Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Aqua Jumbo Kağıt Havlu 1=6 Rulo - 1

%40 fiyatı 32,75 ₺

Special Price 19,75 ₺

Aqua
Aqua Dev Kağıt Havlu 1-3 Rulo 1 adet

%41 fiyatı 21,75 ₺

Special Price 12,75 ₺

Aqua
Maylo Dev Havlu 1 adet - 1
22,75 ₺
Maylo
Solo Dev Havlu 1 adet
29,75 ₺
Solo
Solo Kağıt Havlu - 1
105,00 ₺
Solo
Selpak Kağıt Havlu - 1
63,00 ₺
Selpak
Sofia Mufak Havlusu - 1
25,75 ₺
Sofia

Kağıt Havlu

Kağıt havlu çeşitleri, günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan hijyen ve kişisel bakım ürünleri arasında başı çeker. Hem kişisel temizlik hem de ev temizliği konularında size büyük bir kolaylık sağlayan kağıt havlu modelleri, yüksek kaliteleri sayesinde benzersiz bir emiciliğe sahiptir. Bu sayede ellerinizi, yıkadığınız yiyecekleri ve yüzeyleri kısa sürede kurulayabilmenize yardımcı olan ürünler, çeşitli markalar tarafından özenle üretilir. Çocuk bakımının da vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ürünler, 6'lı, 10'lu, 12'li paketler halinde satılır ve hem evlerde hem iş yerlerinde sıklıkla kullanılır.

Kağıt Havlu Nedir?

Kağıt havlular Selpak ve Alouette gibi ünlü markalar tarafından tasarlanan kağıt mendil türleridir. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi gerçek bir havlu kadar yüksek emiciliğe sahip olan ürünler, sıvıyla temas etmeleri durumunda kolayca erimez ve böylece temizlik işlemlerinde size büyük bir kolaylık sağlar. Tek kullanımlık parçalar halinde üretilen modeller, bu sayede son derece hijyenik bir yapı sergiler. Kullanımdan sonra atılan ve mikrop, bakteri, virüs gibi unsurların yayılımını önleyen ürünler, rulolar halinde üretilmeleriyle de ergonomik bir yapı sergiler. Dilerseniz havlupanlara ve kağıt havlu asacaklarına asarak kullanabileceğiniz ürünler, işaretli yerlerinden kolayca kopmaları sayesinde sadece saniyeler içinde kullanıma hazır hâle gelebilir. Bu sayede her türlü temizlik ve kurulama işleminde kullanabileceğiniz kağıt havlu çeşitleri, ayrıca yiyecek servis ederken kırıntıların dökülmesini önleme amacıyla peçete olarak da değerlendirilebilir. 

Kağıt Havlu Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli kağıt havlu markaları tarafından üretilen modeller, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı türlerde tasarlanır. Mutfak kullanımı için ince dokulu ve tek katlı ürünler üretilirken sıvı maddelerin kullanılacağı temizlik işlemleri için iki ya da üç katlı ve kalın dokulu modeller üretilir. Bu sayede ıslaklığa maksimum seviyede direnç gösteren kağıt havlular, temizlik sürecinde yırtılma, parçalanma, dağılma gibi problemlerle karşılaşmaz ve size büyük bir kolaylık sağlar. Dileyen kullanıcılar için daha yüksek bir kaliteye sahip olan süper emici özellikli kağıt havlular da üretilir. Üst bölümlerinde emme halkaları bulunan ürünler, sıvıları bu özel alanlara hapseder ve kendi formlarını korur. Kullanım esnasında hoş bir koku elde etmek isteyen kullanıcılar için ise kokulu havlu kağıt çeşitleri tasarlanır. Kokulu ürünler, kağıt dokularında yer alan aromalar sayesinde suyla temas durumunda son derece hoş ve ferah bir koku yayarak temizlik işlemlerinize daha zengin bir hava katar. Kağıt havlu fiyatları da ağırlıklı olarak ürünün kalınlığına, kat sayısına ve özelliğine göre değişkenlik gösterir. Ucuz havlu kağıt çeşitleri, ağırlıklı olarak tek katlı ya da diğerlerine oranla az parçalı modellerden oluşur. 

Kağıt Havlu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rulo kağıt havlu modelleri arasında tercihte bulunurken, ürünü kullanacağınız alanı ve yoğunluğu göz önünde bulundurmanızda yarar bulunur. Farklı kullanım alanları için özel olarak tasarlanan kağıt havlu çeşitleri, yanlış alanda kullanılmaları durumunda beklenen performansı göstermeyebilir. Bu sebeple de aşağıdaki maddelere dikkat ederek sizin için en doğru ürünü kolayca saptayabilirsiniz.

 • Eğer kağıt havlu modelini bol su ya da sıvı içeren temizlik işlemleri için kullanacaksanız, çok katlı ve yüksek emiciliğe sahip modeller arasında tercihte bulunmanız önerilir. 
 • Kağıt havlunuzu kırıntılara ve tozlara karşı kullanacaksanız, ince yapılı ürünleri tercih etmeniz faydalı olur. Tek katlı ve ince dokulu ürünler, kalın modellere göre daha hızlı ve kolay bir şekilde buruşturulabilir ve bu sayede toz ve kırıntıları rahatça hapsedebilmenize imkân tanır.
 • Çocuklarınızın hijyeninde kullanacağınız kağıt havlu seçeneklerini satın alırken sert dokulu ürünlerden kaçınmanız önerilir. Sert havlular, hassas çocuk cildinde tahriş etkisi oluşturabilir. Ayrıca ürünü satın almadan önce çocuk sağlığı için zararlı herhangi bir madde içerip içermediğini de kontrol etmeniz önemlidir.
 • Çocuklarınıza temizlik alışkanlığı kazandırmak için ürün satın alırken renkli, desenli ve kokulu modellere yönelebilirsiniz. Oyuncak görünümü sergileyen bu ürünler, çocukların ilgisini daha çok çeker ve temizlik eğitimlerinin daha kolay bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.
 • Kağıt havlu indirim seçeneklerinden yararlanmak için 6'lı tuvalet kağıdı, 12'li kağıt havlu gibi toplu paketleri tercih edebilir ve aynı ürünleri daha düşük birim fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Kağıt Havlu Kullanım Alanları Nelerdir?

Kağıt havlular, son derece pratik ve kullanışlı ürünler olmaları sayesinde pek çok farklı alanda değerlendirilebilir. Aşağıdaki işlemlerin tümünü kağıt havlu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ellerinizi ya da yüzeyleri yıkadıktan sonra kurulamak için kağıt havlulardan yararlanabilirsiniz.
 • Çantanızda taşıyacağınız sandviç, simit, tost gibi yiyecekleri kağıt havlulara sararak muhafaza edebilirsiniz.
 • Kağıt havlulardan çocuklarınızın rutin temizlik ve bakım işlemlerinde faydalanabilirsiniz.
 • Yumuşak dokulu kağıt havlu çeşitlerini tuvalet kağıdı olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Dayanıklı kağıt havlu seçenekleriyle yüzey temizliklerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Kalın dokulu ürünleri cam ve metal yüzeyleri parlatmak için kuru şekilde kullanabilirsiniz.

Kağıt Havlu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kağıt havlular, en kolay şekilde kullanılan hijyen ürünleri arasında yer alır. Yalnızca birkaç noktaya dikkat ederek kağıt havlulardan maksimum performans alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise şöyledir.

 • Kağıt havlu kullanırken rulodan her seferinde yalnızca bir parça kopartmanız, ürünü ekonomik şekilde kullanmanız açısından önemlidir.
 • Her ihtiyaç duyduğunuzda yeni bir parça kullanmanız, mikrop ve bakterilerin dolaşımını engelleme konusunda size yardımcı olur.
 • Hassas bir ten yapısına sahipseniz kalın ve sert dokulu kağıt havluları cildinizle ilgili işlemlerde kullanmamanız önerilir.
 • Kağıt havlular, kalın ve dayanıklı yapıları sebebiyle gider tıkanmalarına yol açabilir. Bu sebeple kullanılmış havlularınızı klozetlere ve lavabolara atmamanız büyük önem taşır.

Eğer siz de birbirinden kaliteli kağıt havlu modelleriyle hijyen ve bakım işlemlerinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, hemen Rossmann'da size sunulan ürünlere göz atabilirsiniz. İhtiyacınızı en iyi karşılayan ürünü kolayca bulabilir ve konforlu bir temizlik dünyasının kapılarını aralayabilirsiniz.