Sülfatsız Şampuanları Keşfedelim

Yükleniyor...

Yeni bir şampuan satın almak üzere seçenekleri incelerken “sülfatsız” ibaresi ile muhtemelen karşılaşmışsınızdır. Peki, özellikle son zamanlarda popüler olan sülfatın ne olduğu konusunda bilginiz var mı? Sorunuzun cevabı hayırsa, endişelenmenize gerek yok. Sülfatsız bir şampuan denemeden önce beklentilerinize ve saç tipinize en uygun ürünü seçmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri detaylarda bulabilirsiniz.

Sülfat Nedir?

Sülfat olarak değerlendirilen SLS ve SLES, yağ, kir ve herhangi bir kalıntıyı ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş bir tür aktif madde olarak ifade edilebilir. Bu nedenle şampuan, sabun veya deterjan tarzı pek çok temizlik ürününde sülfatlar sıkça kullanılır. Aslında sülfatın temel amacı temiz hissettiren kabarık köpükler oluşturmaktır. Ancak bu sentetik madde, içeriğindeki sert bileşenler nedeniyle kuruluğa neden olabilir veya saçın doğal yağını alabilir.

Elidor Collagen Blends Sülfatsız Şampuan

 

Elidor Collagen Blends Goodbye Hairfall Sülfatsız Şampuan, saçlarını koparak dökülmelere karşı 10 kata kadar güçlendirir. Formülündeki esnekliği koruma özelliği ile bilinen Seramid ile Elidor Collagen Blends Goodbye Hairfall Sülfatsız Şampuan, saçlarında mükemmel esneklik sağlayarak saçlarına kopmalara karşı güç kazandırır. Güçlendirme özelliği ile bilinen cilt bakım mucizesi Kolajen de bulunduran zengin formülüyle esnek ve güçlü saçlar sağlar. Saçlarının gücüne güç katacak bu eşsiz formülüyle Elidor Collagen Blends Goodbye Hairfall Sülfatsız & Silikonsuz Şampuan, saçlarını dökülmelere karşı korumakla birlikte derinlemesine onarır. Güçlü saçların vazgeçilmezi Elidor Collagen Blends Goodbye Hairfall Sülfatsız Şampuan, harika köpük performansıyla saçlarına derinlemesine etki eder.

Dove Hair Therapy Şampuan

 

Dove Hair Therapy Hydration Spa Nemlendirici Sülfatsız şampuan, içeriğindeki etkin nemlendirici, besleyici ve hyalüronik serum içeriğiyle saç tellerine hücresel seviyede bakım yapar. Sülfat içermez. Cilt bakımından ilham alan, uzman saç bakımı çözümleri içerir. Etkin nemlendirici ve besleyiciler ile hyalüronik serum içerir. Saçınızın nemini 1 gün boyunca korur. Saçlarınız ilk kullanımdan itibaren daha sağlıklı ve güzel görünür.

Sülfatsız Şampuan Kimler için İyi?

Birçok insan saç derisinin ürettiği doğal yağları korumak istediğinden sülfatsız şampuanların popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır. Ancak siz de pek çok kişi gibi bu ürünlerin özellikle kimler tarafından kullanılmasının daha uygun olduğunu da merak ediyor olabilirsiniz.

Özellikle boyalı saçlar için renklerin canlılığını etkileyebilen kimyasallar içerebildiği için sülfatlı ürünlerden kaçınmak en doğrusudur. Kuru, yıpranmış, kıvırcık ve kabarık saçlara sahip kişilerin de saç derisinin ve saçın doğal yağlarını korumak için sülfatsız şampuan seçmeleri önemlidir. Ayrıca hassas ciltlere sahip kişiler de cilt ve saç derisi tahrişini azaltmaya yardımcı olmak için sülfatsız şampuanları tercih edebilirler.

Dove Hair Therapy Saç Kremi

 

İçeriğindeki etkin nemlendirici ve hyalüronik serum içeriğiyle saça hücresel seviyede bakım yapar, saçınızın nemini 1 gün boyunca korur. Şampuan ve serum bakım kremi birlikte kullanıldığında Sülfat içermez. Hyalüronik serum içeren formülü ile saçınızın nemini 1 gün boyunca korur. Cilt bakımından ilham alan, uzman saç bakımı çözümleri içerir. Etkin nemlendirici ve besleyiciler içerir. Saçlarınız ilk kullanımdan itibaren daha sağlıklı ve güzel görünür.

 

Ogx Şampuan Biotin & Collegen

 

Vazgeçilmez içerik Biotin ile saçları besler ve daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Kolajen ve Buğday Proteinleri ile saçların daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Zayıf ve dökülen saçlar içindir.

 

Sülfatsız Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Sülfatsız şampuan çeşitleri genellikle boyalı, kuru, yıpranmış, kabarık ve kıvırcık saçlar için önerilse de herkesin bu ürünleri bakım rutinine eklemesinde fayda vardır. Sülfatsız şampuanlar, saçların kuru, kırılgan ve çatallanmış görünmemesi için doğal florasını korumaya yardımcı olur.

Sülfat içermeyen şampuanlar saç renginin ilk günkü canlılığını ve parlaklığını korumaya destek olmak için hassas ve nazik bir bakım sağlar. Aynı zamanda çevreye duyarlı bir yaklaşımın sonucu olan bu ürünlerin içeriğinde sentetik kimyasallar bulunmaz.

İyi haber şu ki sülfatsız şampuan bulmak artık hiç zor değil. Siz de saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre bir sülfatsız şampuan seçerek saç bakım rutininizde köklü bir değişiklik yapabilirsiniz!

Herbal Essences Şampuan Bambu Sülfatsız

 

Herbal Essences, Royal Botanic Gardens, Kew ile işbirliği yaptı ve Kew, 260 yıllık botanik deneyimleri sayesinde Herbal Essences’a, sizin için formülünde kullanabilecekleri en güçlü Aloe bitkisini tanımlamada yardımcı oldu. Saçı nemlendirmeye yardımcı olan güçlü aloe + mango içeren şampuan %93 doğal kökenli (saflaştırılmış su ve ve sınırlı işlem görmüş doğal kökenli bileşen maddeleri) Bitkiler hakkında dünyanın başlıca otoritelerinden biri kabul edilen Royal Botanic Gardens, Kew ile işbirliği gerçekleştirildi. Sülfatsız şampuandır.

 

Faith In Nature Şampuan Greyfurt & Portakal

 

Greyfurt & Portakal Şampuanı, greyfurt ve organik portakal esansiyel yağlarını saçı nazikçe temizlemek ve canlandırmak için harmanlayan doğal bir şampuandır. Saçlarda tazelik ve harika bir koku bırakır. Hayvansal içerikler içermeyen vegan Greyfurt & Portakal Şampuanı saçlarına olduğu kadar doğaya da saygılı davranmak isteyenler için mükemmeldir.