Mucizevi İçerik - Argan Yağı

Yükleniyor...

Pürüzsüz, sağlıklı, canlı ve dolgun saçlar söz konusu olduğunda argan yağının faydaları ile karşılaşmamak neredeyse mümkün değildir. Peki ünü tüm dünyaya yayılan ve altın sıvı olarak adlandırılan bu yağın gerçekten saça ne gibi faydaları olduğunu ve nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Argan Yağı Ne İşe Yarar?

Afrika’da yüzlerce yıldır şifasıyla ünlü argan yağı, son zamanlarda saç bakım ürünlerindeki en popüler bileşenlerin başında gelir. Argan ağacının çekirdeklerinden elde edilen yağ, çok sayıda faydası nedeniyle cilde, tırnaklara ve saça topikal olarak uygulanabilir. İçeriğindeki değerli asitler, vitamin, mineral ve antioksidan sayesinde özellikle saç ve cilt için nemlendirme, güçlendirme ve besleme özellikleri vardır.

Isana Professional Saç Bakım Yağı, Argan Yağlı

Isana Professional saç bakım yağı argan yağlı, kuru ve çok yıpranmış saçlar 100 ml, saçların ihtiyaç duyduğu canlılığı ve parlaklığı sağlamaya yardımcı olur. Kişisel bakım ürünleri kategorisinde bulabileceğiniz saç yağları, besleyici içeriği ve sıvı yapısıyla kolay bir uygulama deneyimi sunar. 100 ml gibi son derece tatmin edici ölçüsüyle uzun süreli kullanım avantajı sağlar. Isana kalitesinde üretilen saç yağına Rossmann farkıyla ulaşabilirsiniz. İçeriğinde yer alan ayçiçeği ve argan yağı sayesinde saç bakım yağı kuru ve yıpranmış saçlara bakım sağlamaya yardımcı olur. Vegan olan saç bakım yağı, dermatolojik olarak test edilmiştir. İçeriğinde mikroplastik bulunmaz.

Isana Professional Şampuan, Argan Yağı ve Erik Çekirdeği

Çok yıpranmış kuru saçlar için özel geliştirilmiştir. Argan yağı ve erik çekirdeği yağı ile Pro-Vitamin B5'den elde edilen bitkisel bakım yağı kompleksi saçları ağırlaştırmadan yıpranmış saç yüzeyinin yenilenmesini destekler. Bakım formülü saçların ışıltılı bir görünüme ve hissedilebilir bir yumuşaklığa kavuşmasını sağlar. Saçların elektriklenmesini önleyen iyon teknolojisi kullanılmıştır. Silikon içermez. Cilde uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır. Vegan üründür.

Argan Yağının İçeriğinde Neler Yer Alır?

İçerisindeki Omega-9, Omega-6 yağ asidi, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller argan yağının saç için mükemmel bir bakım malzemesine dönüşmesini sağlar. Değerli asitler, saçtaki nem kaybını kontrol ederken aynı zamanda saç derisinin doğal florasının korunmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda beslenmiş, parlak ve pürüzsüz saçlara sahip olmanı da kolaylaştırır.

E vitamininden gelen güçlü antioksidan, saç hasarını yol açabilecek her türlü çevresel etkene karşı adeta kalkan rolü üstlenir. E vitamini aynı zamanda saç foliküllerini besleyerek kırılmaya ve kopmaya karşı daha dirençli olmasına destek sağlar. Aynı zamanda saçı ısıyla şekillendirme sırasında oluşabilecek mekanik strese karşı da koruma sağlamaya yardımcı olur.

Elidor Şampuan Doğanın Enerjisi Argan Yağı ve Hibiskus Özü

 

Doğanın enerjisini saçlarında hissederek mükemmel değişime ortak ol! Canlı, güçlü ve parlak saçlar için sihirli formülüyle Elidor Argan Yağ Hibiskus Şampuan her yıkamada yanında. Argan yağının saçı nemlendirici ve güçlendirici özellikleri paraben içermeyen Elidor Argan Yağ Hibiskus Şampuan’la birleşiyor, her kullanımda saç tellerin nemlenip beslenerek koparak dökülmelere karşı güç kazanıyor. Hibiskus özünün saçı güçlendirici ve beslemeye yardımcı etkisiyle saçların sağlıklı görünüme kavuşurken doğal olarak uzaması da destekleniyor. Üstelik gün boyu anılarına eşlik edecek doğadan esinlenen kokusuyla %92 doğal kökenli formülümüz saçlarında farkı yaratıyor. 

Dove Saç Kremi Argan Yağı ve Onarıcı Bakım

 

Saçlarınıza ihtiyacınız olan bakımı sağlayacak Dove Argan Yağı Onarıcı Bakım Serum Saç Bakım Kreminin eşsiz formülü %92 doğal kökenli içerikler* ve saçları ağırlaştırmayan değerli yağlardan meydana gelir.  Argan, Hindistan Cevizi ve Makademya yağları içeren Dove Argan Yağı Onarıcı Bakım Serum Saç Bakım Kremi, yıpranan saçlarınızı içten dışa onarır. Dove Argan Yağı Onarıcı Bakım Serum Saç Bakım Kremi ile saçlarınız derinlemesine beslenir. Dove ürünleri Dove’un doğaya verdiği değerden ilham alınarak tasarlanmıştır.  Üstelik saçlarınızı bu doğal kökenli içerikler ile yapacağınız bakımla mutlu etmek çok kolay.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç tipine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak argan yağı kullanımı ve faydalarını deneyimlemenin birkaç yolu vardır. Saç temizliği sırasında aynı zamanda bakım yapmak için argan yağı içeren şampuan ve saç kremi ürünlerini kullanabilirsiniz. Düzenli olarak argan yağı içerikli saç maskesi, yağ gibi saç bakım ürünlerini de kullanarak ekstra bakım sağlayabilirsiniz.

Pantene Saç Bakım Yağı Argan Yağı Terapisi

 

Argan Yağlı Elixir, Pro-V bilimini Fas'tan gelen doğal bir içerik olan Argan Yağı ile birleştirerek saçı nemli tutar. Bu formül, doğal yağlara kıyasla saçı ağırlaştırmadan besler, bakım yapar ve şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmalara karşı korur. Yıpranmalara karşı 24 saat hafif koruma ve nemlendirme Durulanmayan yağ ısı hasarına karşı tam koruma için kullanılabilir. Zayıf, yıpranmış saçlar içindir.

Urban Care Saç Bakım Şampuanı Argan Yağı ve Keratin

 

Argan yağı ve keratin içeren, besleyici ve kırılma karşıtı saç bakım şampuanı kırılmaya eğilimli, cansız ve yıpranmış saçlar için geliştirilmiştir. Antioksidan ve yağ asitleri bakımından zengin olan Argan yağı sayesinde daha pürüzsüz, güçlü ve parlak görünen saçlar sunar. Saçları besleyerek kırık görünümünü düzenler, kökten uca sağlıklı görünmesini sağlar. İpeksi yumuşaklık verir. İçerdiği bitkisel keratin teknolojisi sayesinde saçların ihtiyacı olan yeniden yapılanma ve korumayı sağlar. Silikon ve paraben içermez.