Yükleniyor...

Cildiniz Değerlidir...

 

En popüler bileşenleri keşfederek cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz yeni formülleri hemen keşfedin...

Cilt Bakımında Trend Olan İçerikler

Cilt Bakım Rutininde Serumun Gücü

Akne Önleyici ve Sebum Dengeleyici Cilt Bakım Rutini

Cilt Tipine Göre Günlük Cilt Bakım Rutinleri

Cilt Tipine Göre Haftalık Cilt Bakım Rutinleri

Yaşlanmaya Karşı Etkili Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Kullanılan En Trend Ürünler

Cilt Tipleri

Kuru Cilt
 

Cildinizde genellikle gerginlik ve rahatsızlık hissediyor ve sıklıkla pul pul dökülme gibi sorunlarınız oluyorsa, muhtemelen kuru bir cilde sahipsiniz. Kuru cilt daha az yağ üretir; cansızdır ve havadaki değişikliklere karşı savunmasızdır. Bu nedenle uygun ürünlerle cildinizi nemlendirmeye, beslemeye ve yatıştırmaya yardımcı olacak ürünlerle taze tutmak önemlidir.

 

Normal Cilt
 

Normal bir cildiniz varsa kendinizi gerçekten şanslı hissedebilirsiniz, çünkü normal cilt aşırı tepki vermeden çoğu şeyi tolere edebilir. Bu nedenle pek çok açıdan daha az sorunu olan, sağlıklı ve bakımı kolay bir cilt tipidir. Normal cilde sahipseniz cildinizin sağlıklı dengesini, yumuşaklığını ve tazeliğini koruyan temizleyici ve nemlendiricilerle bakım rutinleri oluşturmanız yeterlidir.

 

Karma Cilt
 

T bölgenizin yüzünüzün geri kalanından daha yağlı olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen karma cilde sahipsiniz. İki cilt tipinden oluşan karma ciltler için aynı zamanda birden çok sorunu çözen bir cilt bakımı rutini oluşturmalısınız. Burun ve alın bölgesine yanaklardan farklı ürünler uygulayarak T bölgesindeki yağlanmayı ve diğer yerlerdeki kurulukları giderebilirsiniz.

 

Yağlı Cilt
 

Cilt, kendisini nemli tutmak için doğal yağlar salgılar, ancak yağlı ciltte bu döngü oldukça fazladır. Gün içerisinde aynaya baktığınızda yüzünüzün parladığını ve makyajınızın üstüne çıktığını fark ediyorsanız siz de yağlı cilde sahip olabilirsiniz. Geniş gözenek ve akne sorunlarına meyilli yağlı ciltlerde kalın nemlendiriciler yerine fazla sebumu dengeleyen ürünler tercih etmelisiniz.