Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 12 - 1
%40
Flormar Hızlı Oje Kurutucu - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
%40
Flormar Oje Koruyucu Cila - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
%40
Flormar Tırnak Bazı Pürüzsüzleştirici - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
3 Al 2 Öde
Mara Çocuk Ojesi Kids Princess Mor - 1
3 Al 2 Öde
Pastel Oje Pure No 601 - 1
9,50 ₺
Pastel
3 Al 2 Öde
Mara Oje Dark Glow Yeşil - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Paint'n Smell Vintage Rose - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 16 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Capri - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Caterine - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Dark Glow Turuncu - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Paint'n Smell Vanilla - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Paint'n Smell Blooming Rose - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi İstanbul - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Miami - 1
%40
Flormar Tırnak Bakım Yağı E Vitaminli - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Matilda - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Beatrix - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Elizabeth - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Cleopatra - 1
%24
Mara Hızlı Oje Kurutucu - 1

%24 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Mara
3 Al 2 Öde
Mara Oje Dance Of Colors 2'li Samba - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 04 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Alaçatı - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Budva - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Paint'n Smell Rose Passion - 1
3 Al 2 Öde
Alterra Oje No:10 Charming 1 adet - 1
29,90 ₺
Alterra
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Isabel - 1
34,90 ₺
Mara
3 Al 2 Öde
Mara Oje Rainbow Bronze Gold Green - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Rainbow Cooper Bronze Gold - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Metalik Ayna Efektli Bronz - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 14 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Paris - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Malibu - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Maldivler - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Metalik Ayna Efektli Mavi - 1
%40
Flormar Tırnak Bakım Jeli Uzatıcı Etkili - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
%40
Flormar Mat Oje Cilası - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
3 Al 2 Öde
Mara Çocuk Ojesi Kids Princess Mavi - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Queen Christina - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 01 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 09 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 18 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 22 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Thermo Serisi Moscow - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Metalik Ayna Efektli Lila - 1
%40
Flormar Tırnak Bakım Jeli Kalsiyum - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
%40
Flormar Tırnak Bazı Kırılma Önleyici - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
%40
Flormar Tırnak Bakım Cilası 4 in 1 - 1

%40 fiyatı 24,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Flormar
Online Özel
Solingen Çantalı Manikür Seti 200 - 1
Rival Loves Me Oje Take Care
16,90 ₺
Rival Loves Me
Online Özel
Solingen Manikür Pedikür Seti No:194 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Dance Of Colors 2'li Bachata - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Dance Of Colors 2'li Tango - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 02 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Paint'n Smell Chocolate - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 07 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 08 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 11 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 15 - 1
3 Al 2 Öde
Mara Oje Peak Colors 24 - 1

Tırnak

Sağlıklı tırnaklara sahip olmanın yolu tırnaklarınıza yaptığınız doğru ve düzenli bakımdan geçiyor. Sağlıklı uzayabilmesi için tırnaklarınızın ihtiyaçlarına kulak vermeniz önem arz ediyor. Tırnaklarınızı düzenli olarak doğru bir şekilde törpülemeniz ve tırnağınız için gereken nemi eksik etmemeniz öneriliyor. Aksi takdirde çeşitli tırnak problemleriyle karşılaşmanız mümkün olabiliyor.

Tırnak bakım rutini, doğru ürünlerle desteklendiğinde, tırnaklarda ortaya çıkabilecek sorunlar en başından engellenebiliyor. Tırnaklarınıza en uygun bakım işlemlerini yapabilmek ve beğendiğiniz tırnak modellerini uygulayabilmek için öncelikle tırnak şeklinizi tanımanız gerekiyor. Tırnak yapınızı dikkate alarak size yakışacak tırnak modellerini kolaylıkla anlayabilir ve tırnaklarınızı güçlendirecek doğru ürünlerle tırnak bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Tırnak bakımınızı Rossmann’ın her tırnak tipine uyan tırnak güçlendirici ürünleriyle destekleyebilir, aynı zamanda pek çok tırnak aksesuarı ve süsleriyle tırnaklarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Tırnak Nasıl Uzatılır?

Sağlıklı uzayan tırnaklara sahip olmak ciddi ve düzenli bir bakımı gerekli kılıyor. Bu bakım sağlandığında hoş ve bakımlı tırnaklara sahip olmanız mümkün hâle geliyor. Tırnaklarınıza süreceğiniz oje ya da uygulayacağınız çeşitli tırnak modelleri, ellerinizde daha dikkat çekici bir görünüm yaratıyor. Ancak tırnaklar uzadıkça daha kırılgan bir hâl alıyor. Güçsüz bir tırnak en ufak bir darbede kırılabiliyor. Bu durum tırnaklarınızın görünümünü olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Tırnaklarınızın böyle bir durumla karşılaşmaması için tırnak bakımını aksatmamanız öneriliyor. Bakım işlemleri ve tırnak güçlendirici ürünlerle çok kısa bir sürede daha sağlıklı uzayan tırnaklara kavuşulabiliyor. Tırnak bakımını ne kadar kusursuz yaparsanız yapın, bu bile bazen tek başına yeterli olmayabiliyor. Sağlıksız beslenmek veya yeterli su içmemek de tırnakların güçsüz kalmasına neden oluyor ve hızlı tırnak uzatma sürecini olumsuz etkiliyor. Buradan hareketle tırnaklara fiziksel bakım kadar tırnak gelişiminde önemli rol oynayan beslenme düzenine de dikkat etmek gerekiyor.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri arasında, besinlerle doğal yollardan veya takviye gıdalarla vitamin almak geliyor. Yeterli miktarda su tüketimi de aynı kapsamda değerlendiriliyor.

Tırnak kesme yöntemi de hızlı tırnak uzatma noktasında işe yarayabiliyor. Tırnaklarınızı kesmeden önce belli bir süre ılık suda bekletmeniz, tırnaklarınızı yumuşatarak daha çabuk şekillenmesini sağlıyor. Suya birkaç damla limon suyu damlatmak, tırnakları daha çok güçlendiriyor ve parlatıyor. Bunun yanında, tırnakları yuvarlak keserek törpülemek, küt kesime göre tırnakları daha çok uzatıyor.

Kadınların günlük rutinlerinde tırnaklarına sürmeyi sevdikleri ojeler, tırnakların daha güçlü uzamasını sağlıyor ve güç kaybetmesini önlüyor. Oje sürmeden önce tırnağınıza baz olarak uygulayacağınız tırnak sertleştirici bir ürünle tırnaklarınızın uzunluğunu uzun süre koruyabilmeniz mümkün oluyor. Ojenin yanı sıra zeytinyağı, badem yağı ya da Hint yağı gibi doğal yağlar da tırnak uzatma sürecini hızlandırıcı etki gösterebiliyor. Bu yağları tırnaklara düzenli olarak sürmek tırnaklarınızı besleyerek onların daha hızlı ve güçlü uzamasını sağlayabiliyor.

Meyve masajı ise hızlı tırnak uzatma sürecinde başvurulan yöntemlerden biri oluyor. Muz, portakal veya elma kabuğu gibi sağlıklı meyvelerin kabuklarıyla tırnaklar ovalandığında tırnak etleri uyarılabiliyor. Uyarılan tırnak etleri, tırnakların toparlanarak daha hızlı uzamasına katkı sağlıyor.

Ayrıca tırnak kenarlarında biriken et parçaları nemlendirici özelliğe sahip kremlerle yumuşatılabiliyor ve zamanla tırnak çevresinde meydana gelen ölü deriler tırnağa zarar verilmeden kesilebiliyor.

Bu yöntemlerin dışında tırnaklarınızı zorlayan hareketlerden kaçınmanız öneriliyor. Çünkü tırnak uzadıkça kırılganlaşıyor. Ellerinizi kullanırken tırnağınıza gelecek sert darbeleri önlemeniz, tırnaklarınızın uzunluğunu korumanıza yardım ediyor.

Tırnak Kırılmasına Ne İyi Gelir?

Tırnak bakımı, tırnağınızın sağlıklı bir şekilde uzaması ve uzunluğunun korunması noktasında önemli pay sahibi oluyor. Ancak kadınlar tırnakların uzama sürecinde sık olarak tırnak kırılmalarıyla karşılaşıyor. Tırnak kırılmasının pek çok nedeni bulunuyor. Tırnakların hangi sebeplerden ötürü kırıldığını anlayarak tırnak kırılmaları kolayca önlenebiliyor.

Gün içinde ev işlerinizde tırnaklarınızı zorlayabilecek faaliyetlerden uzak durmanız gerekiyor. Telefon, klavye ve benzeri cihazları kullanırken tırnaklarınızı zorlamamanız önem kazanıyor. Tırnaklarınız hassas yapıya sahip olduğundan tırnak bakımınızı aksatmamanız ve ellerinizi nemlendirirken mutlaka tırnaklarınızı da nemlendirmeniz tavsiye ediliyor.

Tırnak kırılmasının bir diğer sebebi de çok sık suya maruz kalması olarak gösteriliyor. Tırnakların ev temizliği veya başka nedenlerden ötürü gün içinde fazla suya maruz kalması, tırnakları yumuşatarak kırılmalarına neden oluyor. Bu gibi durumlarda ellerinize eldiven giyerek işinize devam etmeniz gerekiyor.

Diğer yandan tırnakların şekilsiz uzayarak kırılganlığının artmasına neden olan faktörlerden biri yanlış törpüleme yöntemi oluyor. Tırnakların tek bir yöne doğru belli aralıklarla törpülenmesi, bahse konu sorunların yaşanmasını engelleyebiliyor.

Tırnaklarınızın görünümünü farklılaştırma noktasında başvurduğunuz ojeleri temizlerken kullandığınız asetonları da dikkatli uygulamanız öneriliyor. Bu süreçte sık aseton kullanılmaması ve mümkün olduğunca tırnakların uzamasını hızlandıracak doğal yağların tırnaklara uygulanması, tırnakların kısa sürede ve sağlıklı şekilde uzamasına yardım edebiliyor.

Tırnak Şekil Bozukluğu Nasıl Giderilir?

Tırnak şekilleri birçok dış faktörden dolayı bozulabiliyor. Özellikle yanlış ayakkabı seçimi, bu şekil bozukluğunun hızlanmasına neden oluyor. Dar ve sivri burunlu ayakkabıları giymekten kaçınmanız tavsiye ediliyor.

Tırnakların uzun süre kesilmemesi ya da yanlış ve dikkatsiz kesilmesi, tırnakların baskı görerek şeklinin bozulmasına neden oluyor. Bu tip tırnak bozukluğuna neden olabilecek alışkanlıklara son verilerek tırnaklarda meydana gelebilecek istenmeyen görüntüler önlenebiliyor.

Tırnağınıza uygulayacağınız tırnak süsleme uygulaması ile tırnaklarınızı daha hoş ve bakımlı bir görünüme kavuşturmanız mümkün oluyor. Her kadının tırnak şekli farklı olduğundan tırnak modeli veya süsü seçerken tırnak tipinin esas alınması gerekiyor. Rossmann’da her tırnak tipine göre tırnak ürünü bulunuyor. Doğru, düzenli yapılan bir tırnak bakımı ile biçimli ve sağlıklı uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnak bakımınızı destekleyeceğiniz etkili birçok tırnak ürünü Rossmann’da sizleri bekliyor.