Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım

Saç Maşası

Saç maşası, profesyonel ellerden çıkmış gibi görünen doğal ve yumuşak bukleler isteyenler için vazgeçilmez bir şekillendirici olarak görülüyor. Kontrollü bir ısı sağlayan saç maşasının özelliklerine göre değişen şekil verme biçimi, kısa sürede arzu edilen görünüme ulaşmanızı sağlıyor. Kalın veya ince buklelere sahip olmak ya da dağınık dalgalarla çarpıcı bir görünüm yakalamak istiyorsanız, kendiniz için en uygun saç maşasını seçip arzu ettiğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. 

Her Güne Yeni Bir Tarzla Başlayın

Kıvırcık ya da dalgalı saçları seven fakat kalıcı uygulama yaptırmaktan çekinenler saç şekillendiricilerden yardım alıyor. Her gün aynı saçı kullanmak istemeyenler için saç maşası modelleri pratik çözümler sunuyor. Kolay kullanıma sahip olması ve cihazda saç yapısına zarar vermeyen ayarlamalar yapılabilmesi, saç maşalarını günlük hazırlığın bir parçası haline getiriyor. Tek bir maşa ile su dalgası, yoğun bukleler veya dağınık topuzlar gibi farklı modellerin yapılabilmesi, görünümünü değiştirmekten hoşlananlara yeni seçenekler sunuyor. İnce ve kalın maşa çeşitleri popüler saç şekillendirici ürünler arasında bulunuyor.

Kalın Saç Maşası ile Hangi Modeller Yapılır?

Kalın saç maşası modelleri saçlarında yeni görünümler denemek isteyenler kadar, klasik modellerden vazgeçmeyenlerin de ilgisini çekiyor. Eğer iri bukleler istiyorsanız ve yoğun saçlara sahipseniz 28 mm, 32 mm ya da 38 mm gibi kalın modelleri tercih edebilirsiniz. Kalın hacimli bukleleri olan bir görünümü 28 mm maşalarla zahmetsizce sağlayabilirsiniz. Eğer istediğiniz daha açık buklelerin olduğu fakat yine de yoğun görünen saçlar ise 32 mm'lik kalın maşaları deneyebilirsiniz. Bukle yerine açık ve hacimli, tamamı dalgalı saçlara sahip olmak içinse 38 mm'lik kalınlığı tercih edebilirsiniz. Saçınızın boyuna ve arzu ettiğiniz modele göre maşa seçiminizi yapıp birbirinden güzel modellerin keyfini çıkartabilirsiniz.

İnce Saç Maşası İle Hangi Modeller Yapılır?

Dinamik bir görünüm ve küçük bukleler oluşturmak için ideal olan bu ürünleri ince ya da kalın telli saçlara sahip tüm kullanıcılar kullanabiliyor. Eğer bukleleriniz zaten varsa ya da kabarık ve gösterişli saçlardan hoşlanıyorsanız 13-19 mm aralığındaki maşaları tercih edebilirsiniz. Bu modeller düz saçlara kıvırcık bir görünüm vermek için kullanıldığı gibi halihazırda dalgalı olan saçların buklelerini belirginleştirmek için de tercih ediliyor. Doğal görünen veya dağınık ve örgülü yarım toplu modeller yapmak için de ince maşaları kullanabilirsiniz. Vintage bir görünüm elde etmek içinse dipten uca uygulanan topuz modelleri deneyebilirsiniz.

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saç maşaları arzu edilen dinamik görünümü kazandırmaları ile en sık tercih edilen saç şekillendiriciler arasında yer alıyor. Kolay kullanım yöntemleri ile modern yaşam içinde kullanıcılara zaman kazandırıyor. Saç maşası kullanırken saçların temiz ve şekil alabilecek düzeyde kurumuş olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

 • Maşanın saç tipine ve yapılacak şekle göre uygun ısıya gelmesini bekleyin. 
 • Ardından diplerden uca doğru istediğiniz noktadan başlayarak saça uygulayın.
 • Saçınızın dağılmaya meyilli olup olmayışına göre bir süre belirleyin ve yumuşak hareketlerle saçlarınızı maşadan alın.
 • Bu esnada yapılan bukleyi bozmadan ve sıcak maşanın saç üzerinde iz bırakmasına fırsat vermeden saçlarınızı maşadan almalısınız.
 • Tüm bukleler bittikten sonra elleriniz ile buklelere şekil verip, tercihe göre sabitleyici spreyler kullanabilirsiniz.

Saç Maşası İle Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Saç maşası ile su dalgası yapmak hem günlük kullanım hem de özel etkinlikler için saçını hazırlamak isteyenlerin kurtarıcısı oluyor. Doğal görünümlü su dalgası elde etmek için saç tipinize göre bir yol izleyebilirsiniz.

 • Düz saçlara sahipseniz yarım topuz şeklinde saçlarınızı toplayın.
 • Eğer nispeten hareketli veya dalgalı saçlarınız varsa, önce saçlarınızı düzleştirirseniz daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
 • Yarım topuz modelinde altta kalan toplanmamış saçı, kendi içinde saç yoğunluğuna göre 4 ya da 5'e ayırın ve maşa işlemine başlayın.
 • Dalgaların görünümünü dilediğiniz yoğunlukta yapmak için sürenizi önce küçük bir tutamda deneyip sonra tüm saçlara uygulayın.
 • Alttaki tüm saçlar bittiğinde topuzunuzu açıp aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
 • Maşa işlemi bittiğinde tarak kullanmadan, yalnızca ellerinizle son şekillendirmeleri yapın.
 • Kalıcı olmasını istediğiniz formun bozulmaması için sabitleyici sprey çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Saç Maşası Nasıl Temizlenir?

Günlük kullanımın bir parçası olan, cilt ve saç gibi hassas bölgelere temas eden saç maşalarının temizliği önem kazanıyor. Modeli ne olursa olsun, maşayı temizlemeye başlamadan önce tamamen soğuyup fişten çekilmiş olmasına dikkat etmek gerekiyor. Ardından uygulama sırasında koparak maşaya takılmış saçları elinizle alabilir, maşayı silmek için uygun hale getirebilirsiniz. Maşa gibi saç şekillendirici aletler sık sık sprey, krem, jöle gibi maddelere maruz kalıyor. Bu ürünler de maşa üzerinde izler bırakabiliyor. Alkollü bir bez ya da ıslak mendil ile saça temas eden kısımları silip, son olarak da kurulama işlemini yapabilirsiniz. Maşanızı temizlerken bezin çok ıslak olmamasına ve elektrikle temasın kesilmiş olmasına dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Maşa Öncesi Saç Bakımı İçin Öneriler

 • Sık sık yüksek ısıda maşa ya da düzleştirici gibi saç şekillendiriciler kullanıyorsanız, saçlarınızın hasar görmemesi için birtakım bakım rutinleri uygulayabilirsiniz.
 • Saçın nem dengesini korumak için saç yağı ve bakım kürlerini düzenli olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer yüksek ısıda bir işlem uyguluyorsanız saçları ısıya karşı koruyan sprey ve kremleri işlem öncesinde uygulayarak olası hasarların önüne geçebilirsiniz.
 • Kırık oluşumunun önlenmesi için işlemden önce saçlarınızın çok ıslak ya da çok kuru olmamasına dikkat edebilirsiniz.

Bakımlı saçlar ve göz alıcı modeller için en iyi yardımcınız olacak saç maşası modelleri ve saç bakım ürünlerini Rossmann'da bulabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden saç maşası fiyatları ile size en uygun modeli satın alabilirsiniz.