Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ayak Bakımı

Doğal Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım sağlıklı bir beden, canlı bir cilt ve şık bir görünüm için herkesin mutlaka düzenli olarak uygulaması gereken bir rutindir. Kişisel bakım; saç bakımından banyo ürünlerine, erkek bakımından ayak bakımına, kadın bakımından ağız ve diş bakımına kadar birçok farklı alan için kullanılan geniş bir kavramdır. Her farklı uygulama alanı için birçok markanın sunduğu farklı ürünler olsa da özellikle son zamanlarda gelişen trend, insanları doğal kişisel bakım ürünleri kullanmaya teşvik eder. Bitkisel kaynaklı ve doğal içerikli kişisel bakım ürünleri birçok insanın bakım rutinlerinde önemli yer tutar. Eğer siz de tercihini doğal kişisel bakım ürünlerinden yana kullanmayı tercih edenlerdenseniz Rossmann’ın geniş ürün yelpazesinden kendinize en uygun olan ürünleri bulabilirsiniz.

Doğal Kişisel Bakım Ürünlerinin İçerikleri Nelerdir?

Son yıllarda birçok tüketicinin tercihlerinde yükselişe geçen doğal kişisel bakım ürünleri genel olarak aşağıdaki içeriklere sahiptir:

  • Bitki yağları
  • Bitki özütleri
  • Vitaminler
  • Mineraller

Doğada bulunan yüzlerce farklı bitki çeşidi, binlerce farklı ihtiyaca çözüm üretebilecek içeriklere sahiptir. Her cilt yapısı ve ihtiyacı için çözüm sunabilen bitkilerin kişisel bakım ürünlerinde kullanılması, daha taze ve sağlam bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır. Vegan ve doğal nitelik taşıyan bakım ürünleri parfüm, renklendirici, koruyucu gibi kimyasalları ya da sentetik boya, silikon, parafin gibi petrol ürünlerini içermez. Böylece doğanın sunduğu sağlıklı çözümler kullanılırken doğaya ya da insan sağlığına da zarar verilmemesi sağlanır. Doğal kişisel bakım ürünlerinin renklerinden kokularına, kıvamlarından sunduğu faydalara kadar her ayrıntı bitkisel temellidir. Bu sayede alerjik etkilere ya da cilt yapınızın bozulmasına karşı korunmanızda önemli bir avantaj edinebilirsiniz.

Doğal Kişisel Bakım Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Formülasyonunun temelinde bitkilerin yer aldığı doğal kişisel bakım ürünlerinin sunduğu faydalar aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Doğa dostudur.
  • Sağlıklıdır.
  • Doğal bir temizlik sunar.
  • Besleyici ve güçlendiricidir.
  • Zararlı kimyasalları barındırmaz.

Günümüzde tüm dünyada gittikçe artan çevre bilinci, doğaya karşı sorumluluklarımız konusunda daha yapıcı davranmamıza yardımcı olur. Bu bağlamda kullandığımız ürünlerde doğaya ve hayvanlara en az zararı verebilecek ürünlere yönelmek önemli bir adımdır. Bitkisel özlü doğal kişisel bakım ürünleri, kimyasallar ve petrol ürünleri içermemeleriyle doğa dostu özellik taşır. Ayrıca doğal bakım ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmemesi de iyi bir tercih sebebidir. Bu tür ürünleri kullanmak doğaya karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemiz konusunda yapıcı bir adımdır.

Doğanın Sunduğu Cömert Faydaları Keşfedin

Doğanın cömertçe sunduğu bitkiler temel alınarak üretilen ürünler insan sağlığı için de büyük önem taşır. Doğal yapıları, zengin vitamin ve mineral içermeleri ve birçok farklı ihtiyaca çözüm üretebilecek maddelerle donatılmış olmaları doğal kişisel bakım ürünlerinin sunduğu sağlık faydasını gözler önüne serer. Örneğin argan yağı içeren ürünler saçlarınızı beslerken badem yağı ise erkek bakımında önem verilen konulardan olan sakal bakımında fayda sunar. Meyve, bitki ve doğal mineralleri temel alan bir doğal duş jeli ise doğal bir temizliğin kapılarını sizin için aralayabilir.

Kişisel Bakımda Tüm İhtiyaçlarınız İçin Doğal Çözümler

Doğal kişisel bakım ürünleri tüm kişisel bakım ihtiyaçlarında kullanılabilmektedir. Örneğin limon özü ve bitkisel E vitamini içeren doğal saç bakım ürünleri saçlarınızı parlak ve sağlam hale getirmenize yardımcı olur. Zeytinyağı temelli doğal şampuan kullanmak saç köklerinizi besleyip kopmaları önleyebilir. Aloe vera özü kullanılan bir diş macunu ise ağzınızda gün boyu hissedebileceğiniz bir ferahlığın yanı sıra güçlü bir ağız ve diş bakımı sunar. Alüminyum tuzu ya da paraben gibi kimyasallar içermeyen bir roll-on ya da doğal deodorant vücudunuzda oluşabilecek alerjik reaksiyonların önlenmesine yardımcı olurken taze bir temizlik hissi de sunar.

Hem Erkek Hem Kadınlar İçin Doğal Kişisel Bakım

Erkek bakım için de geniş bir ürün gamına sahip olan doğal bakım ürünleri hem tıraş olan erkeklere hem de sakal bırakmayı tercih eden erkeklere fayda sunar. Bitkisel özlü tıraş köpükleri tıraş esnasında oluşabilecek tahrişlerin önüne geçerek yumuşak bir tıraş deneyiminin kapılarını aralar. Tıraş sonrasında cildi beslemek ve daha şık bir görünüm için de organik meyan kökü gibi bitkisel formüllerin yer aldığı bakım ürünleri büyük fayda sağlar. Sakal bırakmayı tercih eden erkekler için de badem yağı gibi bitki özütleri temel alınarak hazırlanmış kişisel bakım ürünleri güçlü, sağlıklı ve iyi görünen bir sakal için ciltlere ihtiyacı olan desteği sunar.

Kadın bakım ürünleri de doğanın sunduğu mucizevi çözümlerden ilham alarak yaşlanma karşıtı korumadan güzellik ve makyaj alanlarına kadar farklı alanlarda fayda sağlar. Beyaz meyankökü tozu ya da beyaz acı bakla özü gibi bitkisel içerikleri bulunan doğal kremler hem cildinizi dış etkenlere karşı korur hem de besleyiciliği ve canlandırıcılığı ile gençleştirici bir nitelik taşır. Ciltteki yağ dengesi sorunlarını ortadan kaldırmak için de kullanabileceğiniz doğal ürünler bulunur. Hijyenik pedlerde de pamuk temelli üretilen alternatifler günlük yaşamda hem bebekler hem de kadınlar için doğal, ekonomik ve sağlıklı çözümler sunar.

Kişisel bakımın cinsiyet gözetmeksizin uygulanması gerektiği göz önünde bulundurulduğunda bu uygulamayı doğal tonikler, yüz maskeleri ve kremler ile sağlayarak doğanın gücünü bedeninize taşımanız artık çok daha kolay. Eğer siz de kişisel bakım rutini oluştururken hemen her ihtiyacınıza çözüm sunabilen doğal kişisel bakım ürünlerini tercih ederek yeni setinizi oluşturmak isterseniz yerli ve yabancı birçok sektör lideri markanın doğa dostu kişisel bakım ürünlerini incelemek için Rossmann’ın geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. Ağız ve diş bakımından güneş kremlerine, cilt ve saç bakımından ayak bakımına, genital hijyenden banyo ürünlerine aklınıza gelebilecek tüm bakım ihtiyaçlarınıza doğal ürünlerle çözüm bulabilirsiniz. Yapacağınız doğa dostu alışverişlerin sizin sağlıklı bir bedene ulaşmanıza yardımcı olmasına doğanın görebileceği zararların ise minimumda tutulmasına fayda sağlayacağını aklınızda bulundurabilirsiniz.