Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Rossmann Vegan Ürün
Politikası Hakkında

“Ürünlerimizin insanları iyi hissettirmesi” üzerine kurduğumuz bakıș açımızı Vegan ürünlerimizle de sürdürüyoruz. Bir Vegan için ürün içeriğinin ve imalat așamasının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda belirlediğimiz Vegan ürün politikamızla, Rossmann Kalite Markalarına ait ürünlerden hiçbirinin üretim așamasında hayvanları denek olarak kullanmıyor, kullandırtmıyoruz.

Üzerinde Vegan logosu bulunan tüm ürünlerimizin Vegan olduğunu garanti ediyoruz

Ayrıca üretim așamasında tüm formüllerimizi ve formüllerin insan vücuduna etkilerini, gönüllü kișiler üzerinde dermatolojik olarak test ediyoruz. Üretim politikamızın da bir yansıması olarak farklı açılardan alternatif test yöntemleri geliștirme çalıșmalarını da destekliyoruz.

Bilmenizi isteriz

 • Tüm Rossmann Kalite Markalı ürünler hayvan testleri yapılmadan üretilir.
 • Ürünlerimiz gönüllü kișiler üzerinde test edilmiștir.
 • Hayvan testlerinden kaçınmak için daima kanıtlanmıș ve onaylı içerikler kullanırız.

Vegan logosu yer alıyorsa...

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen, günlük kişisel bakım için gerekli olan kozmetik ürünler, tüketiciler tarafından üretim şartları ve içerik açısından daha çok sorgulanır hale geldi. Kozmetik, giysi, gıda veya başka herhangi bir amaç için hayvanların sömürülmesini dışlamanın, veganlığı kucaklamanın yollarından biri de ürünlerin üzerinde ayçiçekli logosu ile karşımıza çıkan “Vegan Society” sertifikasının aranması.

Ürünlere herhangi bir hayvansal bileşen katkısı dahil edilmediğinin garantilerinden biri olan Vegan logosu, içerikleri test edilmiş ürünlere yönelik olarak verilen uluslararası bir standart.

Bu özel logo, imalat veya bileşimde hayvansal kökenli maddeler veya katkılar kullanmayan tüm ürünleri tanımlıyor. Gıda, giyecek, güzellik ürünleri ve hizmetlerinin tamamında bulunabilen vegan logosu, dünyanın her yanında 22 binden fazla ürün üzerinde kullanılıyor.

Sağlık, sürdürülebilirlik, etik veya alerjenler nedeniyle kitlesel tüketiciler için aranması gereken logolardan biri olan Vegan logosu, ürünün genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO), hayvan genleri ve hayvandan türetilmiş maddeler içermediğini, yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmediğini garanti ediyor.

NaTrue sertifikası nedir

Natrue, kar amacı gütmeyen uluslararası “doğal ve organik kozmetik” ürün standartlarını belirleyen ve denetleyen bir kuruluştur. Tüketicinin gerçek “doğal kozmetik” ürünlerini tespit edebilmesini kolaylaştırmaktadır.

Natrue sertifikası varsa içiniz rahat olsun. Çünkü;

 • %75-%95 doğaldır.
 • Doğal ve hassas yöntemler ile işleyen içeriğe sahiptir.
 • Sentetik koku, boya ve koruyucu madde içermez.
 • Petrokimyasallar içermez.
 • Silikon ve türevlerini içermez.
 • Genetik olarak modifiye edilmiş içerik içermez (EU Organik Ürünler Regülasyonu (EC) No 834/2007) baz alınmıştır.)
 • Isıl işlem görmez.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmez.

2007 yılında kurulan, merkezi Brüksel’de bulunan NaTrue, dünyaca ünlü organik kozmetik sertifikasyon kuruluşlarından biridir. Üç seviyeden oluşan etiketleme süreci bulunur. Naturel kozmetik damgası için; ürünlerin doğal olması ve içerik kriterlerine uyması, naturel kozmetik ve organik sertifikası için; içeriğin yüzde 70’inin organik şekilde üretilmiş olması gerekir. Organik kozmetik damgası ise sadece yüzde 95 oranında organik içerik sahibi ürünlere verilir.

Doğallığın yüksek standardı; NaTrue

Doğal ve organik kozmetiklere karşı sıkı bir kontrol uygulayan NaTrue, tüm dünyada “yeşil göz boyama” da denen yanlış bilgilendirmelerle savaşır. Bazı markalar, ürün gerçekte doğal ya da organik olmasa da basit pazarlama stratejileri ile ürünlerinin “Yeşil, doğal ve çevre” dostu olduğuna inandırmaya çalışır. Bu yüzden Avrupa’da insanlar markaların söylemlerinden çok NaTrue sertifikası taşımasına göre değer verir ve satın alma yapar. Dünyada gittikçe büyük önem kazanan ve bilinçlenen tüketicilerle birlikte bilirliği artan, evrensel NaTrue logosu, içerikleri detaylı olarak incelenmiş ürünler anlamına gelir.

NaTrue, deneyimli kimyagerler ve uzmanlarla birlikte ürünlerin içerik maddelerini, üretim sürecini ve formülasyonunu bitkisel hammaddeler açısından inceler.

Sentetik koku ve mineral içeren ürünler
kontrol sürecine dahil edilmez

NaTrue, sertifika verdiği ve logosunu almaya hak kazanan markaların NuTrue standartlarıyla uyumlu olduğunu garanti eder. Sıkı bir akreditasyon süreci gerektiren inceleme, maksimum düzeyde doğal içerik, minimum düzeyde işlenmiş içeriğe izin verir. Markaların Natrue Sertifikası alan ürünleri; NaTrue ve ortağı IOAS “Uluslararası Organik Akreditasyon Servisi” (International Organic Accreditation Service) tarafından 2 yılda bir tekrarlanan titiz bir akreditasyon sürecine tabidir.

Rossmann’ın Kalite Markaları arasında olan Alterra ürünlerinin neredeyse tamamı NaTrue organik sertifikasını taşır ve bu yanıyla Türkiye’de en fazla organik içerikli ürün gamına sahip markaların başında gelir. Ayrıntılı bilgi ve sertifikalandırma sürecine ilişkin detaylar için: www.natrue.org