Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Tuvalet Kağıdı

Tuvalet kağıtları, kişisel hijyenin en önemli unsurları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sağlığınızı korumanıza yardımcı olan ürünler, kişisel konforunuza da önemli bir katkı sağlıyor. Pek çok marka tarafından üretilen tuvalet kağıdı çeşitleri, farklı özellikleri sayesinde size etkili ve güçlü bir deneyim sunarken yumuşak dokuları, kolay kullanılabilir tasarımları ve özel kokularıyla fark yaratıyor. Dileyen kullanıcılar için çoklu halde de satışa sunulabilen ürünler, çocukların kişisel hijyen alışkanlığı kazanmasında da önemli rol oynuyor.

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Çok sayıda marka tarafından özenle üretilen tuvalet kağıdı seçenekleri, her tarza ve her ihtiyaca yanıt verecek zengin çeşitleriyle öne çıkıyor. Çok katlı tuvalet kağıtları, kalın dokuları sayesinde son derece etkili bir performans gösteriyor ve yüksek emiş güçleri sayesinde sıvıları sadece birkaç saniye içinde ortadan kaldırıyor. Ek yerlerinden kolayca koparılabilen ürünler ise ağırlıklı olarak rulo şeklinde tasarlanan ve tuvalet kağıdı asacaklarına monte edilen ürünleri zahmetsiz bir şekilde kullanabilmenize yardımcı oluyor. Tuvalet kağıtlarının bir bölümü düz olarak tasarlanırken bir bölümünde ise çeşitli desenler yer alıyor. Aynı zamanda emiş gücü yükseltme fonksiyonuna da sahip olan kabartma şeklindeki desenler, özellikle çocukların büyük beğenisini kazanıyor ve çocuğunuza tuvalet ve hijyen eğitimi verme sürecinizi hızlandırıyor. Kokulu tuvalet kağıdı seçenekleri de kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ferah ve temiz kokuları sayesinde kişisel hijyeninize katkıda bulunan ürünler, tercihinize göre beyaz, mavi, pembe, yeşil gibi renk seçenekleriyle üretilebiliyor.

Islak Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Tuvalet kağıtları, ağırlıklı olarak kuru kağıttan tasarlanıyor ve temizlik sonrasında kalan ıslaklığı giderme amacıyla kullanılıyor. Çeşitli tuvalet kağıdı markaları tarafından üretilen ıslak tuvalet kağıdı türleri ise kişisel hijyenini üst seviyeye taşımak isteyen kullanıcılar için özel olarak üretiliyor. Alouette gibi dünyaca ünlü markalar tarafından tasarlanan ıslak ürünler, alkol ve paraben içermemeleri sayesinde sağlığınızı koruyor ve çocuklar tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Shea yağlı, papatya özlü, aloe veralı, yeşil çay ve yasemin kokulu gibi çeşitleri bulunan ıslak ürünler, kullanıcılarına aşağıdaki faydaları sağlıyor.

 • Islak tuvalet kağıtları, ipeksi dokuları ve yumuşak yapıları sayesinde son derece rahat bir kullanım imkânı sunuyor ve cildinizi tahriş etmiyor.
 • Yoğun bir sıvı içeriğine sahip olan ıslak tuvalet kağıtları, bu sayede hem yetişkinlerin hem de çocukların temizlik işlemlerini kısa sürede tamamlayabilmesine yardımcı oluyor.
 • Cilt sağlığına zararlı madde içermeyen ıslak kağıtlar, en hassas cilde sahip olan kullanıcılar tarafından dahi güvenle tercih edilebiliyor.
 • Farklı aromalara sahip olan ıslak havlular, bu sayede temizlik işlemleriniz sonrasında vücudunuzda hoş ve etkileyici bir koku bırakarak kendinizi daha temiz ve bakımlı hissetmenize olanak tanıyor.

Tuvalet Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çeşitli markalar tarafından üretilen tuvalet kağıtları arasında tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken püf noktaları da bulunuyor. Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurarak kendiniz ve aileniz için en uygun ürünü kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

 • Tuvalet kağıtlarının kat sayısı, kaliteli bir kullanım açısından büyük önem taşıyor. Kat sayıları arttıkça, kağıtların emme güçleri de yükseliyor. Bu sebeple daha çok kattan oluşan ürünleri tercih ederek daha yüksek bir kaliteye ulaşabilirsiniz.
 • Tuvalet kağıtlarının kolayca kopmaları da kullanım konforu açısından fayda sağlıyor. Tuvalet kağıdı rulosu seçerken kolay kopan modellere yönelerek kullanım esnasında yaşayabileceğiniz yırtılma, parçalanma, kopmama gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Ucuz tuvalet kağıdı satın almak için düşük kalitedeki modellere yönelmemeye özen göstermenizde de yarar bulunuyor. Tuvalet kağıdı indirim seçeneklerinden yararlanabilir, 24'lü tuvalet kağıdı ve 32'li tuvalet kağıdı gibi çoklu paketleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede son derece ideal hâle gelen tuvalet kağıdı fiyatları ile hem maksimum kaliteye kolayca ulaşabilir hem de bütçenizi koruyabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Nasıl Takılır?

Tuvalet kağıtları, banyolarda klozetin hemen yanında yer alan tuvalet kağıdı asacaklarına takılarak kullanılıyor. Tuvalet kağıtlarını asacaklara takma işlemi ise sadece birkaç saniyede tamamlanabiliyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak tuvalet kağıtlarınızı kısa sürede ve kolayca takabilirsiniz.

 • Tuvalet kağıdı rulonuzu ambalajından çıkarın ve rulo ortasında herhangi bir engel olup olmadığını kontrol edin.
 • Tuvalet kağıdı asacağının otomatik kapağını bir elinizle kaldırın ve sıkışma olmaması için işlem boyunca havada tutun.
 • Ruloyu kapağın hemen altında yer alan asacağa geçirin. Tuvalet kağıdının hareket eden kısmının kapakla aynı yüze geldiğinden ve kapağın tuvalet kağıdını kesecek şekilde konumlandığından emin olun.
 • Tuvalet kağıdınızı bir parçası dışarıda kalacak şekilde açın ve havada tuttuğunuz kapağı bırakın. 

Tuvalet Kağıdı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tuvalet kağıtları, en kolay kullanılan hijyen ürünleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ürünleri doğru şekilde kullanabilmeniz için ise sadece birkaç küçük detaya dikkat etmeniz yeterli oluyor. Aşağıdaki püf noktalarına uygun davranarak tuvalet kağıtlarınızdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

 • Tuvalet kağıdınızın kullanım öncesinde suyla ve farklı sıvılarla temas etmemesine özen göstermeniz son derece önemlidir. Islandıkları zaman kolayca eriyecek şekilde tasarlanan tuvalet kağıtları, kullanım öncesinde sıvıyla temas etmeleri durumunda yapısal bozukluğa uğrayabiliyor.
 • Tuvalet kağıtlarının tüm parçalarının tek kullanımlık olduğunu unutmayın. Tekrar kullanılmak istenen tuvalet kağıtları, sağlık açısından sakıncalı sonuçlar doğurabiliyor.
 • Kullandığınız tuvalet kağıtlarını doğrudan klozet içine atmanız zaman içinde gider borularının tıkanmasıyla sonuçlanabiliyor. Bu sebeple tuvalet kağıtları için ayrı bir çöp kutusu kullanmanızda yarar bulunuyor.

Eğer siz de birbirinden kaliteli tuvalet kağıtları satın almak ve kişisel hijyeninizi kolayca korumak isterseniz, hemen Rossmann tarafından size sunulan seçeneklere göz atabilirsiniz. Çok sayıda markanın imzasını taşıyan birbirinden kaliteli ürünler arasından dilediğinizi seçebilir ve aile boyu kullanabileceğiniz modellerle hem temizliğe hem de konfora kolayca ulaşabilirsiniz.