Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Seçiminizle eşleşen ürün yok.

İpana

Bristol-Meyers tarafından piyasaya sürülen ve 1915 yılından bu yana ağız ve diş sağlığının korunmasına destek olan ürünler sunan İpana, dünyanın en çok tanınan markaları arasında yer alır. 1991 yılında Eczacıbaşı tarafından satın alınan markanın ürünleri Eczacıbaşı tarafından üretilir ve pazarlaması ise P&G tarafından yürütülür. Ağız ve diş sağlığı denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan İpana, diş ve diş eti problemlerine getirdiği etkili çözümlerle adından söz ettirir. Farklı yaşlara ve farklı sorunlara hitap eden İpana ürünleri; diş hassasiyeti ve çürükler, diş eti problemleri, lekeler, tartar ve plak oluşumu gibi problemlerin üstesinden gelmeyi kolaylaştırır. Yenilikçi teknolojileri ile ergonomik tasarımı bir araya getiren İpana, kullanıcıların konforlu bir ağız ve diş sağlığı deneyimi yaşaması için, her geçen gün ürün kalitesini ve çeşitliliğini arttırıcı çalışmalar yapar.

İpana Ürünleri Nelerdir?

Ağız ve diş sağlığı, hem kişinin genel sağlık durumu üzerinde hem de estetik anlamda önem gösterilmesi gereken özel bir alandır. Beslenme bozuklukları, genetik faktörler ve hormonal düzensizlikler ağız florasında değişikliklere ve dolayısıyla diş çürükleri, tartar ve leke gibi sorunlara neden olabilir. Ağız içindeki problemler tüm vücudu etkileyerek hayat kalitesini düşürebilir. Bu sorunların üstesinden gelmenin en etkili yolu ise ağız ve diş sağlığına gereken özenin verilmesidir. İpana; diş macunları, diş fırçaları, ağız bakım suyu, diş ipleri ve şarj edilebilir diş fırçaları gibi ürünler ile ağız ve diş sağlığının korunmasına yardımcı olur. İpana diş macunu çeşitleri, farklı yaş grupları ve problemlere yönelik özel olarak üretilir.

  • Diş minesini onarmaya yardımcı olan İpana Pro Expert serisi, içeriğinde yer alan sodyum florür ve potasyum nitrat sayesinde diş hassasiyetinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Clinic line hassasiyet kalkanı sayesinde diş hassasiyetinin kontrol altına alınmasını sağlayan ürün, düzenli olarak kullanıldığında diş sızlamalarını yatıştırır. Diş minesinin yenilenmesine katkı sağlar ve aynı zamanda diş eti problemlerinin de azaltılmasına destek olur.
  • Diş hassasiyetiniz yüksek düzeydeyse ve diş eti ile ilgili problemleriniz varsa İpana Pro Sensitive serisini tercih edebilirsiniz. Ürün içeriğindeki stabilize stannous florür, düzenli kullanımda diş hassasiyetine karşı ultra koruma sağlar. Ağıza ferahlık sunan ürün, plak oluşumlarına karşı dişleri korur ve diş eti çekilmesini önlemeye yardımcı olur.
  • Bembeyaz dişler ve sağlıklı gülüşler için özel olarak tasarlanan İpana 3D White serisi, içeriğindeki aktif mineral bileşenleri ile bir yandan diş minesini güçlendirirken diğer yandan diş lekelerini giderir. Diş yüzeyindeki lekeleri yok etmek için derinlemesine temizlik sunan serinin charcoal (kömür) özütü içeren çeşidi, diş yüzeyinde pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
  • Diş lekeleri üzerinde oldukça etkili bir formüle sahip olan İpana 3D White Luxe, lekelerin yeniden oluşumunu da engelleyerek bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Diş minesini güçlendiren ve koruyan mineral içeriğiyle de diş sağlığının korunmasına destek olan ürün, İpana beyazlık hızlandırıcı ile birlikte kullanıldığında diş yüzeyindeki lekeler üzerinde %100 etki yaratabilir.

İpana Ürünleri Seçerken Nelere dikkat Edilmeli?

Diş ve diş eti sağlığının korunması için ağız bakımının düzenli olarak yapılması ve ihtiyaca uygun ürünlerin doğru bir şekilde seçilmesi oldukça önemlidir. Günlük sadece birkaç dakikayı alan etkili bir ağız bakımı ile bembeyaz dişlere ve sağlıklı gülüşlere sahip olmak mümkün. Ağız bakımı dendiğinde dişlerin düzenli olarak fırçalanması, diş ipi kullanımı ve ağız bakım suları ile ağız gargarası yapmak akla gelir. İpana ürünleri seçerken diş ve diş etinizin durumunu ve sigara, çay gibi dişler üzerinde leke yapan ürünler kullanıp kullanmadığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Ağız yapınızın ihtiyacına uygun ürünler seçerek diş ve diş eti sağlığınızı etkili biçimde koruyabilirsiniz.

  • Diş ve diş etlerini korumanın en önemli basamağını dişleri fırçalamak oluşturur. Düzenli diş fırçalama ile besinlerle alınan bakterilerin oluşturduğu diş çürüklerinin önüne geçebilirsiniz. Diş fırçalamak için kullanılan diş fırçalarını seçerken diş hekiminize danışmakta fayda var. İpana diş fırçaları orta, sert ve yumuşak olmak üzere 3 çeşittir. Diş ve diş etleriniz hassas ise yumuşak, normal ise orta sertlikteki fırçaları seçebilirsiniz. Diş üzerinde çay ve sigaraya bağlı olarak gelişen lekelenmeler söz konusu ise diş hekiminize danışarak sert yapıdaki diş fırçalarını seçebilirsiniz. Diş fırçası seçerken fırçanın elinize tam oturduğundan emin olmalısınız. Fırçayı yeteri kadar kavrayamazsanız kullanımı zorlaşır ve ağız içinde rahatça hareket etmesi kısıtlanır. Aynı zamanda fırça ucunun diş ve diş eti aralarına girebilecek yuvarlaklıkta olması da önemlidir. İpana’nın ağız bakımı için özel olarak tasarladığı şarjlı diş fırçaları ile daha konforlu bir ağız hijyeni sağlayabilirsiniz.
  • Farklı diş ve diş eti sorunlarına karşı özel olarak üretilen İpana diş macunları, içeriğindeki florür desteği ile diş minesinin korunmasına yardımcı olur. Hassas dişleriniz için İpana Pro Sensitive serisini tercih edebilirsiniz. Diş eti problemleri yaşıyor ve tartar plakları sizi rahatsız ediyorsa İpana Pro Expert serisi sizin için uygun olabilir. Dişlerinizde lekelenme ve sararmalar mevcut ise İpana White serisini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca İpana beyazlatıcı ürünler ile birlikte diş macunu kullanarak dişteki lekelerin üstesinden gelebilirsiniz.
  • Çocuklarınız için diş macunu seçerken florür içermeyen ürünler tercih etmelisiniz. Çocuklara yönelik tasarladığı ağız ve diş sağlığı ürünleri ile beğeni kazanan İpana, 2-7 yaş arası çocuklar için hafif jel kıvamlı ve eğlenceli ambalajlara sahip diş macunları üretir. Aynı zamanda 4-24 ay, 2-4 yaş ve 5-7 yaş arası çocuklara özel olarak tasarladığı diş fırçaları ile çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmayı hedefler.

Ağız ve diş sağlığınızı korumak, diş ve diş eti hastalıklarına karşı önlem almak için İpana ürünlerini inceleyebilirsiniz. Rossmann ayrıcalıkları ile ulaşılabilir fiyat aralığındaki cilt bakım ürünlerini de değerlendirebilir, hem kendinizin hem de sevdiklerinizin yüz bakımı için gereken ürünleri satın almasını sağlayabilirsiniz.