Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%23
Nivea Pürüzsüzleştirici Organik Pirinç Peelingi 75 ml - 1

%23 fiyatı 38,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
%43
Isana Peeling Maske 3'in1 Gözenek Görünümü İyileştirici 150 ml

%43 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 20,00 ₺

Isana
Sebamed Yüz Sabunu 100 gr
49,90 ₺
Sebamed
%30
Nivea Visage Yüz Yıkama Köpüğü Normal/Karma Ciltler için Canlandırıcı 150ml - 1

%30 fiyatı 42,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
%25
Nivea Visage Yüz Yıkama Köpüğü Urban Skın Detox Yeşil Çay 150ml - 1

%25 fiyatı 47,90 ₺

Special Price 35,90 ₺

Nivea
%30
Nivea Yüz Temizleme Köpüğü Yatıştırıcı Kuru ve Hassas Ciltler 150 ml - 1

%30 fiyatı 42,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
%40
Diadermine Yıkama Jeli Kusursuz Yumuşaklık - 1

%40 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 20,50 ₺

Diadermine
%25
Neutrogena Yüz Temizleme Jeli Hydroboost - 1

%25 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 33,50 ₺

Neutrogena
%40
Diadermine Yıkama Jeli Arınma Zamanı - 1

%40 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 20,50 ₺

Diadermine
%15
Simple Yüz Temizleme Jeli Arındırıcı - 1

%15 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 33,90 ₺

Simple
%39
Simple Gözenek Arındırıcı Peeling Skin Detox - 1

%39 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 32,90 ₺

Simple
%25
Neutrogena Yüz Spreyi Soothing Clear - 1

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Neutrogena
%25
Neutrogena Yüz Temizleme Köpüğü Soothing Clear - 1

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Neutrogena
%30
Ziaja Acai Meyvesi Özlü Tonik 200 ml - 1

%30 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 34,90 ₺

Ziaja
%25
Neutrogena Peeling Jel Hydroboost - 1

%25 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 33,50 ₺

Neutrogena
%25
Neutrogena Makyaj Temizleme Jeli Soothing Clear - 1

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Neutrogena
%40
Herbal Science Gül Suyu 200ml

%40 fiyatı 74,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Herbal Science
%30
Ziaja Acai Meyvesi Özlü Misel Yüz Temizleme Jeli - 1

%30 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 34,90 ₺

Ziaja
%39
Nivea Visage Siyah Nokta & T-Bölgesi Temizleyici Bantlar 8'li - 1

%39 fiyatı 48,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
%33
For Your Beauty Yüz Süngeri Konjac Black - 1

%33 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 20,00 ₺

For Your Beauty
%50
Simple Cilt Bakım Peelingi Pürüzsüzleştirici - 1

%50 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 21,90 ₺

Simple
%54
Nivea Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 8x4 No.7 Fresh Lime Deodorant Hediye - 1
%54
Nivea Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 8x4 No.6 Juicy Splash Deodorant Hediye - 1
Alterra Dudak Peelingi - 1
36,90 ₺
Alterra
%20
L’Oréal Paris Yüz Yıkama Jeli Hyaluron - 1

%20 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 39,90 ₺

L’Oréal Paris

Yüz Temizleme Ürünleri

Pürüzsüz, sağlıklı ve doğal ışıltısını koruyan bir cilde kavuşmak herkesin hayalidir. Cilt sağlığının ve görünümünün korunmasının en önemli koşullarından biri, cildin düzenli olarak temizlenmesi ve arındırılmasıdır. Cildiniz her gün hava, havlu, yastık kılıfı, makyaj malzemeleri ve benzeri birçok unsurla doğrudan temas eder. Bu nedenle cildinizde kir, yağ, toz ve makyaj kalıntıları birikir. Söz konusu kalıntıların büyük çoğunluğu gözle görünür olmasa da, ciltten arındırılmadıkları takdirde gözeneklerinizi tıkayarak cilt sağlığınızı tehlikeye atar.

Cildinizin nefes almasına, kendini yenileyebilmesine ve sağlığını koruyabilmesine olanak tanımak için, etkili bir yüz temizleme rutini oluşturmanız gerekir. Yüz temizleme ürünleri, farklı cilt tipleri ve ihtiyaçları gözetilerek hazırlanır. Siz de cildinize en uygun yüz temizleme ürünlerini Rossmann'da bulabilir, kendinize eksiksiz bir bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Yüz Temizleme Rutininde Hangi Ürünler Kullanılmalı?

 • Yüz temizleme ürünleri temelde temizleyici ve arındırıcı ürünler olarak iki farklı gruba ayrılır. 
 • Yüz temizleyiciler cildin epidermis olarak adlandırılan en üst tabakasında biriken çevresel kirlilik ve sebum kalıntılarını temizlemek üzere tasarlanır.
 • Yüz temizleyici ürünler köpük, jel, süt, losyon ya da temizleme suyu formunda hazırlanabilir.
 • Arındırıcılar ise peeling ürünleri, yüz temizleme maskeleri ve tonikleri kapsar. 
 • Temizleyici ve arındırıcıların hangi sıklıkla ya da sıralamada kullanılacağı ve hangi formda kullanılması gerektiği, cilt tipine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık gösterir.  

Yüz Temizleme Ürünlerinin Sıralaması Nasıl Olmalı?

 • Etkili bir cilt temizliği rutinine, yüz temizleyici ürünler kullanılarak başlanmalıdır.
 • Eğer yüzünüzde makyaj kalıntıları varsa, yüz temizleyici ürünleri kullanmadan önce makyajınızı tamamen cildinizden arındırmalısınız.
 • Cilt tipine uygun bir yüz temizleme jeli, yüz temizleme köpüğü ya da yüz temizleme suyu kullanarak cildinizdeki kalıntıları kolaylıkla arındırabilirsiniz.
 • İkinci aşamada cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici tonik yardımıyla gözeneklerinizi derinlemesine arındırmalı ve güçlendirmelisiniz.
 • Yüz temizleme maskesi ve peeling ürünleri, günlük yüz bakımını destekleyici nitelikte haftada bir ya da iki kez kullanılmalıdır.
 • Peeling ürünleri cildin kendini yenilemesi sonucu epidermis tabakasında biriken ölü derilerin arındırılması açısından büyük önem taşır. Ancak seçilen peeling ürününün cilt tipine uygun özellikler taşıması gerekir.  

Cilt Tipine Göre Yüz Temizleme Ürünü Nasıl Seçilir?

Yüz temizleme ürünlerinin tümü, farklı cilt tiplerine özel olarak gruplandırılır. Bazı ürünler her cilt tipinden kullanıcıya uygun olarak formüle edilirken, ürünlerin büyük çoğunluğu farklı cilt ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Bu nedenle seçim yaparken ürün ambalajlarında yer alan ibarelere mutlaka göz atmalısınız.

Kuru ve Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ürünleri

Kuru ve hassas ciltlerin doğal nem ve yağ oranı, diğer cilt tiplerine nazaran daha düşüktür. Bu nedenle kullanılması gereken yüz temizleyicilerin cildi yormadan ve kurutmadan arındırması gerekir. Peeling içeren günlük yüz temizleme jelleri, kil maskeleri ya da kömür barındıran temizleyiciler, kuru ve hassas ciltler için ideal tercih olmayabilir. Kuru ve hassas ciltlere sahip kişilerin tercihini losyon, süt ya da köpük formunda hazırlanan yüz temizleyicilerden yana yapması tavsiye edilir. Böylelikle yüzünüzü temizlerken cildinize nem desteği sağlayabilir, gözeneklerinizi nazikçe arındırabilirsiniz. 

Her cilt, ölü derilerden arındırılmaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle sanılanın aksine, peeling ürünleri yalnızca karma ve yağlı ciltler için değil, tüm cilt tipleri için gereklidir. Ancak yüz temizleme peeling ürünleri kullanılarak yapılacaksa, cildi arındırdıktan sonra derinlemesine nemlendirmek ve beslemek gerekir. Ayrıca ürünlerin tavsiye edilen kullanım sıklığına uyulması büyük önem taşır.

Kuru ve hassas ciltlerde kızarıklık, koyu halka ve güneş lekesi gibi ton eşitsizlikleri sıklıkla görülür. Hava değişimlerinden ya da alerjik reaksiyonlardan kaynaklı olarak ciltte rahatsızlık hissi yaşanabilir. Bu nedenle kuru ve hassas ciltlere sahip kişilerin tonik seçimi alkolsüz ve cildi yatıştıran içerikler barındıran ürünlerden yana olmalıdır. Doğal yüz temizleme ürünleri kullanmayı tercih eden kullanıcılar, gül suyu ve benzeri içeriklerden oluşan doğal toniklerden yana seçim yapabilir.

Karma ve Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Ürünleri

Karma ciltlere sahip kişilerin yüzünün T bölgesinde yağlı cilt tipinin belirtileri görülürken, kalan bölgelerde kuru cilt belirtileri hâkimdir. Yağlı ciltlere sahip kişilerin ise yüzünün tamamında fazla yağ üretiminden kaynaklı olarak parlama görünümüne rastlanır. Her iki cilt tipi de etkili ve düzenli bir yüz temizleme rutini sürdürülmediği takdirde siyah nokta ve gözenek görünümü gibi cilt sorunlarına açıktır. 

Karma ve yağlı ciltlerin cildindeki fazla yağ üretimini dengelemek ve gözenekleri derinlemesine temizlemek için, yüz temizleme jellerinin ve köpüklerinin kullanılması önerilir. Ciltte genişlemiş ve büyümüş gözenekler oluşmuşsa, gözenek görünümünü iyileştirmeye yardımcı içerikler barındıran yüz temizleyiciler ideal tercih olacaktır. Ciltte biriken fazla yağın emilmesi ve cildin doğal bariyerinin dengelenmesi için, kil veya kömür içeren yüz temizleme jelleri tercih edilebilir. 

Peeling ürünleri kullanımı, karma ve yağlı ciltler açısından büyük önem taşır. Çünkü özellikle yağlı ciltlere sahip kişilerin gözenekleri açıktır. Ciltte biriken ölü hücreler, peeling ürünleri yardımıyla arındırılmadığı takdirde gözeneklerde birikerek tıkanmaya neden olur. Bu nedenle karma ve yağlı ciltlere sahip kişilerin haftada bir kez peeling ürünleriyle ciltlerindeki hücre yenilenmesi sürecini desteklemeleri tavsiye edilir. 

Yağlı ciltler alkol içeren toniklere, karma ciltler ise alkol oranı düşük toniklere yönelebilir. Karma ciltlere sahip kişilerin yanaklarında kuruluk belirtileri yaşandığı için, yalnızca T bölgesine tonik uygulanması da mümkündür. Tonikler gözeneklerin sıkılaşması ve tüm kalıntılardan temizlenmesi açısından büyük rol oynar. Karma ve yağlı ciltlere sahip kişilerin yağ bazlı tonikler kullanmaktan kaçınması tavsiye edilir. 

Pratik, Etkili ve Cildinize Uygun Yüz Temizleme Ürünleri Rossmann'da

Yüz temizleme ürünleri arasından cildinize uygun seçenekleri belirlediğiniz ve onları doğru sıralamayla kullandığınız takdirde, yüz temizleme rutininizi son derece pratik ve etkili bir sürece dönüştürebilirsiniz. Yüz temizleme rutininizi doğru ve düzenli şekilde sürdürdüğünüzde cildinizin serbest radikallere ve çevresel kirlilik faktörlerine karşı daha dayanıklı ve güçlü olacağından emin olabilirsiniz. Rossmann'da yer alan ürünler arasında doğal kaynaklı içerikler barındıran ya da yalnızca vegan formüller kullanılarak hazırlanan yüz temizleyici seçenekleri de mevcuttur. Cildinizin ihtiyaçlarına ve yapısına en uygun ürünleri Rossmann'da bulabilir, keyifli ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz!