Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

3 Al 2 Öde
Rival de Loop Mat Oje No:5 8 ml
12,90 ₺
Rival de Loop
3 Al 2 Öde
Rival de Loop Mat Oje No:6 8 ml
12,90 ₺
Rival de Loop
3 Al 2 Öde
Rival de Loop Mat Oje No:7 8 ml
12,90 ₺
Rival de Loop
3 Al 2 Öde
Rival de Loop Mat Oje No:8 8 ml
12,90 ₺
Rival de Loop
3 Al 2 Öde
Rival de Loop Mat Oje No:10 8 ml
12,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Tırnak Sertleştirici 10,5 ml
17,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Tırnak Yağı 10,5 ml
17,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Hızlı Tırnak Bakım 10,5 ml
17,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Tırnak Çukur Dolgusu 10,5 ml
17,90 ₺
Rival de Loop
3 Al 2 Öde
Rival de Loop Ultra Jel Görünümlü Oje 10,5 ml
Rival de Loop Tırnak Bakım Kalemi 3 ml
29,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Tırnak Eti Kremi 15 ml
16,90 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Oje Düzeltici Kalem 3 ml
29,90 ₺
Rival de Loop
For Your Beauty Törpü Safir 18 cm
14,90 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Rival De Loop Mat Oje No:11 8 ml
12,90 ₺
Rival De Loop
3 Al 2 Öde
Rival De Loop Ultra Jel Oje No:22 10,5 ml
14,90 ₺
Rival De Loop
Rival de Loop Tırnak Eti Kalemi 3 ml
29,90 ₺
Rival de Loop
For Your Beauty Parmak Ayırıcı 2'li
4,99 ₺
For Your Beauty
Fusswohl Tırnak Makası 1 Adet
18,90 ₺
Fusswohl
3 Al 2 Öde
Note Oje 13 Coffee Latte 9 ml
3 Al 2 Öde
Rival Loves Me French Oje Manikür Seti + 20 Şablon 12 ml - 1
3 Al 2 Öde
Note Oje 14 Velvet 9 ml
10,90 ₺
Note
For Your Beauty Tırnak Makası Küçük
9,99 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Note Oje 16 Cinnamon 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 46 Midnight Black 9 ml
For Your Beauty Törpü Safir 13 cm
12,90 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Note Oje 10 Dark Nude 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Rival Loves Me Oje No:01 Glam Effect Rainbow Crystals 9 ml - 1
3 Al 2 Öde
Note Oje 15 Caramel 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 20 Satin Rouge 9 ml
For Your Beauty Tırnak Makası Büyük Boy
19,90 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Note Oje 09 Nude 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Rival Loves Me Oje No:01 HD Gels Top Coat Jel Efekt 9 ml - 1
3 Al 2 Öde
Note Oje 19 Dark Rose 9 ml
10,90 ₺
Note
For Your Beauty Törpü Çift Taraflı Cam 1 Adet
24,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Törpü 6'In1 Profi
12,90 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Note Oje 35 Maroon 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 33 Bright Red 9 ml
10,90 ₺
Note
For Your Beauty Törpü Kompakt
6,99 ₺
For Your Beauty
3 Al 2 Öde
Note Oje 05 Sand Beige 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 04 Beige 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Rival Loves Me Oje No:01 Neon Sunny Side 8 ml - 1
12,90 ₺
Rival Loves Me
3 Al 2 Öde
Note Oje 36 Metallic Nude 9 ml
3 Al 2 Öde
Note Oje 12 Rose Nude 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 28 Orange 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 24 Dusty Rose 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Kalyon Oje Rakı Beyazı 201 5 ml - 1
3 Al 2 Öde
Note Oje 50 Tiger Eye 9 ml
10,90 ₺
Note
3 Al 2 Öde
Note Oje 02 Milky White 9 ml

Tırnak

Sağlıklı tırnaklara sahip olmanın yolu tırnaklarınıza yaptığınız doğru ve düzenli bakımdan geçiyor. Sağlıklı uzayabilmesi için tırnaklarınızın ihtiyaçlarına kulak vermeniz önem arz ediyor. Tırnaklarınızı düzenli olarak doğru bir şekilde törpülemeniz ve tırnağınız için gereken nemi eksik etmemeniz öneriliyor. Aksi takdirde çeşitli tırnak problemleriyle karşılaşmanız mümkün olabiliyor.

Tırnak bakım rutini, doğru ürünlerle desteklendiğinde, tırnaklarda ortaya çıkabilecek sorunlar en başından engellenebiliyor. Tırnaklarınıza en uygun bakım işlemlerini yapabilmek ve beğendiğiniz tırnak modellerini uygulayabilmek için öncelikle tırnak şeklinizi tanımanız gerekiyor. Tırnak yapınızı dikkate alarak size yakışacak tırnak modellerini kolaylıkla anlayabilir ve tırnaklarınızı güçlendirecek doğru ürünlerle tırnak bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Tırnak bakımınızı Rossmann’ın her tırnak tipine uyan tırnak güçlendirici ürünleriyle destekleyebilir, aynı zamanda pek çok tırnak aksesuarı ve süsleriyle tırnaklarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Tırnak Nasıl Uzatılır?

Sağlıklı uzayan tırnaklara sahip olmak ciddi ve düzenli bir bakımı gerekli kılıyor. Bu bakım sağlandığında hoş ve bakımlı tırnaklara sahip olmanız mümkün hâle geliyor. Tırnaklarınıza süreceğiniz oje ya da uygulayacağınız çeşitli tırnak modelleri, ellerinizde daha dikkat çekici bir görünüm yaratıyor. Ancak tırnaklar uzadıkça daha kırılgan bir hâl alıyor. Güçsüz bir tırnak en ufak bir darbede kırılabiliyor. Bu durum tırnaklarınızın görünümünü olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Tırnaklarınızın böyle bir durumla karşılaşmaması için tırnak bakımını aksatmamanız öneriliyor. Bakım işlemleri ve tırnak güçlendirici ürünlerle çok kısa bir sürede daha sağlıklı uzayan tırnaklara kavuşulabiliyor. Tırnak bakımını ne kadar kusursuz yaparsanız yapın, bu bile bazen tek başına yeterli olmayabiliyor. Sağlıksız beslenmek veya yeterli su içmemek de tırnakların güçsüz kalmasına neden oluyor ve hızlı tırnak uzatma sürecini olumsuz etkiliyor. Buradan hareketle tırnaklara fiziksel bakım kadar tırnak gelişiminde önemli rol oynayan beslenme düzenine de dikkat etmek gerekiyor.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri arasında, besinlerle doğal yollardan veya takviye gıdalarla vitamin almak geliyor. Yeterli miktarda su tüketimi de aynı kapsamda değerlendiriliyor.

Tırnak kesme yöntemi de hızlı tırnak uzatma noktasında işe yarayabiliyor. Tırnaklarınızı kesmeden önce belli bir süre ılık suda bekletmeniz, tırnaklarınızı yumuşatarak daha çabuk şekillenmesini sağlıyor. Suya birkaç damla limon suyu damlatmak, tırnakları daha çok güçlendiriyor ve parlatıyor. Bunun yanında, tırnakları yuvarlak keserek törpülemek, küt kesime göre tırnakları daha çok uzatıyor.

Kadınların günlük rutinlerinde tırnaklarına sürmeyi sevdikleri ojeler, tırnakların daha güçlü uzamasını sağlıyor ve güç kaybetmesini önlüyor. Oje sürmeden önce tırnağınıza baz olarak uygulayacağınız tırnak sertleştirici bir ürünle tırnaklarınızın uzunluğunu uzun süre koruyabilmeniz mümkün oluyor. Ojenin yanı sıra zeytinyağı, badem yağı ya da Hint yağı gibi doğal yağlar da tırnak uzatma sürecini hızlandırıcı etki gösterebiliyor. Bu yağları tırnaklara düzenli olarak sürmek tırnaklarınızı besleyerek onların daha hızlı ve güçlü uzamasını sağlayabiliyor.

Meyve masajı ise hızlı tırnak uzatma sürecinde başvurulan yöntemlerden biri oluyor. Muz, portakal veya elma kabuğu gibi sağlıklı meyvelerin kabuklarıyla tırnaklar ovalandığında tırnak etleri uyarılabiliyor. Uyarılan tırnak etleri, tırnakların toparlanarak daha hızlı uzamasına katkı sağlıyor.

Ayrıca tırnak kenarlarında biriken et parçaları nemlendirici özelliğe sahip kremlerle yumuşatılabiliyor ve zamanla tırnak çevresinde meydana gelen ölü deriler tırnağa zarar verilmeden kesilebiliyor.

Bu yöntemlerin dışında tırnaklarınızı zorlayan hareketlerden kaçınmanız öneriliyor. Çünkü tırnak uzadıkça kırılganlaşıyor. Ellerinizi kullanırken tırnağınıza gelecek sert darbeleri önlemeniz, tırnaklarınızın uzunluğunu korumanıza yardım ediyor.

Tırnak Kırılmasına Ne İyi Gelir?

Tırnak bakımı, tırnağınızın sağlıklı bir şekilde uzaması ve uzunluğunun korunması noktasında önemli pay sahibi oluyor. Ancak kadınlar tırnakların uzama sürecinde sık olarak tırnak kırılmalarıyla karşılaşıyor. Tırnak kırılmasının pek çok nedeni bulunuyor. Tırnakların hangi sebeplerden ötürü kırıldığını anlayarak tırnak kırılmaları kolayca önlenebiliyor.

Gün içinde ev işlerinizde tırnaklarınızı zorlayabilecek faaliyetlerden uzak durmanız gerekiyor. Telefon, klavye ve benzeri cihazları kullanırken tırnaklarınızı zorlamamanız önem kazanıyor. Tırnaklarınız hassas yapıya sahip olduğundan tırnak bakımınızı aksatmamanız ve ellerinizi nemlendirirken mutlaka tırnaklarınızı da nemlendirmeniz tavsiye ediliyor.

Tırnak kırılmasının bir diğer sebebi de çok sık suya maruz kalması olarak gösteriliyor. Tırnakların ev temizliği veya başka nedenlerden ötürü gün içinde fazla suya maruz kalması, tırnakları yumuşatarak kırılmalarına neden oluyor. Bu gibi durumlarda ellerinize eldiven giyerek işinize devam etmeniz gerekiyor.

Diğer yandan tırnakların şekilsiz uzayarak kırılganlığının artmasına neden olan faktörlerden biri yanlış törpüleme yöntemi oluyor. Tırnakların tek bir yöne doğru belli aralıklarla törpülenmesi, bahse konu sorunların yaşanmasını engelleyebiliyor.

Tırnaklarınızın görünümünü farklılaştırma noktasında başvurduğunuz ojeleri temizlerken kullandığınız asetonları da dikkatli uygulamanız öneriliyor. Bu süreçte sık aseton kullanılmaması ve mümkün olduğunca tırnakların uzamasını hızlandıracak doğal yağların tırnaklara uygulanması, tırnakların kısa sürede ve sağlıklı şekilde uzamasına yardım edebiliyor.

Tırnak Şekil Bozukluğu Nasıl Giderilir?

Tırnak şekilleri birçok dış faktörden dolayı bozulabiliyor. Özellikle yanlış ayakkabı seçimi, bu şekil bozukluğunun hızlanmasına neden oluyor. Dar ve sivri burunlu ayakkabıları giymekten kaçınmanız tavsiye ediliyor.

Tırnakların uzun süre kesilmemesi ya da yanlış ve dikkatsiz kesilmesi, tırnakların baskı görerek şeklinin bozulmasına neden oluyor. Bu tip tırnak bozukluğuna neden olabilecek alışkanlıklara son verilerek tırnaklarda meydana gelebilecek istenmeyen görüntüler önlenebiliyor.

Tırnağınıza uygulayacağınız tırnak süsleme uygulaması ile tırnaklarınızı daha hoş ve bakımlı bir görünüme kavuşturmanız mümkün oluyor. Her kadının tırnak şekli farklı olduğundan tırnak modeli veya süsü seçerken tırnak tipinin esas alınması gerekiyor. Rossmann’da her tırnak tipine göre tırnak ürünü bulunuyor. Doğru, düzenli yapılan bir tırnak bakımı ile biçimli ve sağlıklı uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnak bakımınızı destekleyeceğiniz etkili birçok tırnak ürünü Rossmann’da sizleri bekliyor.