlenebilir.

 • Kurutma mendilleri, çamaşırlarınızın sertleşmeden ve yıpranmadan hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı olur ve böylece çamaşırlarınız makineden çıkar çıkmaz kullanıma hazır hâle gelir.
 • Kurutma makinesi mendilleri, çamaşır ve kurutma işlemleri sırasında oluşabilecek kötü kokuların da önüne geçer. Aromalı ya da parfümlü olarak üretilen kurutma mendilleri, kendi kokularının çamaşırlara sinmesini sağlar ve böylece tüm çamaşırlarınızın dilediğiniz gibi kokmasına yardımcı olur.
 • Kurutma mendilleri, çamaşırlarınızın kuruma işlemi esnasında buruşmasını da önler ve böylece gömlek, pantolon gibi kıyafetler hariç pek çok çamaşırın ütülenmeden kullanılabilmesine olanak tanır.

Ütü Suyu Nedir?

Ütü suyu, buharlı ütülerin su haznesinde kullanılır ve çamaşırlarınıza daha etkili bir işlem gerçekleştirmenize yardımcı olur. Kolalı ütü suyu çeşitleri, çamaşırlarınızı ütülerken sertleştirmenize olanak tanırken pek çok marka tarafından parfümlü ütü suyu çeşitleri de üretilir. Kokulu ütü suyu seçenekleri, çamaşırlarınızın son derece ferah ve temiz kokmasına yardımcı olur ve doğal içerikleri sayesinde kullanım esnasında çamaşırlarınızın güvenliğini de sağlar. Ütü suyu çeşitleri, aynı zamanda ütüleme işlemlerinin daha sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesine de yardımcı olur. Çamaşırlarınızı hafifçe nemlendiren ütü suları, bu sayede çamaşırlarınızın sıcak ütüyle temas ettikleri an yanma ve deforme olma gibi sorunlarla karşılaşmasının da önüne geçer. Ütü suları, ideal fiyat seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanır. Son derece cazip olan ütü suyu fiyatı seçenekleri, bu eşsiz konfora herkesin kolayca erişebilmesini mümkün hâle getirir.

Ütü Suyu Nasıl Kullanılır?

Ütü sularını doğru şekilde kullanmanız için yalnızca birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterlidir. Aşağıdaki maddeleri dikkatle uygulayarak ütü suyu seçeneklerinden maksimum seviyede verim alabilirsiniz.

 • Ütü suyu kullanımındaki en önemli adım, doğru ürün tercihinde bulunmanızdır. Ütü suları, kullanılabilecekleri çamaşır tipine göre farklılık gösterir ve bu sayede her çamaşır için en ideal performansa ulaşır. İç çamaşırlarınız için ayrı, gömlek ve pantolon modelleriniz için ayrı, pamuklu ve penye kumaşlar için ayrı ütü suları satın alarak ürünlerden maksimum verim alabilirsiniz.
 • Ütü suyu kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ürünün kolalı olup olmadığıdır. Sertleştirmek ve sabitlemek istediğiniz çamaşırlar için kolalı, yumuşak kullanmak istediğiniz çamaşırlar için kolasız ütü sularından faydalanabilirsiniz.
 • Eğer çamaşırlarınızda deterjan ve yumuşatıcılarınızın kokusunu muhafaza etmek istiyorsanız, kokusuz ütü sularından yararlanabilirsiniz. Çamaşırlarınızın kokusundan memnun değilseniz kokulu ütü suyu çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Ütü suyunu ütünüzün su haznesine kullanacağınız ölçüde boşaltmanız, kullanım için yeterlidir. Ütüleme işlemi esnasında da ütünüzün püskürtme düğmesine dilediğiniz sıklıkta basarak ütü sularını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
 • Ütüleme işlemini tamamladıktan sonra ütünüzün su haznesini tamamen boşaltmanız önerilir. Ütü içinde kalan sıvılar, cihazın elektronik aksamına ulaşarak çeşitli arızalara yol açabilir ya da dışarı dökülerek ev kazalarına sebep olabilir. Bu yüzden ütünüzü her seferinde boşaltmanız son derece önemlidir.

Eğer siz de çamaşırlarınızı ütülerken ve kurularken maksimum performansa ulaşmak istiyorsanız, hemen Rossmann tarafından size sunulan yardımcı ürünlere göz atabilirsiniz. Balkon çamaşır ipi, kurutma mendili, çamaşır kolası gibi çok sayıda seçenek arasından dilediğiniz ürünü satın alabilir ve çamaşırlarınızı kolayca kullanıma hazır hâle getirebilirsiniz.