Saç Derisi Hassasiyeti

Yükleniyor...

Sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmanın en büyük sırrı, dengeli bir saç derisinden geçer. Yani hayalinizdeki saçlara kavuşmanızın önündeki en büyük engel saç derisindeki hassasiyet veya kuruluk olabilir. Saçınıza elinizi attığınızda veya taradığınızda kaşıntı, pul pul dökülme ve acıma hissine benzer sorunlarla karşılaşıyorsanız muhtemelen siz de saç derisi hassasiyeti ile karşı karşıyasınız demektir. Ancak endişelenmenize gerek yok, aşağıdaki ipuçlarını göz atarak hassas saç derisi sorununa kısa sürede çözüm bulabilirsiniz!

Saç Derisi Hassasiyeti, Kuruluğu Nedir?

Saç derisi hassasiyeti, saçınızı geri çektiğinizde veya hareket ettirdiğinizde hissettiğiniz gerginlik, ağrı, acıma, kaşıntı, kepeklenme, kızarıklık, şişkinlik veya yanma benzeri rahatsızlık hissidir. Saç derisi hassasiyetinde bu sorunlardan biri veya birden fazlası aynı anda görülebilir.

Alterra Şampuan Dengeleyici

 

Betain ve gliserin içeren Alterra şampuan saç derisini temizler ve saç derisine bakım yapar. pH ciltle uyumludur. Vegan üründür. Klimaneutral (iklime zarar vermeyen) sertifikalı üründür. Natrue (doğal içerikli kozmetik ürün) sertifikalı üründür. Şişe ve kapak %95 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir. Hassas ciltler için uygundur.

 

Isana Med Mentol ve Kafeinli Kepek Şampuanı

 

Mentol ve kafein içerir. Kepeğe karşı özel formülasyonlu şampuan saçları kepekten arındırır ve yenilerin oluşumunu engeller. Kuru saç derisi için özel olarak geliştirilmiştir. Kafein saç köklerini beslerken saçların güçlenmesine yardımcı olur. Mentol saç derisini ferahlatır. 5,5 pH değeri cildin doğal koruyucu asit-baz tabakasını desteklerken saç ve saç derisini canlandırır. Silikon &sabun içermez. Cilde uyumu dermatolojik olarak test edilmiştir. pH bakımından cilde dosttur. Vegan üründür. İçeriğinde mikroplastik kullanılmamıştır.

Saç Derisi Hassasiyeti Neden Olur?

Hassas veya kuru bir saç derisine sahip olmak çoğu zaman yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle belirtilerden bir veya daha fazlasını fark ettiğinizde, saç derisi hassasiyet sorununa hangi faktörlerin neden olabileceğini düşünmeniz önemlidir. Soğuk hava, sıcak duş, güneş, kimyasal işlemler, yanlış bakım ürünleri ve stres gibi faktörler saç derisi hassasiyetine neden olabilir. Bazı insanlar hassas/kuru bir saç derisine yatkın olsa da, çoğu durumda bu sorun uygun olmayan ürünlerin veya yetersiz bakımın bir işareti olabilir.

Isana Med Şampuan Saç Derisi Kuruma Karşıtı

 

Isana Med Ekstra Hassas şampuanın özel içeriği saç derisinin ihtiyaçlarına yönelik olarak özenle formüle edilmiştir. Kişisel bakım kategorisinin en çok tercih edilen ürünlerinden Isana Med şampuan ekstra hassas 200 ml, üstün Alman kalitesi ışığında geliştirilmiştir. Günlük kullanıma uygun olan ürün, zararlı maddeler içermeyen etkili içeriği sayesinde kullanıcıların öncelikli tercihleri arasındaki yerini alır. Formülündeki allantoin, saç derisinin kurumasını engellemeye yardımcı olur ve rahatlama sağlar. Cilde uygunluğu dermatolojik olarak test edilip onaylanmıştır. Parfüm, silikon ve boya içermez. Mikroplastik içermez. pH değeri ciltle uyumludur. Alman Alerji Derneği (DAAB) tarafından test edilip onaylanmıştır. Vegan bir ürün olmasıyla geniş kullanıcı kitlesine hitap eder.

Sebamed Şampuan Onarım

 

Fön, boya, zararlı kozmetikler gibi etkilerle kurumuş, elastikiyetini yitirmiş saç tellerini ve saç derisini nemlendirerek bakım yapmaya yardım eder. Saçlarınızı ve saçlı deriyi nemlendirerek yumuşaklık sağlar. Görünmez bir tabaka gibi saç tellerini ve deriyi sararak dış etkenlere karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Saç tellerine güç ve esneklik kazandırır. ph 5 özelliği ile ciltle uyumludur. Sabun ve alkali içermez.

Saç Derisi Hassasiyeti Nasıl Tedavi Edilir?

Hassas veya kuru saç derisi sorunları için tek ve etkili bir yöntem olmasa da semptomların şiddetlenmesini önlemeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi, hassas saç derisi sorunlarından biriyle dahi karşı karşıya olduğunuzda öncelikle şampuanınızı değiştirmektir.

Birçok saç ürünü, zaten hassas/kuru olan saç derisini kolayca tahriş edebilecek sert kimyasallar içerebilir. Bu nedenle sülfat, paraben, silikon, boya ve sentetik kokular içermeyen ve cildin pH seviyesi ile uyumlu şampuanlar seçerek başlayabilirsiniz. Ayrıca allantoin ve aloe vera gibi gibi saç derisinin nemli kalmasına yardımcı formüllerle hazırlanan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Hassasiyet sorununa özel olarak geliştirilen şampuanlar büyük ölçüde destek sağlasa da saçınızı yıkamak için ılık su kullanmak, nazikçe taramak, güneşten mümkün olduğunca uzak durmak, bakım maskeleri uygulamak ve tarağınızı kimseyle paylaşmamak gibi değişiklikler yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Siz de saç derisi hassasiyeti sorunlarına çözüm arayışındaysanız günlük kullanım için uygun, sert kimyasallar içermeyen ve cilt pH’ına uyumlu şampuanları bakım rutinize ekleyebilirsiniz!

Head & Shoulders Şampuan Derinlemesine Temizlik

 

Head & Shoulders Derinlemesine Temiz Kaşıntı Giderici şampuan, kepek, kaşıntı ve kuruluğa karşı 72 saate kadar koruma için saç derisindeki gözeneklere derinlemesine işleyerek yağla mücadele eder ve kepeğin ana sebebini hedefler. Gelişmiş formülü silikon içermez, pH dengelidir, antioksidanlarla güçlendirilmiştir ve klinik olarak kanıtlanmıştır. % 100’e kadar kepeksiz saç ve saç derisi sağlar. Taze nane içerikli kaşıntı rahatlatma, saç derisi kaşıntısını ferahlatıcı bir hisle yatıştırır.

Head & Shoulders Şampuan 2 in 1 Klasik Bakım

 

Head & Shoulders Klasik Bakım Kepeğe Karşı Etkili Şampuan, kepeğin ana sebebini hedefler, kepek, kaşıntı ve kuruluğa karşı 72 saate kadar koruma sağlar. Gelişmiş formülü dermatolojik olarak test edilmiştir, pH dengelidir, hassas saç ve saç derisi bakımı için antioksidanlarla güçlendirilmiştir (gözle görülür kepeklerde, düzenli kullanımda). Klasik Bakım Kepeğe Karşı Etkili Şampuan, saçınızı temizler, ferahlatır ve nemlendirir. %100’e kadar kepeksiz saç ve saç derisi. En iyi sonuç için, saçlarını ve saç derisini derinlemesine nemlendirerek, saçlarına kepeksiz güzellik katan Head&Shoulders saç bakım kremi ile kullanabilirsin. %40’ı geri dönüştürülmüş plastikle yapılmış şişe (kapak kısmı hariç, bu şişeyi yapmak için kullanılan plastiğin %40’i geri dönüştürülmüştür).