Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Yanık Kremi

Elektrik akımı, radyasyon, kimyasal, sıcak katı ya da sıvı maddelerin temasına bağlı olarak deri üzerinde meydana gelen yaralanma durumuna yanık denir. Cilt üzerinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşan yara ve yanık gibi hasarların tedavisinde ise medikal ve dermatolojik yanık kremi çeşitleri kullanılır. Ev ve iş ortamında sık karşılaşılan kazaların oluşturduğu yara ve yanık problemlerinin yanı sıra güneşin zararlı ışınlarının yol açtığı yanık vakaları, derinin canlılığını yitirmesine yol açar. Hassas cilt yüzeyi, saçlı ve saçsız deri üzerinde meydana gelen yara ve yanık reaksiyonlarının tedavisinde kullanabileceğiniz krem, pomat ve merhem alternatiflerinin tamamını Rossmann'ın geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz.

Yanık Kremi Ne İşe Yarar?

 • Cilt yüzeyinin ilk katmanı olan epidermis tabakasına zarar veren, hafif şiddette ağrı ile sızı hissettiren 1. derece yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.
 • Cildin hem epidermis hem de alt tabakası olan dermis bölgesine işleyen, orta şiddetli ağrı ve sızı hissettiren 2. derece yara ile yanık problemlerini gidermek için de yara yanık kremi uygulanır.
 • Yara, yanık reaksiyonunun meydana getirdiği deformasyonun ilk iki tabakayı aşması ve yağ dokusuna ulaşması sonucu oluşan; acil tıbbi müdahale gerektiren, şiddetli ağrı ve sızı veren 3. derece yanıkların iyileşmesi için sürülür.
 • Yüksek ısı, asit gibi her türlü sıcak ve kimyasal etkinin derinin alt katmanlarına işlemesi durumlarında; doku hasarının giderilmesi, enfeksiyonun önlenmesi, cildin onarılması, ağrının ve sızının hafifletilmesi için kullanılır. 
 • Güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalınması sonucu vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen yara ve yanık vakalarında tedaviyi hızlandırmak amacıyla güneş yanık kremi alternatifleri kullanılır.

Yanık Kremi Nasıl Kullanılır?

 • Yanık kremi sürülmeden önce hasarlı derinin sabunlu suyla nazikçe sterilize edilmesi gerekir.
 • Yanık oluşumu sonrası problemli cildin serin su altında 15 - 20 dakika kadar tutulması, sıcaklığın alt katmanlara ilerlemesini yavaşlatır.
 • Yara ve yanık durumuna uygun olan pomat veya krem, iyice kurulanan yaralı deri üzerine ince bir tabaka halinde uygulanır.
 • Krem kullanımı sırasında yaralı veya yanık bölgeyi bastırmadan, sürtmeden, ovalamadan ve nazikçe cilde yedirmek doğrudur.
 • Merhem sürme işlemi tamamlandıktan sonra üzeri gazlı bez veya steril bir bez yardımıyla sıkıştırılmadan kapatılır. 

Acil Durumlar İçin Elinizin Altında Bulunması Gereken Yanık Kremi

Dünyaca ünlü ilaç ve kozmetik firmaları tarafından laboratuvar ortamında geliştirilen yanık kremi ürünleri, yüksek standartlarda gerçekleştirilen klinik test ve deney aşamalarının ardından satışa sunulur. Sağlık kriterlerine uygun ürünler, farklı bileşenlere ve etken maddelere sahip olduğu için kullanım şekilleri de değişiklik gösterir. Antibiyotik etkili, antiemflamatuvar özellikli, aloe vera katkılı pomat, merhem ve krem çeşitlerinin seçimi, uygulanacak olan bölgenin, yaranın ve yanığın derecesine göre doktor tarafından belirlenir. Ancak küçük çaplı ve hafif şiddetli ağrı hissettiren yara ile yanıklar için ecza dolabınızda ya da ilk yardım çantanızda bulunan yara yanık kremi ürününü hemen uygulayabilirsiniz. Kolunuzun ütüye veya sobaya değmesi, elinize veya ayağınıza sıcak su dökülmesi, temizlik ürünü gibi asitli bir malzemeyle temas ya da güneş yanığı gibi durumlarda antibiyotik etkili ve aloe vera yanık kremi seçenekleri tercih edilebilir.      

Yanık Kremi Ne Sıklıkta Sürülmeli?

Yara yanık kremi ürünlerinin kullanımı hakkında gerekli bilgi krem, merhem ve pomat gibi medikal ilaçların prospektüsünde ve dermatolojik ürün kullanma talimatında açıkça belirtilir. Ürün kullanımında dikkat etmesi gereken hususlar, kullanıcıların yara ve yanık seviyesine göre değişir. Doktor müdahalesi veya bir dermatoloji uzmanının muayenesi sonucu reçete edilen ürünler, doktor tavsiyesine göre kullanılır. Kremlerin, hafif şiddetli ve küçük çaplı yara ile yanık üzerine 12 saatte bir kez olmak üzere günde iki defa sürülmesi yeterlidir. Yara kremi uygulamasının sık aralıklarla ve fazla miktarlarda yapılmaması oldukça önemlidir. Bu tür kullanım şekli yara ve yanık iyileşme sürecini hızlandırmadığı gibi istenmeyen yan etkilerin oluşmasına neden olur. Ürünlerin hasarlı cilt üzerine sürülmesi sırasında deriye baskı uygulamadan, sulu kabarcıkları patlatmadan ve ince bir tabaka halinde kullanılması gerekir. 

Aloe Vera İçerikli Yanık Kremi Faydalara Nelerdir?

 • Aloe vera yanık kremi, bitkisel içerikli formülü sayesinde yara ve yanık semptomlarının giderilmesine katkı sağlar.
 • Doku yenileyici özelliği ile bilinen natürel bitki, hasarlı dokunun yeniden yapılanmasını kolaylaştırır.
 • Antiemflamatuvar etkiye sahip olan aloe vera yanık kremi, pomat ve merhem formülleri, hissedilen ağrıyı ve sızıyı hafifletir.
 • Antioksidan özellikli aloe veralı kremler yara ve yanık tedavisinde enfeksiyon riskini minimum seviyeye indirir.
 • Şifalı aloe vera özüyle geliştirilen güneş yanık kremi çeşitlerinin, yara ve yanık iyileşmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Güneş Yanığına iyi Gelen Yara Yanık Kremi Alternatifleri

Kaza, dikkatsizlik veya güneş ışığı gibi nedenlere bağlı olarak vücutta meydana gelen yara ve yanık problemleri, doğru tedavinin uygulanmasını gerekli kılar. Yanık kremi fiyatı, ürünleri geliştiren markalara ve medikal firmalara göre farklılık gösterse de her ihtiyaca cevap verebilen kremler oldukça ekonomiktir. Hafif ve orta derecede deri hasarları, evde uygulanan ilk yardım ve tedavi seçenekleri ile iyileştirilebilir. Güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalınması yüz, el, kol, boyun, omuz ve sırt gibi vücudun açıkta kalan kısımları, ısının ve zararlı ışınların emilmesine neden olur. Cildin alt katmanlarına yavaşça nüfus eden sıcaklık bir süre sonra ağrı, sızı ve kızarıklığa neden olur. İleri seviye yanıklarda ise sulu düğüm diye tabir edilen kabarcıklar oluşur ve daha şiddetli acı verir. Güneş yanık kremi çeşitleri, koruma faktörü yüksek güneş kremlerinin kullanılmadığı durumlarda oluşan güneş yanığının iyileştirilmesi için kullanılır. 

Yanık Tedavisinde Fayda Sağlayan Yanık Kremi Fiyatları

Aloe vera yanık kremi çeşitleri antioksidan, antiemflamatuvar ve doku yenileyici özelliğe sahip olduğu için sıklıkla tercih edilir. Cilt üzerindeki yara ve yanık oluşumlarının tedavisini hızlandıran merhem, krem ve pomat ürünleri, ağrıyı hafifleten ve ciltte meydana gelebilecek izleri minimum seviyeye indiren özelliğe sahiptir. Enfeksiyonun önlenmesi ve dokuların onarılması bakımından etkili olan yanık kremi fiyatı, ürünlerin bileşiminde kullanılan etken maddelere göre farklılık gösterir. Yara pomadı, güneş yanığı merhemi ve yanık kremi çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olan ürünü Rossmann'ın geniş ürün skalasından hemen seçebilir, indirimli fiyat ve online sipariş kolaylığı alternatiflerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.