Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%25
Note Terracotta Allık No:02 Pleasure - 1

%25 fiyatı 104,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Note
 - 1
79,00 ₺
Revolution Pro
%15
L’Oréal Paris Fondöten True Match 7D7W Ambre Dore 30 ml

%15 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 169,00 ₺

L’Oréal Paris
Revolution Pro Pudra Highlighter Golden Rose - 1
135,00 ₺
Revolution Pro
L’Oréal Paris True Match Pudra Vanilla 2.N 20ml
149,00 ₺
L’Oréal Paris
New Well Likit Kapatıcı 6 ml
74,00 ₺
New Well
%40
Note Fondöten Luminous Mousturizing No:02 Natural Beige 35 ml - 1

%40 fiyatı 84,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Note
%25
Note Fondöten Matlaştırıcı Etkili No:01 Beige 35 ml - 1

%25 fiyatı 104,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Note
Revolution Pro Pudra Highlighter Rose Gold - 1
135,00 ₺
Revolution Pro
Rival de Loop Fondöten Hyaluron No:02 - 1
74,00 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Fondöten Hyaluron No:01 - 1
74,00 ₺
Rival de Loop
%25
Note Fondöten Detox & Protect No:03 Medium Beige 35 ml - 1

%25 fiyatı 104,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Note
%25
Note Allık Luminous Compact No:04 Soft Peach Blu 1 Adet - 1

%25 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 67,00 ₺

Note
%25
Note Allık Terracotta No:01 Pleasure 1 adet - 1

%25 fiyatı 104,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Note
Rival de Loop Highliter No:2 Gold 16 gr - 1
59,90 ₺
Rival de Loop
New Well BB Krem Açık Ton 50 ml
74,00 ₺
New Well
%18
Maybelline Kapatıcı Instant Anti-Age Eraser Concealer 121 Light Honey 6.8 ml - 1

%18 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Maybelline
Rival de Loop Kapatıcı Hyaluron No:02 - 1
55,00 ₺
Rival de Loop
%14
L’Oréal Paris True Match Kapatıcı 3N Creamy Beig 6.8ml

%14 fiyatı 115,00 ₺

Special Price 99,00 ₺

L’Oréal Paris
L’Oréal Paris Likit Highlighter Wult No:05 Coco 15 ml - 1
149,00 ₺
L’Oréal Paris
%40
Note Fondöten Luminous Mousturizing No:03 Medium Beige 35 ml - 1

%40 fiyatı 84,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Note
%17
Maybelline Superstay Active Wear Fondöten No:03 True Ivory - 1

%17 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline
Rival Loves Me Pudra Sun No:02 Matt Terra 11 gr - 1
24,90 ₺
Rival Loves Me
Rival de Loop Fondöten Hyaluron No:03 - 1
74,00 ₺
Rival de Loop
Revolution Pro Fondöten CC Perfecting F1 - 1
139,00 ₺
Revolution Pro
%54
Limited Edition
Rival Loves Me Thrill Pudra Baking - 1

%54 fiyatı 42,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Rival Loves Me
Revolution Pro Bronzer Cacao - 1
125,00 ₺
Revolution Pro
%30
Pastel Profashion Liquid Bronzer No:20 Sunshine 30 ml - 1

%30 fiyatı 50,00 ₺

Special Price 34,90 ₺

Pastel
Revolution Pro Bronzer Balao - 1
125,00 ₺
Revolution Pro
%59
Note Pudra Luminous Compact No:04 Sand 1 Adet - 1

%59 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 44,90 ₺

Note
%17
Maybelline Superstay Active Wear Fondöten No:02 Naked Ivory - 1

%17 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline
%17
Maybelline Superstay Active Wear Fondöten No:21 Nude Beige - 1

%17 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline
%17
Maybelline Superstay Active Wear Fondöten No:28 Soft Beige - 1

%17 fiyatı 144,00 ₺

Special Price 119,00 ₺

Maybelline

Yüz

Tüm makyaj malzemelerini temelde ten, göz ve dudak makyajı ürünleri olarak üç farklı gruba ayırmak mümkündür. Yüz makyajı, bir diğer adıyla ten makyajı; pürüzsüz, aydınlık, biçimli ve sağlıklı ten görünümü yaratmayı amaçlayan makyaj malzemelerinin tümünü kapsar. Söz konusu ürünlerin bir bölümü cildin tonunu eşitlemeyi, ciltteki kusurları gizlemeyi ve daha aydınlık bir ten görünümü oluşturmayı amaçladığı için farklı cilt tonlarına göre üretilir. Ten makyajı malzemelerinin geri kalan kısmı ise, yüzü renklendirerek daha biçimli yüz hatları oluşturmak için kullanılır.

Tüm yüz makyajı malzemelerini tek bir makyaj uygulamasında kullanabilir ya da makyaj tarzınıza göre yalnızca bazı ürünleri seçebilirsiniz. Doğal, uyumlu ve çarpıcı ten makyajı uygulamalarına imza atmak için seçtiğiniz ürünlerin cilt tonunuza uygun olması büyük önem taşır. Siz de Rossmann'da yer alan yüz makyajı ürünleri arasından tarzınıza ve cildinize en uygun olan seçenekleri bulabilir, makyaj çantanıza yepyeni ürünler ekleyebilirsiniz. 

Yüz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılır?

Makyaj bazı (primer), kapatıcı (concealer), fondöten, pudra, BB krem ve CC krem ten makyajında pürüzsüz bir cilt görünümü oluşturmak için kullanılan makyaj malzemeleridir. Makyaj bazı, kullanılan diğer tüm ürünlerin ciltle daha kolay bütünleşebilmesi ve makyajın kalıcılığının artırılması için kullanılır.

Kapatıcı ve fondöten, eşitlenmiş ve pürüzsüz bir cilt görünümü yaratmak için kullanılan ürünlerdir. Kapatıcıların büyük çoğunluğu farklı cilt tonlarına göre üretilirken, yüzde oluşan koyu lekeleri gidermek için hazırlanan kapatıcı seçenekleri de mevcuttur. Renkli kapatıcı olarak adlandırılan bu ürünler, ciltteki lekeleri nötralize etmeyi amaçlar. Örneğin, kızarıklıkları gizlemek için yeşil renkte kapatıcılar kullanılır.

Kapatıcıların iki farklı kullanım amacı bulunur: Ciltteki leke ve yorgunluk izlerini gizlemenin yanı sıra, tıpkı kontür ürünleri gibi yüzü boyutlandırmak için de kapatıcı kullanmak mümkündür. Cilt renginden bir ton açık bir kapatıcıyı cildinizde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere uygulayarak daha aydınlık bir ten görünümü elde edebilirsiniz.

BB krem ve CC krem, fondötenlere göre daha az kapatıcılık etkisi bulunan ve nemlendirici içerikler barındıran ürünlerdir. Özellikle hafif ten makyajı yapmayı tercih eden ya da yaz aylarında fondöten kullanmak istemeyen makyaj severler, seçimini bu ürünlerden yana yapabilir. BB ve CC kremlerin büyük çoğunluğu, güneş koruma faktörü de içerir.

Fondötenler ten makyajında en sık kullanılan ürünlerin başında gelir. Fondöten çeşitleri farklı cilt tiplerine ve tonlarına göre üretilir. Likit, stick ve köpük formda hazırlanan fondötenlerin cilt yapısına ve sorunlarına uygun şekilde seçilmesi büyük önem taşır.

Pudralar renkli ve transparan ürünler olarak iki gruba ayrılır. Transparan pudralar makyajı sabitlemek ve ciltteki yağlanma görünümünü gizlemek için kullanılırken, renkli pudralar cildi boyutlandırmak için uygundur.

Allık, bronzer, kontür ürünleri ve aydınlatıcı (highlighter), yüzü renklendirmek ve daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşmak için kullanılan makyaj malzemeleridir. Allıklar farklı cilt tonlarına göre ve geniş bir renk yelpazesiyle üretilir. Toz, likit ve krem allık seçenekleri mevcuttur. 

Bronzerlar, ciltte güneş öpücüğü olarak tanımlanan doğal bronzluk etkisini yaratmak için kullanılan ürünlerdir. Kontür ürünleri koyu ve açık tonlarda üretilir. Koyu tonlar ciltte geri planda bırakılmak istenen bölgelere, açık tonlar ise vurgulanmak istenen noktalara uygulanır. Böylece bir ışık oyunu yaratılarak yüz daha biçimli bir görünüme kavuşturulabilir. 

Highlighter olarak da adlandırılan aydınlatıcılar, ciltte doğal ışıltılar yaratarak bazı bölgeleri ön plana çıkarmak için kullanılır. Ten makyajında doğal bir görünüm yaratmak için aydınlatıcı seçiminin de cilt tonuna uygun şekilde yapılması büyük önem taşır. 

Yüz Makyajında Ürünler Hangi Sırayla Kullanılır?

 • Ten makyajına derinlemesine temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir ciltle başlanmalı, cilt tipine uygun bir makyaj bazı kullanılmalıdır.
 • Ciltte belirgin lekeler ve yorgunluk izleri mevcutsa, kapatıcılar fondötenden veya BB kremlerden önce kullanılmalıdır. Kapatıcı, cildi aydınlatmak için kullanılacaksa, fondötenden sonra sürülmelidir.
 • Fondöten, BB krem ve CC krem aynı amaçla üretilen makyaj malzemeleri olduğundan, bu ürünlerden yalnızca bir tanesi kullanılmalı ve makyaj bazından sonra uygulanmalıdır.
 • Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırdıktan sonra kontür ürünleri kullanılmalıdır.
 • Son aşamada allık, bronzer ve highlighter kullanılarak cilde renk ve ışıltı kazandırılmalıdır. 

Pürüzsüz Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

 • Pürüzsüz yüz makyajı uygulamalarına imza atabilmek için cilt tonuna birebir uyum sağlayan ürünlerden yana seçim yapmak ve bir makyaj bazı kullanmak büyük önem taşır.
 • Seçtiğiniz fondötenin yapısının, cilt tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız. 
 • Fondöten ve kapatıcının cildinize homojen bir şekilde dağıldığından emin olmak için nemli bir makyaj süngerini tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. 
 • Göz altlarınızdaki solgun ve yorgun görünümü gizlemek için cilt tonunuzdan bir ton açık renkte göz altı kapatıcılarından yardım alabilirsiniz.
 • Pürüzsüz ten makyajınızı sabitlemek ve daha kalıcı hale getirmek için son aşamada cildinize transparan pudra uygulayabilirsiniz. 

Cilt Tonuna Uygun Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Fondöten, BB krem, CC krem, kontür ürünleri, pudra ve kapatıcıların tüm makyaj uygulamalarında cilt tonuna birebir uygun şekilde seçilmesi gerekir. Ancak allık, bronzer ve aydınlatıcı gibi pigmentasyonu yüksek ürünleri seçerken, cilt tonunuzu göz önünde bulundurarak farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

Beyaz ten makyajı uygulamalarında öncelik, cildi solgun görünümden uzaklaştırmak ve doğal bir renklendirme oluşturmaktır. Açık pembe tonlarındaki allıkları tercih edebilir, pembe alt tonlu aydınlatıcılardan yana seçim yapabilirsiniz. Koyu tonlardaki bronzerlar cildinizde belirgin bir kontrast oluşturacağı için tercihinizi doğal bitişli ve orta tonlu ürünlerden yana yapmalısınız.

Buğday ten makyajı yaparken bronzer ve allık seçiminizi mercan, bakır, şeftali ya da koyu nude tonlardan yana yapabilirsiniz. Böylelikle cildinizde uyumlu bir geçiş yaratmanız kolaylaşır. Aydınlatıcınızı pembe ya da şeftali tonlarında tercih edebilirsiniz.

Esmer ten makyajı, koyu ve pastel tonlarla kolaylıkla uyum sağlar. Bronzer seçiminizi çikolata tonlu ürünlerden yana yapabilir, koyu pembe ve kırmızı tonlarındaki allıkları tercih edebilirsiniz. Sedefli ve altın tonlarındaki aydınlatıcılar, teninizle kusursuz bir uyum yakalayabilir.

Bronz ten makyajı uygulamalarında altın, bronz ve bakır tonlarındaki aydınlatıcılar ideal bir tercih olabilir. Metalik ışıltılar barındıran allık ve bronzerları tercih edebilir, dore ve kiremit tonlarında allıklardan yana seçim yapabilirsiniz. 

Yüz Makyajında Kusursuz Görünümü Yakalayın

Pürüzsüz, sağlıklı, uyumlu ve aydınlık bir ten makyajı uygulamasına imza atmak, tüm makyaj tarzlarını ve tekniklerini yepyeni bir görünüme kavuşturur. Hafif makyaj yapmak istediğiniz günlerde bile doğru ürünlerden yardım alarak dakikalar içinde kusursuz ten görünümü yakalayabilirsiniz. Rossmann'da yer alan yüz makyajı ürünleri arasında her cilt tipine ve tonuna uygun seçenekler bulabilir, dilerseniz vegan makyaj malzemelerinden yana tercih yapabilirsiniz. Makyaj çantanızı sizi en iyi yansıtan ürünlerle doldurmak için vakit kaybetmeyin, yüz makyajında yepyeni uygulamalara imza atın!