Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye malzemeleri, hayatın her alanında ihtiyaç duyulan pratik ürünler arasında yer alıyor. Okul çağındaki çocuklar, gençler ve profesyonel iş hayatına atılmış bireylerin çalışmaları, kırtasiye malzemeleri ile çok daha kolay bir hale geliyor. Özellikle defter ve kalem gibi temel ihtiyaç haline gelen kırtasiye araçları, içerdiği çeşitler ile farklı özellikler taşıyabiliyor. Çalışanlar için ofiste kullanabilecekleri ofis-kırtasiye malzemeleri bant, kağıt dosyalama aparatı ve yapıştırıcı gibi ürünleri içeriyor. Rossmann, Schreibwelt gibi kaliteli kırtasiye markaları ile gerek okul gerekse ofis için oluşabilecek temel kırtasiye ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz malzemeler sunuyor.

Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

İhtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz büro kırtasiye malzemeleri çok sayıda çeşit sunuyor. Ofis ortamında çalışırken yoğun bilgi akışına maruz kalınabiliyor. Tüm bunları unutmadan iş rutininizi yürütmek bazen zorlayıcı bir hale gelebiliyor. Bu sebeple, her an masanızda ulaşabileceğiniz not kağıdı, defter ya da kalem gibi malzemelerin varlığı önem kazanıyor.

Ev, ofis ya da okul fark etmeksizin, her ortamda ihtiyaç duyulan bir kırtasiye malzemesi olan kalemler, çok farklı çeşitler ile karşınıza çıkabiliyor. Kurşun kalem ve versatil kalem başta olmak üzere pilot kalem, dolma kalem ve fosforlu kalem çeşitleri birçok alanda oldukça kullanışlı oluyor. Not almak veya önemli noktaları işaretleyebilmek için sunulan kalem çeşitleri öğrencilerin ders çalışmasını pratik bir hale getiriyor. Çalışanların ise üzerinde çalıştıkları projelerde ilerlemelerini kolaylaştırıyor.

Farklı işler bir arada yürütülüyorsa, renk kodlamaları ile çalışmak kafa karışıklığı oluşmasına engel olabiliyor. Bunun için ise renkli kalem çeşitlerini tercih edebilir ve çalışmalarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Renkli tükenmez kalemlerle çalışmalarınızı yürütebileceğiniz gibi fosforlu kalemlerle de notlarınızı kolay okunabilir hale getirebilirsiniz. Her renkte bulabileceğiniz kalem çeşitleri, çalışmalarınızda size yardımcı oluyor.

Kullandığınız kalem çeşitlerine ofis ortamında sıkça ihtiyaç duyuyorsanız, tercih edeceğiniz kalem seti çeşitleri ile bu ihtiyacınızı topluca karşılayabilirsiniz. Farklı renkleri bir araya toplayan kalem setleri sayesinde ihtiyaç duyduğunuz renge kolayca ulaşabilirsiniz. Çoklu mürekkep kalem setleri sayesinde yoğun olarak kullandığınız kalemleri daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Post-it, not kâğıtları ya da not defteri ofis masasında sıkça ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alıyor. Gerek hatırlatıcı gerekse not tutma özelliği ile birçok görevi üstlenebilen defter ve kâğıtlar, ofis malzemelerinin olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Farklı renk ve boyutlarda bulabileceğiniz bu ürünler, masanızdan eksik etmek istemeyeceğiniz malzemelere dönüşüyor. Yapılan işe bağlı olarak cetvel ve gönye gibi araçlar da ofiste kullanılabiliyor. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı bu malzemeler mimarlık, mühendislik gibi çizim odaklı çalışan meslek gruplarının da ihtiyaç listesinde yer alıyor. Bantlar da en çok kullanılan büro kırtasiye malzemeleri arasında yer alıyor. Notlarınızı ve hatırlatıcılarınızı bir alana yapıştırmak için kullanabileceğiniz bantlar, farklı alanlarda da ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Bantlar, bant makinesi ile çok daha rahat kullanılabileceği için ofis ve çalışma masasının vazgeçilmez parçalarından biri haline geliyor.

Tüm bu malzemelere ek olarak, ilgilendiğiniz işe göre ihtiyaç duyabileceğiniz ya da çocuklarınız için tercih edebileceğiniz boya malzemeleri ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle okul çağındaki çocukların vakitlerini keyfe dönüştüren boyama aktivitesi, çocukların zamanlarını yaratıcı şekilde değerlendirmelerine vesile oluyor. Çocuklar kuru boya malzemeleri ile resimlerini renklendirebilir, sulu boya fırçası yardımı ile daha geniş alanda farklı renk çalışmaları yapabilirler. Boyama aktiviteleri sayesinde canı hiç sıkılmayan çocuklar, ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirebiliyor.

Ofis Masanızda Mutlaka Bulunması Gereken Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

İşlerinizi yürüttüğünüz alan çoğunlukla ofis masanız olduğu için, günlük rutinlerinizi uygularken size yardımcı olacak malzemeleri masanızın üzerinde muhafaza etmeniz ofis hayatınız için kurtarıcı olabiliyor. Peki, ofis hayatınızın kurtarıcısı olan ofis masası ihtiyaçları neler?

  • Ajanda: Günlük, haftalık ve aylık tüm iş planınızı yapabileceğiniz ajandalar, sizi ve işlerinizi organize etme noktasında en büyük yardımcınız oluyor. Yapılması gerekenler, önceki günden ya da haftadan devreden işler gibi unutulmaması gereken her şeyi ajandaya not edebilirsiniz. Kullanışlı bir ajandayı size yakın bir alanda tutmanız iş takibiniz için büyük önem taşıyor. 
  • Evrak rafı: Ofis ortamında evrak alışverişi kaçınılmaz oluyor. Evrakların birbirine karışmadan organize edilmesi ve gerekli işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için evrak raflarında muhafaza edilmesi işleri oldukça kolaylaştırıyor. 3-4 raftan oluşan evrak rafları, farklı evrak türlerini kategorize ediyor, günlük olarak muhafaza edebilmenizi ve işleyerek dosyalamanızı sağlıyor.
  • Notluklar: Ani gelişen bir telefon görüşmesinde tutulması gereken ya da göz önünde olması istenen küçük notlar için en sık kullanılan ürün, küçük kare notluklar oluyor.
  • Kalemlik / kalem: Tükenmez ve fosforlu kalemler ofiste en sık kullanılan malzemeler arasında bulunuyor. Masanızda kalemlerinizi bir kalemlik içinde organize ederek kullanmanız faydaya dönüşüyor.
  • Masa takvimi: Masa takvimi kullanmanız tarih takibini daha kolay yapmanızı sağlıyor. Aylık ya da yıllık görünüm sunan takvimler sayesinde daha geniş tarih aralıklarını kolayca görebilir, planlamaları rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kırtasiye Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Kırtasiye malzemesi seçerken bileşiminde zararlı maddelerin olup olmadığını bilmek önem taşıyor. Dolayısıyla güvendiğiniz bir üreticinin malzemesini satın almakta fayda bulunuyor. Özellikle TSE, ISO, CE ya da EN gibi kalite sertifikalarından birine sahip olan bir ürünü tercih etmek, ürün deneyiminde güveni artıran unsurlardan biri oluyor. Ayrıca, etiketsiz ürünleri almak risk unsuru taşıyor. Etiketi bulunmayan ürünlerin üretici bilgilerine ulaşılamaması güvenilirliği zedeliyor.

Kırtasiye ürünleri seçimine hem çocukların hem de yetişkinlerin kalite açısından hassasiyetle yaklaşması gerekiyor. Tüm kırtasiye malzemeleri günlük çalışma rutinini pratik hale getirmede büyük rol oynuyor. Siz de hangi yaş grubundan olursanız olun, ihtiyaç duyduğunuz ofis masası ürünleri ve okul gereçlerine Rossmann farkıyla kolayca ulaşabilirsiniz.