Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Çocuğunuzun Ağız Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler


Sağlıklı dişler, çocuğunuzun genel sağlığı ve öz güveni için son derece önemlidir. Bu doğrultuda güçlü ağız bakımı rutinleri oluşturmak, yaşam boyu iyi diş alışkanlıkları edinmelerine de yardımcı olur. Çocuğunuza iyi ağız bakımı alışkanlıkları öğretmeye nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, en önemli ipuçlarına hemen göz atın.


Diş Fırçalamaya Ne Zaman Başlanır?

Siz de birçok ebeveyn gibi çocuğunuzun dişlerini fırçalamaya ne zaman ve nasıl başlamanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Aslında çocuğunuzun dişleri çıkar çıkmaz diş yüzeyindeki bakteriler plak birikmesine ve çürümeye neden olabilir. Sonuç olarak ağız sağlığı için çocuğunuzun dişlerini ilk dişi çıkar çıkmaz onlara özel diş fırçaları ve macunları ile fırçalamayı öğreterek bunun yaşam boyu süregelen bir alışkanlığa dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Yaş Aralıklarına Uygun Diş Macunu

Genel olarak bebekler ve küçük çocuklar için geliştirilen diş macunları, meyve özleri gibi doğal ve hoş aromalara sahip çeşitlerden oluşur. Farklı yaş gruplarına özel diş macunları genellikle 0-3 yaş, 3-6 yaş ve 6-12 yaş gibi çeşitli seçeneklerden oluşur. Düşük florürlü bir çocuk diş macunu ile başlamak ve büyüdükçe miktarı artırmak önemlidir. Diş fırçalamayı keyfe dönüştürmek için yaşı ne olursa olsun çocuğunuzun sevdiği aromaya sahip diş macunlarını tercih edebilirsiniz.

Çürüklerin Önlenmesi

Çürüklerin önlenmesi için çocuklarınızın beslenme ve ağız bakım alışkanlıklarına dikkat etmeniz önemlidir. En kısa yoldan çürüklerin oluşumunu önlemek için çocuklara günde en az iki kez florürlü diş macunu ile dişlerini fırçalamayı ve düzenli olarak diş ipi kullanmayı öğretin. En önemlisi de meyve suları, tatlı, bisküvi, şekerleme, kurabiye, kek ve çikolata gibi şekerli yiyecek ve içeceklerin tüketiminden kaçınmalarını sağlayın.