Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ağız ve Diş Bakım
%49
Prokudent Diş Macunu Diş Minesi Koruma Etkili 75 ml - 1

%49 fiyatı 27,50 ₺

Special Price 13,90 ₺

Prokudent

Diş Beyazlatıcı

Sağlıklı ve beyaz dişler, ışıltılı bir gülümseme ve etkileyici ağız görünümü için oldukça önem taşıyor. Düzensiz diş bakımı, sigara kullanımı ve çay, kahve, kola gibi sık tüketilen içecekler dişlerin sararmasına sebep olabiliyor. Diş beyazlatma ürünleri, doğru kullanılmaları durumunda dişlerdeki lekelerin giderilmesini ve etkileyici bir ağız görünümüne ulaşılmasını sağlayabiliyor. Rossmann'ın ürün yelpazesinde bulunan diş beyazlatıcı çeşitlerini inceleyebilir ve size en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Diş Beyazlatma için Ne Yapılmalı?

  • Diş bakımı konusunda doğru alışkanlıkların kazanılması, dişlerin doğal beyazlıklarına ulaşabilmesi için önem taşıyor.
  • Düzenli diş fırçalama, diş beyazlatıcı ürün kullanımı ve sağlıklı beslenme etkileyici beyazlıkta dişlere kavuşulmasını sağlayabiliyor.
  • Bireysel olarak kullanılan diş beyazlatıcı ürünlerin yanı sıra uzman diş hekimlerinden profesyonel yardım alınarak da diş beyazlatma işlemi yapılabiliyor.
  • Genelde, dişlerdeki leke veya sararma miktarının fazla olması ya da kısa sürede sonuç alınmak istenmesi durumunda profesyonel yardım tercih ediliyor.
  • Bireysel veya profesyonel yöntemlerle yapılan diş beyazlatma işleminin kalıcı olabilmesi için tütün ürünlerinin ve çay, kahve ve kola gibi içeceklerin kullanım sıklığına dikkat edilmesi gerekebiliyor.

Diş Beyazlatıcı Ürünler Nelerdir?

Diş beyazlatıcı özelliğe sahip diş macunlarının yanı sıra diş beyazlatma kalemi, jeli, tozu ve bandı gibi çeşitli diş beyazlatma ürünleri bulunuyor. Farklı özellikleri olan ürünler, doğru ve düzenli kullanılmaları durumunda dişlerin etkileyici beyazlığa kavuşmasını sağlayabiliyor. Diş veya diş etleriyle ilgili önemli bir problem yaşayan kişilerin, diş beyazlatıcı kullanmadan önce diş hekimiyle görüşmeleri gerekiyor. Daha beyaz dişlere kavuşabilmek için çeşitli doğal ve bitkisel diş beyazlatma yöntemleri de kullanılıyor. Diş ve ağız sağlığının olumsuz etkilenmemesi açısından, doğal diş beyazlatma yöntemlerinin uzman bir diş hekiminin bilgisi dahilinde uygulanması öneriliyor.

Diş Beyazlatıcı Özelliğe Sahip Diş Macunu Çeşitleri

Dişleri etkileyici ve doğal bir beyazlığa kavuşturmak amacıyla üretilen beyazlatıcı diş macunlarının, farklı özelliklerde çeşitleri bulunuyor. Her dişin kendine özgü doğal bir renk tonu olduğu için diş beyazlatıcı macun çeşitleri ile alınabilecek sonuç, bu renk tonuna bağlı oluyor. Diş beyazlatmada kullanılan macunlar, dişleri sahip oldukları doğal ton rengine kadar beyazlatıyor. Beyazlatıcı diş macunları, içerdikleri özel maddeler sayesinde çay, kahve, kola ve tütün mamulü kullanımından kaynaklanan diş lekelerinin ve sararmalarının giderilmesine yardımcı oluyor. Diş plaklarının çözülmesine de katkı sağlayan ürünlerin, kalıcı bir beyazlığa ulaşabilmesi için düzenli kullanılmasına dikkat etmek gerekiyor. Ürünlerin içeriğinde bulunan karbamit ve sodyum florür gibi maddeler, ağız hijyeninin sağlanmasına ve çürüklerin önlenmesine destek oluyor.

Beyazlatıcı diş macunlarının, yetişkinler için üretilen çeşitlerinin yanı sıra yetişkinler ve belirli yaş aralığındaki çocuklara uygun çeşitleri de bulunuyor. Satın alınan ürünlerin kullanım talimatını okumak ve hangi yaş aralığı için üretildiklerine dikkat etmek gerekiyor. Klasik beyazlatıcı diş macunlarının yanı sıra aktif kömür içerikli ve diş minesi koruma etkili beyazlatıcı diş macunları da bulunuyor. Aktif kömür içeren ürünler ağız hijyenine, diş taşının engellenmesine ve dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasına yardımcı oluyor. Siyah renkte olan aktif kömürlü diş macunları, çürüklerin önlenmesine de katkıda bulunabiliyor. Diş minesi koruma etkili ürünler ise özel bileşenleri sayesinde dişlerin pürüzsüzleşmesine, diş minesindeki çatlakların onarılmasına ve diş minesinin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Diş Beyazlatıcı Macun Nasıl Kullanılır?

Dişlerin doğal beyazlığa kavuşması ve en iyi sonucun alınabilmesi için beyazlatıcı diş macunu kullanımında bazı özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Beyazlatıcı etkiye sahip diş macunlarının, günde bir ya da iki günde bir kez kullanılması öneriliyor. Daha estetik bir ağız görünümüne ve etkileyici parlaklıkta gülüşlere kavuşabilmek için ürünlerin kullanım sıklığına uymak önem taşıyor. Fırçalama işlemi öncesinde diş fırçasının ıslatılmaması ve mercimek büyüklüğünde diş macunu kullanılması gerekiyor. Beyazlatıcı diş macunlarının içeriğinde, diş yüzeyindeki lekelerin etkili şekilde giderilmesi için çeşitli aşındırıcı maddeler bulunuyor. Beyazlatıcı özellikte macunu kullanırken, diş fırçalama sıklığının fazla olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Diş beyazlatıcı diş macunu, sık aralıklarda kullanılması durumunda dişlerin güçsüz kalmasına ve etkili bir sonuç alınamamasına sebep olabiliyor.

Diş Beyazlatıcı Jeller ve Kalemler

Diş beyazlatıcı jel, klinik ortamda diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma işlemlerinde kullanılıyor. Diş taşı ve tartar temizliği yapıldıktan sonra beyazlatıcı jelin tüm dişlere sürülmesi işlemine geçiliyor. Belirli bir süre dişlere ultraviyole ışık uygulanmasının ardından, diş jeli aktifleşiyor ve diş beyazlatma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Diş beyazlatıcı kalem ise içeriğinde bulunan hidrojen peroksit gibi beyazlatıcı maddeler sayesinde dişlerin kısa sürede beyaz bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Her üretici markanın diş beyazlatma kalemi farklı olabileceği için beyazlatıcı kalem uygulamasından önce ürünlerin kullanım talimatını okumak önem taşıyor.

Diş Beyazlatıcı Ürün Fiyatları

Diş beyazlatıcı ürünlerin farklı fiyat aralıklarında değişen çeşitleri bulunuyor. Beyazlatıcı diş macunlarının fiyatı ürünlerin hacmine, sahip oldukları özelliklere ve markalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Rossmann'da, Prokudent gibi üst düzey kullanıcı deneyimi sunan markaların diş beyazlatıcı ürünlerini bulabilirsiniz. Jel, kalem ya da toz halinde satılan diş beyazlatıcıların fiyatı ürünlerin formülüne, markalarına ve tekli ya da set halinde satılmalarına göre değişebiliyor. Diş yapınıza ve dişlerinizdeki sararma veya lekelerin durumuna göre size en uygun diş beyazlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Diş beyazlatıcı alırken kullanıcının yaşına, diş yapısına ve dişlerdeki leke veya sararmaların durumuna uygun ürünlerin tercih edilmesi önem taşıyor. Kullanım alışkanlıklarınıza ve diş yapınıza bağlı olarak klasik, aktif kömür içerikli ya da diş minesi koruma etkili beyazlatıcı diş macunlarından size en uygun olanları satın alabilirsiniz. Diş minesi koruma etkili ürünler, hassas diş minesine sahip olanlar için özel olarak geliştiriliyor ve diş minesinin yenilenmesini destekliyor. Rossmann'ın ürün yelpazesinde bulunan diş beyazlatıcı ürünler, etkileyici gülüşlere ve doğal beyazlıkta dişlere kavuşmanıza yardımcı oluyor.